726
Para świeczników srebro próby 12 cechowane,
Warszawa, Jan Maciej Schwartz, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

801
Pierścionek złoty finezyjna kompozycja 2 szt brylantów o łącznej
masie 0,47 ct (Si-P1/H); złoto 18 ct,
masa całkowita 4.900 g
Cena wywoławcza. 3 800 zł

802
Bransoleta złota złoto pr.0.585, masa całkowita 30.650 g
Cena wywoławcza. 5 700 zł

803
Pierścionek złoty 2 szt brylantów o masie łącznej 0,27 ct ( Si/H)
oraz w części środkowej - rubin naturalny - 0,26 ct;
złoto pr.14 ct,
Cena wywoławcza. 3 800 zł

804
Brosza secesyjna 10 szt brylantów w starym szlifie o masie
łącznej 0,36 ct (Si/H),
złoto 14 ct, masa całkowita 9.610 g
Cena wywoławcza. 3 200 zł

805
Pierścionek platynowy brylant o masie 1.05 ct (VS2/H),
platyna pr. 0.950; masa całkowita 1.920 g
Cena wywoławcza. 36 000 zł

806
Pierścionek złoty 7 szt. szeregowo obsadzonych brylantów
o łącznej masie 0,49 ct (VS/H), złoto pr.0.585,
masa całkowita 6.460 g
Cena wywoławcza. 4 500 zł

807
Bransoleta z turkusem platyna, złoto, rzemyki skórzane,
masa całkowita 17.350 g
Cena wywoławcza. 8 300 zł

808
Pierścionek złoty szmaragd (kwadrat 4.5 x 4.5 mm) o masie 0,41 ct;
10 szt rozet diamentowych o łącznej
masie 0,55 ct (Si-P1/H), złoto 14 ct
Cena wywoławcza. 1 900 zł

809
Wisior złoty 60 szt brylantów o łącznej masie 0,53 ct (Si/H),
złoto 18 ct, masa całkowita 1.600 g
Cena wywoławcza. 2 600 zł

810
Kolczyki złote złoto 14 ct, masa całkowita 4.620 g
Cena wywoławcza. 2 800 zł

811
Brosza z szafirem szafir o masie 0,97 ct, 16 szt rozet diamentowych
o łącznej masie 0,69 ct (Si-P1/H),
złoto 14 ct, masa 3.710 g
Cena wywoławcza. 2 900 zł

812
Pierścionek z brylantem brylant w starym szlifie brylantowym o masie ~ 3.50 ct
(VS2/M-N); platyna pr.0.950, masa całkowita 5.850 g
Cena wywoławcza. 100 000 zł

813
Zegarek damski, naręczny żółte złoto pr. 0.750, 10 szt. brylantów
o łącznej masie 0,58 ct; Szwajcaria, La Chaux-de-Fonds,
firma Girard-Perregaux, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

814
Pierścionek złoty 17 szt brylantów o łącznej masie 0,89 ct (Si/H),
złoto 14 ct, masa całkowita 3.680 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

815
Popielniczka z sowami alabaster, brąz, odlew patynowany;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

816
Patera ze szklanym wkładem plater, szkło;
Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

817
Lampa gabinetowa, elektryczna, art-deco Polska, w typie wyrobów warszawskiej firmy
A. Marciniaka; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

818
Przycisk na biurko brąz, odlew patynowany;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

819
Skrzynia intarsjowana, w tradycji barokowej drewno sosnowe, dębowe, okleiny dębowe,
orzechowe, dąb czerniony, jesion, czeczota, żyłka
jaworowa, kluczyna z kości; Polska, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

820
Szkatułka w typie art-deco brzoza, różne odmiany orzecha, mahoń, czeczotka;
zawiasy mosiężne; 10 x 30,3 x 23,8 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

821
Lampa naftowa Węgry, Budapeszt, wytwórnia majoliki Ignaz
Fischer (korpus); Niemcy, Lipsk, firma Hugo
Schneider (palnik); 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

822
Krucyfiks drewno dębowe i owocowe, czernione,
kość słoniowa; Francja?, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

823
Para kandelabrow 5-ramiennych, 6-świecowych; marmur, brąz polerowany i patynowany;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

824
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, fabryka lamp naftowych Otto Müller;
korpus - Miśnia; lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

825
Ikona - „Św. Pantelejmon", w kiocie tempera na desce, 26,5 x 22 cm;
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

826
Ikona - „Prazdniki", w kiocie blacha żelazna, tłoczona, farby emaliowe, deska;
30,2 x 25,8 cm; Rosja, ok. 1905-1910.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

827
Ikona - Matka Boska Smoleńska, w okładzie tempera na desce, z łożyskami na 2 szpongi
[których brak]; blacha mosiężna; 55,6 x 29,3 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

828
Ikona - „Zaśnięcie Bogurodzicy" („Uspienije") tempera na desce z 2 szpongami, blacha mosiężna,
srebrzona; 54 x 45,8 x 5,7 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

829
Ikona - „Krzew gorejący" („Nieopalimaja Kupina") w kiocie;
tempera na desce, z 2 szpongami; 30,5 x 27,5 cm;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

830
Kilim geometryczny wełna, len; 393 x 386,5 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

831
Kilim art-deco wełna, len; 203 x 148 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

832
Kilim „Wieś" wełna; 80 x 220 cm. Polska, lata 60. XX w.;
Spółdzielnia Pracy Rzemiosła Ludowego
i Artystycznego „KORONKA. BOBOWA"
Cena wywoławcza. 800 zł

833
Szabla oficera Pierwszego Pułku Artylerii Lekkiej Legionów im. J. Piłsudskiego, wz. 21/22, w pochwie + ryngraf
1/ szabla - Warszawa, firma Gabriela Borowskiego,
lata 30. XX w. 2/ ryngraf - Wilno, 1938
Cena wywoławcza. 13 000 zł

834
Szabla polska, wz. 21/22, policyjna, w pochwie oraz medal z policyjnych zawodow sportowych
1/ szabla: Wwa, firma G. Borowskiego, lata 20. XX w.
2/ medal: Wwa, Mennica Państwowa, 1927
Cena wywoławcza. 7 000 zł

835
Szabelka dziecięca, w pochwie Polska, lata 20/30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

836
Zegar kominkowy brąz złocony; wys. 47 cm, szer. 34 cm, głęb. 15 cm.
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

837
Zegar kominkowy z alegorią Miłości marmur czerwony i biały, brąz złocony;
Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

838
Zegar konsolowy w typie Boulle'a Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowski Baltazarów
Cena wywoławcza. 48 000 zł

839
Zegar szafkowo - stołowy Londyn, Claude Duchesne (Claudius Du Chesne),
ok. 1715-1720 r.
Cena wywoławcza. 170 000 zł

840
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy marmur, brąz patynowany i złocony;
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

841
Żyrandol 30-świecowy, zelektryfikowany mosiądz złocony; wys. 94 cm,
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

842
Gobelin ze sceną dworską w typie „fete galante" wełna, 234 x 372 cm.
Belgia, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

901
Barek art-deco dębina, orzech, szkło marmoryzowane;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 4 600 zł

902
Stolik art-deco drewno orzechowe (różne gatunki);
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

903
Biurko w manierze Ludwika Filipa sosna, mahoń, zielone sukno;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

904
Sekretera w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1880.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

905
Serwantka kątna, dwuelementowa konstrukcja sosnowa, okleiny mahoniowe,
Europa Środkowa, pod wpływem angielskim;
3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł