Zygmunt MENKES (1896-1986)

109
Dziewczyna z gołąbkiem, ok. 1950 piórko, tusz, tempera, kalka;
29 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)

110
Portret kobiety olej, tektura; 56 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: JMęcina-Krzesz
Cena wywoławcza. 1 400 zł

111
Naga siedząca dziewczynka akwarela, papier; 43,5 x 29 cm;
sygn. z prawej strony: WW
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

112
Odaliska pastel, papier; 68,5 x 49,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: "Odaliska" / F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 18 000 zł

J. KOSIŃSKI, XX w.

113
Scena przed karczmą akwarela, papier; 15,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: J. Kosiński
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

114
Jockey na koniu akwarela, papier; 49 x 69 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

115
Posłaniec wiejski, ok. 1895 akwarela, papier; 29,5 x 21 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

116
Autoportret, ok. 1935 gwasz, papier, 42 x 33,2 cm;
sygn. u dołu pośrodku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

117
Dama z wachlarzem akwarela, gwasz, papier,
34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

118
Na Gromniczną, ok. 1910 pastel, papier; 92 x 64 cm
(w świetle oprawy);
sygn. z prawej: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Antoni LANGE (1774-1842)

119
Pejzaż, 1829 tusz lawowany, gwasz, papier;
39,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Lange. f. 1829
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

120
Barbakan Kraków akwarela, papier;
34 x 49 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HENRYK UZIEMBŁO
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Antoni LANGE (1774-1842)

121
Pejzaż górski z potokiem, 1829 tusz lawowany, gwasz, papier;
39,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: A. Lange. f. 829
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

122
Spacer wśród pól ołówek, piórko, tusz,
tusz lawowany, gwasz,
papier; 20 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

123
Pejzaż górski, 1916 akwarela, papier; 9,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: St. Gałek 1916
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

124
Pejzaż z chatą gwasz, tektura; 34,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: St. Dybowski
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

125
W majowym słońcu, 1927 pastel, papier; 48 x 63,5 cm;
sygn p. d. wraz dedykacją autorską (ołówkiem):
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

126
Pejzaż z południa Francji, 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
27 x 42 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Jan SKOTNICKI (1876-1968)

127
Msza polowa przed bitwą pod Rafajłową olej, tektura; 67,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: JAN SKOTNICKI 1915
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

128
Uchodźcy, 1944 olej, tektura; 35 x 51 cm;
sygn. l. d.: B. Stawiński
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Jan BERGER (1886-1930)

129
Zima - Worochta, ok. 1925 olej, sklejka; 44 x 50 cm;
sygn. p. d.: Jan Berger
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

130
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

131
Olszynka Grochowska - Bój o Olszynkę Grochowską, 1886/1923 olej, płótno; 86 x 135,5 cm;
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Emil SZINAGEL (1899-1943)

132
Miasteczko olej, płótno; 44,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Szinagel
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Władysław BOROWICKI, XX w.

133
Pejzaż olej, płótno; 65 x 79 cm;
sygn. p. d.: W. BOROWICKI
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Antoni de BRADE (1887-1973)

134
Bałtyk o zachodzie olej, tektura; 56 x 45 cm;
sygn. p. d.: Antoni de Brade
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

135
Pejzaż z Kudowy z bramką, 1946 olej, płótno, 65 x 83 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 40 000 zł

136
Portret kobiety -Katarzyny Struszkiewicz olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

137
Dziad, 1947 olej, płótno; 90 x 65 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski/1947
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

138
Włoszka, 1886 olej, gwasz w bielach, papier;
31 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. GIERYMSKI/ ROMA 86?
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

139
Róże w fajansowym wazonie olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

140
Żółte róże olej, tektura; 35 x 50 cm
sygn. l. d.: W. BOROWICKI
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

141
Róże w wazonie z japońską czarką olej, tektura; 48,5 x 68 cm
(w świetle oprawy);
sygn. z lewej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

142
Dziewczynka w białej sukience, 1922 olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1922
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

143
Nadzieja, ok. 1930 olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

144
Dziewczynka z fiołkiem olej, płótno; 70,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1936
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Władysław FILIPIAK (1908-1976)

145
Sielanka, 1942 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: W. Filipiak / 1942
Cena wywoławcza. 3 200 zł

146
Kobieta z owocami - portret żony artysty Lilianny Filipiak, ok 1965
olej, płótno; 84 x 67 cm;
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

147
Dysputa w bejt midraszu, ok. 1930 olej, sklejka; 27,5 x 33 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

148
Dyngus - para obrazów gwasz, płótno, 108 x 76 cm;
oba sygn.: Z. STRYJEŃSKA [sygnatura ok. 1946]
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

149
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 350 000 zł

150
Sad w Kalwarii, ok. 1907 olej, tektura; 13 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

151
Pejzaż górski, ok. 1930 olej, tektura; 54 x 74 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

152
Pejzaż górski olej, płótno, 116 x 151 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

153
Aleksandra Fiedorowna - córka Fryderyka Wilhelma III, żona Mikołaja I
olej, płótno dublowane, 143 x 106 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

154
Oczekiwanie, ok. 1890 olej, deska mahoniowa, 21,5 x 16 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz
Cena wywoławcza. 16 000 zł

NOWAKIWSKIJ Oleksa (1872 -1932)

155
Staw w Parku Botanicznym we Lwowie olej, płótno dublowane; 90,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: O. Nowakiwskij (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Malarz nieokreślony, (XVII/XVIII w.)

156
Portret mężczyzny, 1703 olej, płótno dublowane, 30,5 x 27 cm (owal);
sygn. z prawej: nieczytelnie i datowany 1703
Cena wywoławcza. 2 500 zł