Władysław MAJERANOWSKI (1817 - po 1874)

276
Scena po bitwie olej, płótno, 35 x 46 cm; sygn. l. d.: WM
Cena wywoławcza. 13 500 zł

MAKSYMILIAN GIERYMSKI (1846 - 1874)

277
Krajobraz jesienny z oraczem olej, płótno, 25 x 33,5 cm; sygn. l. d.: M. Gierymski
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Feliks SZYNALEWSKI (1825 - 1892)

278
Święta Rodzina - en grisaille olej, płótno, 120 x 86 cm; Na odwrocie portret kobiety w ujęciu szkicowym; oraz nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Louis EYNDE VAN DEN (1881-1966)

279
Pejzaż olej, tektura, 65 x 50 cm; sygn. p. d.: L.Van den Eynde
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony, poł. XIX w.

280
Akt męski - studium akademickie olej, płótno, 73,5 x 59 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Joseph WENGLEIN (1845-1919)

281
Urwisko olej, tektura, 51,5 x 38 cm; podwójnie sygn. p. d.: IW. 1862. J. ? [farbą], wyżej Josef Wenglein [tuszem]
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Józef AUMILLER (1892 - 1963)

401
Marszałek Józef Piłsudski - medalion z płaskorzeźbionym lewym profilem portretu Marszałka; brąz patynowany, średn. 26 cm; sygn. na krawędzi: J. AUMILLER
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Edward WITTIG (1879 - 1941)

402
Rzeczpospolita Polska - medalion brąz patynowany, średn. 26 cm; sygn. przy krawędzi: E. WITTIG
Cena wywoławcza. 2 700 zł

403
Napoleon Bonaparte brąz patynowany na czarno, marmur czarny; wys. całk. 35 cm; z tyłu znak odlewni: Miecznik / Warszawa.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Edward WITTIG (1879 - 1941)

404
Popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego brąz patynowany na czarno, wys.: 55,5 cm sygnowany: E. WITTIG
Cena wywoławcza. 26 500 zł

Emmanuel VILLANIS (1858 - 1914)

405
Thaďs, ok. 1900 brąz patynowany, wys. 54 cm; sygn.: E Villanis;
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Aimé-Jules DALOU (1838-1902)

406
Pomnik Antoine Laureat Lavoisier - redukcja brąz patynowany, wys. 51 cm;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

501
Puchar okolicznościowy szkło bezbarwne, szlifowane; wys. 29 cm; Śląsk, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

502
Świecznik dwuramienny szkło bezbarwne, szkło barwione w masie; wys. 21 cm, szer. 25,5 cm; Włochy?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

503
Wazon dekoracyjny szkło oliwkowe, opalizowane; wys. 26,5 cm; Czechy, w typie wyrobów Witwe Loetz, 1. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

504
Tancerka Niemcy, Bock-Wallendorf (Turyngia), wytwórnia Fasold und Stauch, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

505
Ogrodnik porcelana biała; wys. 19,5 cm; Miśnia, fabryka porcelany CarlaTeicherta(?), XXw.
Cena wywoławcza. 500 zł

506
Dziewczynka z chartem (Rówieśnicy) Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik L.Hutschenreuther, model Karla Tuttera(1883-1969), lata ok. 1920-38.
Cena wywoławcza. 800 zł

507
Serwis deserowy z dekoracją rzutami kwiatowymi; dla 12 osób; Niemcy, Miśnia, fabryka porcelany Carla Teicherta, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

508
Wazon dekoracyjny z miniaturami pejzażowymi i a'la Boucher; Francja - Paryż?, naśladownictwo wyrobów Sevres, kon. XIX w.- XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

509
Serwis deserowy Polska, Ćmielów, modele: Bogdana Wendorfa z ok.1932-34 (Płaski) i Bogumiła Marcinka z ok.1930r. (Ćmielów), realizacja powojenna (po 1951 roku).
Cena wywoławcza. 2 700 zł

510
Zespół talerzy deserowych z dekoracją "tapetową"; Polska, Ćmielów, lata 1930-1950 (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza. 900 zł

511
Serwis obiadowy Sanssouci Zestaw dla 11 osób; Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal, lata 30.- 40.XX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

601
Taca plater; wys. 6,5cm, szer. 77,5 cm; Europa Zach., 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

602
Komplet sztućców Warszawa, Bracia Henneberg, po poł. XX w. (przed 1961)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

603
Dwa koszyczki do szklanek metal srebrzony, wys. 8,2, szer. 11,5 cm, średn. 7,5 cm; Warszawa, firma Frageta, k. XIX/ pocz. XX w .
Cena wywoławcza. 600 zł

604
Kantyna na sztućce Europa Zach., Niemcy?, firma Blanco, ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

605
Dzban na wino srebro pr. 800, szkło kryształowe, wys. 28,5 cm, szer. 17 cm, głęb. 12 cm; Berlin, firma H. Meyen und Co, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

606
Karafinka srebro pr. 1 z głową Minerwy, szkło; wys. 22,5 cm, średn. 8,5 cm; Paryż, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

607
Torebka balowa srebro pr. 800, wys. 17 cm, szer. 23,7 cm, dł. łańcuszka 23,5 cm; Niemcy ?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

608
Solniczka w formie wiaderka srebro pr. 84, waga 60 g; Moskwa, złotnik prawdop. Aleksiej Ratkow (czynny 1777-1821), 1807 r., probierz Iwan Wichlajew (1806-18)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

609
Solniczka srebro pr. 84, waga 58 g; Moskwa, 1839, złotnik Andriej Astrachancew (czynny 1821-45)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

610
Solniczka podwójna srebro pr. 84, waga 140 g; Warszawa, firma Gustawa Radke, 1874 r., probierz Józef Sosnkowski (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

611
Waza do zupy srebro pr. 1 z głową Minerwy; waga 2461 g; Paryż, firma Tétard Frčres, k. XIX - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

612
Dzbanek do kawy rokokowy srebro pr. sterling; waga 1054 g; Londyn, 1756/57
Cena wywoławcza. 10 000 zł

613
Dzbanek do kawy srebro pr. 13, waga 1170 g; Niemcy, Heilbronn, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

614
Komplet do mokki w typie rokokowym srebro pr. 830, waga kompletu 1290 g; Sztokholm, firma C. G. Hallberg, 1940.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

615
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 84; waga 718 g; Warszawa, Ludwik Nast, 1866 (?), probierz Walery Kostrzębski
Cena wywoławcza. 7 000 zł

616
Taca prostokątna srebro pr. 12; waga 1910 g; Berlin, 1854-64, probierz L.Th. Wendelbś.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

617
Cukiernica skrzynkowa waga 696 g; srebro pr. 12; Warszawa, Kazimierz Klimaszewski, ok. 1850 (cecha zapasowa z 1851 r.)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

701
Plakietka "Marszałek Piłsudski" brąz, bity; wys. 8,5 cm, szer. 5,6 cm, głęb. 0,3 cm; Warszawa, firma FRAGET wg proj. Józefa Aumillera, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

702
Plakietka z wizerunkiem św. Antoniego brąz, odlew cyzelowany, zlocony; Europa Zachodnia, XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Józef GARDECKI (1880-1952)

703
Wazon secesyjny brąz, odlew patynowany; wys. 40 cm, Francja, Paryż, 1909.
Cena wywoławcza. 5 200 zł

704
Patera secesyjna stop cynowy "Britannia Metall", częściowo srebrzony, szkło rżnięte; Niemcy, Geisslingen, Württembergische Metallwaren Fabrik, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

705
Para wazonów secesyjnych szkło barwione w masie, nitkowe, cyna barwiona, naśladująca miedź; Austro-Węgry, szkło w typie wytwórni Loetz-Witwe, ok. 1905-1910.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

706
Lampka nocna z budzikiem marmur, metal niklowany; Węgry, firma MOFEM (Mosonmagyarovari Femszerelveny Zrt), lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

707
Lampa gabinetowa w typie art déco drewno dębowe, metal niklowany, szkło matowe; Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

708
Wachlarz z czarnych piór strusich pióra, tworzywo naśladujące szylkret; dł. 35 cm, szer. po rozłożeniu 53 cm; Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł