Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

302
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

303
Aleksandria, 1963 ołówek, papier; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Alesandria 17.VI.1963 / Jan Cybis.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Grzegorz PRZYBOREK (ur. 1949)

1301
Z serii: Civilisations, 1992 fotografia barwna, papier (ilfochrome/Ilford); 40,5 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu, na passe-partout: Lodz. October 1992, de la serie - Civilisations,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1302
Rybak - Autoportret, 1954 drzeworyt, papier; 26 x 35 cm;
sygn. i dat. (?) p. d.: Panek Jerzy 54. (ołówkiem), l. d.: tytuł: :”Rybak"
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1303
Wakacje drzeworyt, papier; 25 x 33,5 cm (odcisk klocka), 35 x 43 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Panek Jerzy (ołówkiem); tytuł l. d.: "Wakacje" (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1304
Manifest PKWN drzeworyt, papier bibułkowy; 25,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany u dołu: MANIFEST PKWN Panek Jerzy (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Józef GIELNIAK (1932-1972)

1305
Improwizacja dla Grażynki V, 1966 linoryt, papier; 20 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1306
Getto warszawski [Ghetto of Warsaw], ok. 1961 Teka z 16 drzeworytami Stefana Mrożewskiego, papier; 30 x 23 cm;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1307
Poloniae Christianae Millennium 966/1966, 1966 Teka z 12 drzeworytami Stefana Mrożewskiego, wydana w San Francisco
uzupełniony tekstem Heleny Sworakowskiej papier, 31,8 x 26,7 cm;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

1308
Małe płonące niebo linoryt, papier; 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout), 11 x 8,3 cm; (odcisk płyty);
sygn. i opisany pod ryciną: Małe płonące niebo S.Fijałkowski 84 / e.a.V /
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

1309
Mur grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Henryk OPAŁKA (ur. 1929)

1310
Układ centralny litografia, papier; 63 x 73,5 cm (wymiar arkusza), 51 x 62 cm (wymiar nieregularnej kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Ikład centralny", Litografia 7/10
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Roman OPAŁKA - według, odbitki wykonał Henryk OPAŁKA

1311
333 kwasoryt, papier Fabriano;
100 x 70,5 cm (wymiar arkusza), 60 x 49,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1312
Żagiel I linoryt, papier Fabriano;
100 x 70,5 cm (wymiar arkusza), 68,5 x 48,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Salvadore DALI (1904-1989) - według

1313
Kobieta litografia, papier; 41 x 29,5 cm (wymiar kompozycji),
49,5 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1314
Ostatni jeździec Apokalipsy, 2006 technika graficzna własna, papier; 49 x 64 cm (wymiar odbitki),
56,2 x 73 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk FAJLHAUER (1942-1999)

1315
Krokodylowy zaułek II miedzioryt, papier; 14 x 10,5 cm (w świetle passe-partout),
11 x 7,5 cm (odcisk płyty);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Magdalena HOFFMAN (ur. 1955)

1316
Tors II, 1986 mezzotinta, papier;16,5 x 12 cm (w świetle passe-partout), 14,8 x 10,6 cm (odcisk płyty);
sygn. dat. i opisana u dołu: 40/50 "Tors II" MHoffman 1986 (ołówkie
estymacja: 900 - 1 200 zł

Iwo ZANIEWSKI (ur. 1956)

1317
Wnętrze lasu, 1982 litografia barwna (?), papier; 35,5 x 47,5 cm (wymiar odbitki),
39 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

1318
Taniec grafika, papier, 66 x 51 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Picasso (na kamieniu);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Ester CARP - KARP (1897-1970)

1319
Akt praca dwustronna, na odwrocie szkic postaci;
ołówek, papier; 38 x 28 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Ester CARP - KARP (1897-1970)

1320
Szkic siedzącej postaci ołówek, papier; 32 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. Carp (faksymile), na odwrocie stempel z atelier: Ester Carp / Vente atelier / Beaune.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Nicolas CANN

1321
Zestaw 4 kompozycji LE TANGO, LOVES-OLD SWEET SONG, BILLIARDS, CROQUET
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Patrik SICCOLI (UR. 1955)

1322
Andy Warhol i Bianca Jagger fotografia czarno-biała, brom, papier, 40,5 x 64 cm (wymiar arkusza);
sygnowana l. d.: Siccoli (flamastrem);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

401
Bezsens zwierzęcej chuci!, 2006 pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

402
Góry Świętokrzyskie, 2001 akwarela, tempera, papier; 19 x 25,5 cm;
sygn. i dat.: 2001/ E. DWURNIK, u dołu napis: GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

403
Kobieta, 1975 akwarela, tusz, gwasz, papier, 23,5 x 16 cm;
sygn. i dat. KMikulski 75;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

404
Scena biblijna, 2007 pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: SCENA BIBLIJNA / W / FS [inicjał wiązany] 1707.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Maciej MAKAREWICZ (1912-2009)

406
Spotkanie po 8 latach, 1953 technika mieszana, sklejka; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1953 / 1953 / M. MAKAREWICZ,
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

407
Widok z okna, 1998 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. SIENICKI /98 (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 36 000 - 46 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

408
Pejzaż olej, płótno; 46 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

409
Portret Mariana Koniecznego, 1977 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: ASiwecki
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Jerzy ZIELIŃSKI [JURRY] (1943-1980)

410
Pejzaż z Żarnowa (albo Głucha prowincja), 1979 olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. i dat p. d.: Jurry / 79
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

411
Wzorzysta serweta, 1994 olej, płótno; 65,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Urszula DANIELEWSKA (1942-2015)

412
Medytacje jesienne, 1996 akryl, płótno; 115 x 100 cm;
na odwrocie, na blejtramie m. in. opis autorski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wanda PAKLIKOWSKA-WINNICKA (1914-2001)

413
Kompozycja olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Paklikowska-Winnicka;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

414
Kompozycja - Miasto, 1969 olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

415
Pruski mur, 1989 technika własna, płyta; 63 x 63 cm;
na odwrocie tytuł: Pruski mur
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Karol BĄK (ur. 1961)

416
W tempie ciszy olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: KB w okręgu / BAK, na odwrocie napis: "W tempie / ciszy".
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Artur TURALSKI - TURAL (ur. 1949)

417
Porwanie skrzypaczki pastel, papier; 70 x 99 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Art. Tural;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

418
Żaglowiec akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1401
Jazz - projekt malowidła ściennego, ok. 1960 akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton;
20,5 x 36 cm (w świetle passe-partout, o nieregularnym kształcie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1402
Dzieci akwarela, piórko, tusz, papier; 35 x 43 cm;
sygn. p. d.: Marek Rudnicki.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1403
Akt zakryty, 1999 technika własna, papier; 43,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 99, l. d. powtórzona sygnatura.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1404
Akt, 1997 technika własna, papier; 37,5 x 49 cm;
sygn. i dat .śr. d.: H. Płóciennik 97, l. d. powtórzona sygnatura.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1405
Piękny pokaz, 1980 akwarela, gwasz, płyta; 35,5 x 27 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Bożena WAHL (ur. 1932)

1406
Kot pastel, papier; 28 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bwahl.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Janusz GRABIAŃSKI (1929-1976)

1407
Wenecja akwarela, tusz, pędzel, papier; 40,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Grabiański.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł