Zbigniew HORBOWY (ur. 1935)

502
Zestaw do kompotu w składzie: 6 szklaneczek i dzban;
szkło sodowe, rubinowe;
Cena wywoławcza. 500 zł

Zbigniew HORBOWY (ur. 1935)

503
Zestaw 6 kieliszków szkło sodowe, w odcieniach
koloru żołtego; 13 cm
Cena wywoławcza. 400 zł

Yaacow AGAM (ur. 1928)

504
Menora mosiądz złocony (?);
wys. 45,4 cm, szer. 30 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony polski, XX w.

505
Głowa rzeźba, bazalt,
wys. 22,5 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Ewa FLESZAR (ur. 1966)

506
Prometeusz, 1996 brąz, kamień, marmur;
wys. 38 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

601
Pucharek szkło przeźroczyste, bezbarwne i powlekane szkłem
białym; fasetowane, szlifowane, rżnięte;
Czechy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

602
Wazonik secesyjny szkło mleczno-perłowe, warstwowe,
stop cynowy miedziowany;
Czechy?, Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

603
Żardiniera szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie;
złocenie; farby emalierskie;
Austro-Węgry?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

604
Zestaw szklanic masońskich (10 szt.) szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane,
rżnięte, trawione;
Czechy?, Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

605
Wazon dekorowany gałązkami olchy szkło warstwowe, powlekane, barwniki proszkowe;
Niemcy, Weisswasser, „ARSALL” - Ars Allemagne,
1918-1929.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

606
Fajka rezerwistów porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal;
bez sygnatur. Niemcy, pocz. XX w. (ok. 1903)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

607
Ptasznik - figurka z naczyniem na kwiaty porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej;
Francja, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

608
Alegoria Afryki (z serii: Cztery kontynenty) Miśnia, model Petera Reinicke (1715-1768) z ok. 1748
- powtórzenie XX-wieczne, lata 1924-1934
(tzw. Pfeiffermarke)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

609
Rosyjska para zakochanych Niemcy, Unterweissbach, Warsztaty Porcelany
Artystycznej - Schwarzburger Werkstätten fu¨r
Porzellankunst, model Ernsta Barlacha (1870-1938).
Cena wywoławcza. 5 800 zł

610
Wiosna (kobieta z naręczem kwiatów) Austria, Wiedeń, model Johanny Meier-Michel
z ok. 1915 roku, powtórzenie - okres międzywojenny?
Cena wywoławcza. 3 500 zł

611
Sześć filiżanek ze spodkami, z dekoracją niezapominajkami (?) Rosja, XIX/ XX w., porcelana: nieustalona wytwórni
porcelany (Kuzniecow?)
Cena wywoławcza. 1 900 zł

612
Talerz dekoracyjny neobarokowy, z reliefem roślinnym porcelana z dekoracją wyciskaną (Pressdekor),
kobalt (bleu roi), złocenia;
Miśnia, lata 1924 - 1934 (tzw. Pfeiffermarke)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

613
Zestaw deserowy tete -a- tete z dekoracją kwiatową, na tacy Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska
(Niemcy?, Czechy?), 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

614
Talerz dekoracyjny z kopią portretu Willema Burchgraeffa Rembrandta porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

615
Zespół naczyń deserowych - serwis do kawy i herbaty Empire Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau),
wytwórnia Bohemia, XX w. (okres międzywojenny).
Cena wywoławcza. 2 000 zł

616
Para talerzy z festonami kwiatowymi Śląsk, Prószków Śląski, fabryka fajansu,
okres Jana Karola Dietrichsteina, 1770-1783
Cena wywoławcza. 5 500 zł

617
Serwis obiadowy Empire, ze złoceniami (na 12 osób) Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau),
wytwórnia Bohemia, XX w.
(okres międzywojenny i powojenny)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

618
Plakieta porcelanowa z kompozycja kwiatową, w ramie porcelana, farby naszkliwne; drewniana oprawa;
Niemcy - Austria? lub Francja?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

619
Plakieta porcelanowa z kompozycją kwiatową i muszlami, w ramie porcelana, farby naszkliwne,
oprawa plakiety drewniana;
Niemcy - Austria?, Francja?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

620
Plakieta porcelanowa z kompozycja kwiatową, w ramie porcelana, farby naszkliwne, oprawa drewniana;
Niemcy - Austria ? lub Francja?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

621
Plakieta z miniaturą pejzażową z architekturą majolika, farby wysokich temperatur;
Włochy, Castelli (Abruzzo), warsztat rodziny Grue?,
2. - 3. ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

622
Włochy, Castelli (Abruzzo), warsztat Niccolo
Tommaso Grue; ok. 1750 -1760
Cena wywoławcza. 4 400 zł

701
Koszyczek do szklanki plater cechowany;
Warszawa, Norblin i Ska, ok. 1900 (1896-1915)
Cena wywoławcza. 300 zł

702
Pojemnik na wykałaczki plater cechowany (WMF);
Niemcy, Geislingen, Wu¨rttembergische
Metallwarenfabrik, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 450 zł

703
Patera art deco plater cechowany (WMF); Niemcy, Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik,
lata 30. - 50. XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

704
Dzban do wina szkło, stop metali srebrzony cechowany (WMF);
Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

705
Dzban do wina szkło, plater cechowany;
Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

706
Łyżka srebro próby 84 cechowane; Moskwa, złotnik
Paweł Szutienkow (czynny 1875-97), lata 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

707
Patera z pałąkiem szkło, srebro cechowane;
Holandia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

708
Zestaw 12 nożyków do owoców w etui srebro próby 800, stal złocona;
Niemcy?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

709
Papierośnica srebro próby 84, cechowane, waga 194 g.
Odessa, 1899-1908
Cena wywoławcza. 1 700 zł

710
Dekoracyjny nóż w pochwie stal, srebro? częściowo złocone;
Ameryka Płd., Argentyna?, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

711
Para świeczników srebro próby 800 cechowane; waga 350 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

712
Naczynie z nakrywką (ecuelle) srebro próby 1 z kogutem cechowane, waga 1145 g.
Paryż, monogram złotnika JGR, 1798-1809
Cena wywoławcza. 15 000 zł

713
Taca srebro próby 800 cechowane, waga 2600 g.
Wrocław, Julius Lemor Silberwarenfabrik, k. XIXw.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

714
Dzbanek do wody lub wina srebro próby 12 cechowane, waga 518 g.
Drezno, ok. 1800
Cena wywoławcza. 9 500 zł

715
Kufel barokowy srebro częściowo złocone nie cechowane, kute,
repusowane i odlewane; waga 743 g.
Europa Zachodnia, Niemcy?, k. XVII w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

716
Taca z uchwytami srebro próby 12; waga 1584 g.
Niemcy ?, ok poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

717
Lustro srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
Paryż, złotnik Edmond Tetard (1880-1903), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

718
Dzbanek do kawy srebro próby 1 z kogutem cechowane, waga 1278 g.
Paryż, monogram złotnika NX/G, 1809-19.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

719
Dwie pary świeczników srebro cechowane, waga 1608 g.
Augsburg, złotnik Gottlieb Johann Biller, 1789-91
oraz Jakub Samuel Allgöwer (czynny 1798-1809), 1800
Cena wywoławcza. 32 000 zł

720
Teryna (terrine) srebro próby 1 z głową Minerwy, cechowane,
waga 2306 g. Paryż, firma Tetard Freres,
pocz. XX w (po 1903)
Cena wywoławcza. 15 000 zł

721
Komplet sztućców na 6 osób i środka stołu srebro próby 3 cechowane, ok. 3550 g.
Kraków, lata 30. XX w., monogram złotnika WH
Cena wywoławcza. 10 000 zł