Pierre-Jules MÉNE (1810-1879)

1205
Koń wyścigowy Dżin brąz patynowany, drewno czernione, mosiądz, żelazo;
wys. 36 cm, dł. 42,5 cm, szer. 18 cm.
Francja, oryginał 1846; odlew XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

O. N. HAIDMAYER (?)

1206
Dwie postacie brąz patynowany; 1/ 16,8 x 9 x 13,2 cm;
2/ 13,5 x 6,7 x 13 cm.
Austria?; XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1207
Głowa kobiety brąz, odlew; drewno toczone, czernione;
wys. 27,3 cm, szer. ca 18 cm;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

601
Wazon dekoracyjny szkło przeźroczyste, bezbarwne, warstwowe, powlekane; wys. 27cm;
Europa Zachodnia, lata 60. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

602
Dzwonek szkło warstwowe, wielobarwne, powlekane; wys. 21,8 cm;
Włochy, Murano (niesygnowane); 4 ćw. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

603
Torebka szkło przeźroczyste, bezbarwne, warstwowe, powlekane; wys. 33 cm, szer. 22 cm;
Włochy, Murano, 4 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

LOUIS COMFORT TIFFANY (1848-1933)

604
Wazonik opalizujący, złoty USA, Corona, Long Island, Queens, New York,
TIFFANY GLASS AND DECORATING COMPANY, 1900-1904
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

605
Lampa naftowa porcelanowa, z miniaturą rodzajową a’ la Watteau Niemcy, porcelana: Berlin (KPM)?, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

606
Zegar konsolowy przyścienny z podstawą, szafirowy, z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia, werk metalowy;
Niemcy lub Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Albin Döbrich (1872-1945), model z ok. 1905 r

607
Grupa figuralna: Jeździec i dziewczyna porcelana (miękka?) ze szkliwem z krakelurą, wys. ok. 37,5 cm;
Wiedeń, firma Ernst Wahliss (działająca od 1863), model: Ernst Döbrich, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

608
Alegoria Mądrości porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45,5 cm;
Miśnia, ok. poł. XIX w. (liczne naprawy lewej ręki, szaty, drzewa).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme (zał. 1872)

609
Wazon dekoracyjny z herbami Rzeczpospolitej Obojga Narodów na zwieńczeniu pokrywy porcelana, farby naszkliwne, złocenia, stopa montowana z brzuścem na metalowy trzpień;
wys. ok. 67 cm (całość); Saksonia, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

610
Filiżanka ze spodkiem, z alegorią Sprawiedliwości, Herkulesem i Europą porcelana biskwit, złocenia, farby naszkliwne;
Berlin, ok. 1850-1870.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Manufaktura porcelany w Baranówce

611
Talerz serwisowy z monogramem BJB (?) i dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia (lekko przetarte), talerz w drucianej obejmie;
wys. 5 cm, średn. 24,5 cm; ok. 1825-1835.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Model: Ernst August Leuteritz (1818-1893)

612
Koszyk na owoce z plastyczną dekoracją kwiatową Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, model z 2 poł. XIX w.
[wg modelu Johanna J. Kaendlera (1706-175)], 2 poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

1601
Talerz serwisowy płytki, z dekoracją rzutem chaberków porcelana , farby naszkliwne, przetarcia Mltury i szkliwa w lustrze;
wys.3,8 cm; 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Frankenthal (Palatynat), Książęca Manufaktura Porcelany

1602
Talerz serwisowy z dekoracją kwiatową porcelana (o kremowo-szarawym odcieniu), farby naszkliwne; wys.3,2 cm;
Niemcy, okres księcia Carla Teodora, 1762-1795
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Cesarska Manufaktura Porcelany w Wiedniu

1603
Talerz z ażurowym kołnierzem i dekoracją kwiatową (Wiener Rose) porcelana, farby naszkliwne, przetarcia malatury w lustrze; wys.4,2 cm, średn.24,5 cm;
pocz. XIX w. (ok.1815)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Porzellanmanufaktur Ernst Bohne Söhne w Rudolstadt-Volkstedt

1604
Talerz ze scenami bachanaliów i kwiatową dekoracją w stylu dalekowschodnim porcelana szkliwiona, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 3 cm, średn. 28,5 cm; Niemcy, kon. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

701
Paterka art déco plater cechowany; wys. 15 cm, średn. 23 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (czynna 1824-1944)

702
Taca plater cechowany; wys. 4,2 cm, szer. 68 cm, głęb. 45 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Platerowanych i Srebrnych E. Holfman (czynna 1896-?)

703
Lampa chanukowa plater cechowany; wys. 23,5 cm, szer. 18cm, głęb. 5,6 cm.
Warszawa, pocz. XX w
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Bracia Henneberg (firma czynna 1857-1944)

704
Patera plater cechowany; szkło kryształowe; 24 cm, średnica 27,4 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

705
Pudełko srebrne srebro, pr. sterling (925), waga 281 g;
Tiffany & Co, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Bracia Buch (firma 1809-1882-1944)

706
Łyżeczka do cukru pudru plater cechowany; dł. 20 cm, szer. czerpaka 6,5 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

707
Torebka balowa srebro próby 800 cechowane; wys. ok. 17,5 cm (bez łańcuszka), szer. ok. 21 cm; waga 224 g.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

708
Koszyczek - paterka srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; wys. 9,2 cm, średnica 19,5 cm; waga 404 g.
Warszawa, ok. 1840
estymacja: 5 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 5 600 zł

709
Kielich historyzujący srebro pr. 800, częściowo złocone; wys. 21 cm, średn. wylewu 9 cm; waga 192 g;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

710
Kabaret dwudzielny na ocet i oliwę srebro próby 2 cechowane; waga 417 g.
Belgia, lata 30. - 40. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

711
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3 cechowane; wys. 7 cm, szer. 12 cm, głęb. 9 cm; waga 346 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

712
Écuelle srebro złocone próby 12; waga 260 g.
Cesarstwo Austriackie, po poł. XVIII w., (repunca kontrybucyjna probierni w Salzburburgu)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Vincenz Czokally (czynny 1864-1890, firma czynna do 1910, od 1896 jako Würbel & Czokally)

713
Patera owalna srebro próby 3 cechowane; waga 736 g.
Wiedeń, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

714
Patera srebro próby 800 cechowane; waga 582 g.
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

715
Pudełko na cygara srebro próby 3 cechowane; waga 383 g (bez wkładki).
Kraków, 1922-1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

T. Czyżewski (XX w.)

716
Sztućce na 12 osób i środka stołu w kantynie (161 sztuk) srebro próby 3 cechowane; waga 5429 g (bez noży)
Warszawa, lata 30. XX w
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 13 500 zł

Württembergische Metalwarenfabrik

1701
Dzban do wina plater cechowany, szkło; wys. 29,8, szer. 16,3 cm, głęb. 14,8 cm
Geislingen, 1 ćw. XX w. (przed 1918)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wilhelm Binder

1702
Kufel srebro cechowane, szkło, wys. 17,6 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 8,5 cm
Schwäbisch Gmünd, ok. 1918
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Lee Ching (czynny 1840-1870)

1703
Pucharek srebro cechowane; wys. 30 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 11,5 cm; waga 862 g.
Hongkong, ok. 1870
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

801
Pierścionek z kameą złoto pr. 0.583, masa całkowita 4.300 g.
Warszawa, lata 1950-1960.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

802
Pierścionek z perłą perła naturalna w otoczeniu 8 szt rautów diamentowych;
masa całkowita 2.400 g. Francja, okres międzywojenny
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

803
Kolczyki z koralami złoto pr.0.585, masa całkowita 4.830 g.
Warszawa, lata 1950-1960.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

804
Pierścionek z koralami złoto pr. 0.500, masa całkowita 5.700 g.
Włochy, okres międzywojenny
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

805
Pierścionek z granatem białe i żółte złoto pr. 0.585, masa całkowita 483 g.
Do wyrobu dołączony jest certyfikat HRD Antwerp.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

806
Bransoletka z szafirami złoto pr. 0.750, masa całkowita 26.130 g.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

807
Kolczyki z szafirami złoto białe i żółte pr. 585, masa całkowita 5.300 g.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

808
Wisiorek z szafirami białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.800 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

809
Bransoletka z diamentem złoto w odcieniu dukatowym pr. 0.750, masa całkowita 11.250 g.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

810
Pierścionek ze szmaragdem białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.390 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł