Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1130
Motyw z małego miasteczka, ok. 1945-1950 olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Wilhelm Hans BRAUN (1873-1938)

1131
Colette olej, deska; 26 x 21 cm;
sygn. z prawej po środku: W.H. BRAUN
Cena wywoławcza. 2 600 zł

1132
Mimi olej, deska; 26 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W.H. BRAUN.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

1133
Na wzburzonym morzu pastel, papier, 40 x 55 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Antoni SZYDŁOWSKI (1895-?)

1134
Pejzaż olej, tektura, 40 x 68 cm;
sygn. l. d.: Ant. Szydłowski 22 r.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

B. SAPIERSKI

1135
Wenecja nocą pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B.Sapierski
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

1136
Portret kobiety olej, płótno dublowane,
83,5 x 65,5 cm;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

201
Sprzedanie Józefa Egipcjanom - płaskorzeźba drewno, 40 x 58 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

A. MASE (XX w.)

202
Bębniarz drewno, wys. 48 cm;
sygn.: A. Mase
Cena wywoławcza. 5 000 zł

203
Madonna Apokaliptyczna drewno polichromowane, wys. 43 cm;
Polska? Śląsk?, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

204
Św. Jerzy drewno, wys. 90 cm;
Polska?, warsztat prowincjonalny, XVI/XVIIw.,
w tradycji gotyckiej
Cena wywoławcza. 14 000 zł

205
Tanatos brąz patynowany, 35 x 19 cm;
Polska?, I poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

206
Figurka Araba brąz polichromowany; wys. 15 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Karol HUKAN (1888-1958)

207
Popiersie mężczyzny, lata 30. XX w. brąz, wys. ok. 55 cm;
sygn.: Karol Hukan / Kraków
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Rzeźbiarz nieokreślony (XIX w.)

208
Diana Jean Antoine HOUDON (1741-1828) - według
brąz patynowany; wys. 60 cm;
sygn.na podstawie: Houdon
Cena wywoławcza. 12 700 zł

209
Koń żeliwo patynowane, 40 x 47 x 15 cm;
Europa Zachodnia, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

210
Siewca brąz polichromowany, podstawa drewniana, wys. 38 cm;
Europa Zachodnia, Wiedeń?, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Józef GABOWICZ (1882-1939)

211
Natura brąz, kamienna podstawa; 11 x 33 x 16 cm (wymiar rzeźby);
sygn.: J. Gabowicz oraz BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Rudolf KAESBACH (1873-1955)

212
Ujeżdżacz brąz patynowany, czarna kamienna podstawa;
wym. rzeźby: 26 x 24 x 11 cm;
sygn. na krawędzi: R. KAESBACH.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

213
Dionizos brąz; postument kamienny; wys. całkowita 30,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Simon Louis BOIZOT (1743-1809)- według

214
Kupidyn brąz; wys. 64 cm; sygn. na podstawie: BOIZOT
odlew XX w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

215
Popiersie cara Mikołaja II z tyłu na srebrnej podstawie, pr. 84
oraz sygn. cyrylicą: G. Czeriatov;
wys. 41 cm; Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

216
Dostojnik marmur dwubarwny, wys. 68 cm
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

1201
Plakieta owalna z Chrystusem brąz patynowany, wys. 30,5 cm, szer. 23 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1202
Plakieta owalna z Madonną brąz patynowany, wys. 30,5 cm, szer. 23 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

Giovanni DE MARTINO (1870-1938)

1203
Mały rybak brąz, zielona patyna; wys. 71,5 cm,
szer. 27 cm, głęb. ca 29 cm.
Włochy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Witold BIELIŃSKI (1879-1944)

1204
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego brąz, odlew cyzelowany; marmur;
wymiary popiersia 15,5 x 14 x 8,5 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

1205
Figura mężczyzny drewno, ślady złocenia; wys. 69 cm;
Daleki Wschód, Chiny?; XIX/XX w. (lub wcześniej).
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI, Zofia KULIK

301
Praca wyzwala - tryptyk, 1985 fotografia czarno-biała, brom, papier; 24,5 x 18 cm (wymiar każdej z trzech kompozycji);
na odwrocie opis ołówkiem: JERZY TRUSZKOWSKI / "WORK MAKES FREE // PR
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

302
Inka, 1965 collage, papier; 48,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MITKA 65; tytuł pośrodku u dołu: "Inka"
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

303
Ślepy żebrak spod kościoła św. Marka w Krakowie, 1968 collage, węgiel, papier; 31,6 x 22,7 cm;
sygn. p. d.: A. Mitka 68 (ołowek); tytuł u dołu pod pracą: Ślepy żebrak z pod kościoła św. Marka w Krakowie (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 500 zł

304
Zestaw 5 plakatów filmowych: Długi dzień, 1962; Gdyby każdy z nas ..., 1963; Słońce wschodzi raz na dzień, 1968; Październik - 10 dni, które wstrząsnęły światem, 1969; Wyspy na Golfstromie
Cena wywoławcza. 1 600 zł

305
Zestaw 5 plakatów Jeszcze słychać śpier i rżenie koni, 1971; Lato z kowbojem, 1977; Wilczym śladem, 1978; Rykoszet Gilbert Cates, 1989; XIII Międzynarodowe Biennale Plakatu
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)

306
Zestaw 5 plakatów filmowych Cena strachu, 1981; Dziewczęta z Nowolipek, 1985; Dziewczęta z Nowolipek - Rajska Jabłoń, 1985; Gwiezdny przybysz, 1987; Życie wewnętrzne, 1987
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

307
Płatki śniegu na rozstaju dróg, 2000 tusz, papier czerwony; 27,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Rosenstein; dat. l. d.: I/ 2000
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

308
Głowa, 1962 akwarela, papier; 28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: 62 / Panek (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

309
Idylla, 1964 ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: SSZ64
Cena wywoławcza. 4 400 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

310
Maria Magdalena pokutująca, 1967 ołówek, papier; 48,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, l. d. dat.: 15.2.1967
Cena wywoławcza. 1 900 zł

311
Kobiety na targu, 1937 ołówek, papier; 21 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Podsadecki / 937
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

312
Głowa kobiety w czepcu, 1911 ołówek, papier; 21 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Wiedeń / 1911 / St.Żur
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

313
Figury, 1957-1958 ołówek, tusz, piórko, tusz lawowany, papier
milimetrowy; 55 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

1301
Szkoła przedmiotów, 2008 grafika, papier; 49,5 x 69 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: Szkoła przedmiotów, E/A Tarasin 08
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1302
Monotypia +, 2010 monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar papieru),
45 x 33 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

401
Radość, 1962 tusz, akwarela, papier; 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1962 r. / E Rosenstein
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

402
Widok z okna, 1967 akwarela, gwasz, papier; 27 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej 29.V./67
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

403
August gwasz, papier; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

404
Głowy, 1954 monotypia barwna, papier naklejony na płótno; 58 x 42,5 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: MARIA JAREMA / Głowy 1954 / monot. temp. / Nr Kat. 123 / 58
Cena wywoławcza. 295 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

405
IX-86, 1986 technika własna, akryl, płyta pilśniowa;
60 x 76 cm;
Cena wywoławcza. 8 900 zł