Z wesela krakowskiego
gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Nr katalogowy 126
Kobieta z Bronowic, ok. 1910
olej, deska parkietowana; 72 x 58,5 cm; sygn. l. d.: Włodzimierz Tetmajer (częściowo przetarta)
Cena wywoławcza.
50 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy 127
Akt
olej, płótno, 90,5 x 58, cm; sygn. p. g.: KASPER* POCHWALSKI
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Nr katalogowy 130
Dama z papugą
olej, płótno; 56 x 40,5 cm; sygn. l. d.: Bakalowitz
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy 132
Kobieta w ogrodzie, 1919
olej, tektura; 98 x 68 cm; sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski
Cena wywoławcza.
290 000 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Nr katalogowy 136
Martwa natura z kwiatami i grzebieniem, 1932
olej, płótno; 92 x 65 cm; sygn. p. d.: Kanelba;
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Nr katalogowy 137
Cynie w wazonie, ok. 1930
olej, tektura; 59 x 46 cm (w świetle oprawy); sygn. p. g.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza.
9 300 zł
Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)
Nr katalogowy 144
Akt kobiety z rudymi włosami
olej, płótno dublowane, 72 x 59 cm;
Cena wywoławcza.
200 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy 148
Ulubiony piesek, 1928
olej, tektura; 49 x 70 cm; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Nr katalogowy 153
Bażant
olej, płótno; 39 x 55 cm; sygn. l. d.: Kisling
Cena wywoławcza.
87 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856 -1942)
Nr katalogowy 154
Bitwa pod Berezyną - fragment panoramy
olej, płótno wym. 172 x 250 cm
Cena wywoławcza.
110 000 zł
Jean-Baptiste PILLEMENT (Lyon 1728-1808 Lyon)
Nr katalogowy 165
Chaty nad brzegiem wody, z podróżnym na ośle i wspartym na kiju starcem na pierwszym planie
olej, płótno dublowane, 61 x 77 cm;
Cena wywoławcza.
400 000 zł
Teodor RYGIER (1841-1913)
Nr katalogowy 211
Teofil Lenartowicz - popiersie, ok. 1900
brąz, odlew patynowany; wys. 25,5 cm; na podstawie z boku: K. WP. / A
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Henri-Emile ALLOUARD (1849-1929)
Nr katalogowy 216
"Lutiniere" - Nimfa z młodym faunem, lata 90. XIX w.
brąz patynowany, 31 x 53 x 27 cm; sygn. na podstawie: H. ALLOUARD
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Artysta nieokreślony, francuski?, XIX/XX w.
Nr katalogowy 217
Nyks
alabaster; 101 cm; koniec XIX w.
Cena wywoławcza.
48 000 zł
Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)
Nr katalogowy 306
Wilczur
sucha igła, papier; 17,8 x 13,7 cm (wymiar kompozycji) sygn. pod kompozycją ołówkiem: S. Szukalski
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Nr katalogowy 312
Na krześle, 1956
piórko, tusz, papier milimetrowy; 56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Józef WILKOŃ (ur. 1930)
Nr katalogowy 401
Trąba słoniowa
pastel, papier czarny; 45 x 42 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: J. Wilkoń
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)
Nr katalogowy 406
Pejzaż południowy z cyprysem, 1992
gwasz, papier jasno-szary żeberkowy; 47 x 62,5 cm; sygn. l. d.: Zbysław Maciejewski oraz dat. : p. d.: 14 IX 92
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Nr katalogowy 415
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947
tempera, deska; 31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924)
Nr katalogowy 423
Ciało II, 1982
olej, płótno; 73 x 60,5 cm. na odwrocie m.in.: nalepka wywozowa z Gdańskiego Kantoru Sztuki z opisem obrazu.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Nr katalogowy 605
Wazon
szkło warstwowe łososiowo-zielone, wys. 63 cm; Francja, Nancy, firma Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Nr katalogowy 618
Półmisek z malinową różą
porcelana, farby naszkliwne; Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Nr katalogowy 619
Para lichtarzy 4-świecowych, 3-ramiennych, z plastyczną dekoracją kwiatową
Niemcy, Drezno, VEB Sachsische Porzellanmanufaktur Dresden, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Nr katalogowy 620
Wazon ze szlakami ornamentu rozetowego
Francja, Nancy, Joseph Mougin (1876-1961), pracownia Josepha i Pierre’a Mougin (zał. 1906), okres międzywojenny.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Nr katalogowy 624
Trzy naczynia - pojemniki w kształcie kaczek ( pasztetniczki?)
Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany, okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Nr katalogowy 626
Półmisek dekoracyjny Kutani, ze smokami
ceramika, farby emaliowe i złocenia, szkliwo z krakelurą; Japonia, Kutani, XIX w.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Nr katalogowy 710
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (115 sztuk) w kantynie
srebro próby 800 cechowane; Włochy, Allesandria, firma A.Cesa S.C. (czynna 1935-1971), lata 50. XX w.
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Nr katalogowy 711
Mlecznik
srebro próby 925 cechowane; Londyn, złotniczka Hester Bateman, 1789, dekoracja z ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Nr katalogowy 715
Konfitiera empirowa
srebro próby 950 cechowane, waga 1142 g. Paryż, złotnik Sixte Simon Rion, 1809-1819
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Nr katalogowy 719
Lustro
srebro próby 84 cechowane, Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Nr katalogowy 722
Łopatka do lodów
srebro próby 84 cechowane, waga 132 g. Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego, 1883
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Nr katalogowy 727
Para lichtarzy
srebro próby 13 cechowane, waga 550 g. Wiedeń, Herman Ratzersdorfer ?, 1846
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Nr katalogowy 728
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 84 sygnowane, waga 632 g. Warszawa, złotnik Wojciech Birkowski, sprzedawca Michał Mankielewicz, 1894
Cena wywoławcza.
4 800 zł
Nr katalogowy 729
Taca
srebro próby 12 cechowane, waga 891 g. Warszawa, złotnik Karol Filip Malcz, 1868
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Nr katalogowy 730
Cukiernica skrzynkowa
srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane, waga 649 g. Warszawa, wytwórnia sreber Teodora Wernera, 1899-1904
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Nr katalogowy 813
Pierścionek z brylantem
złoto pr.ok.0.500, oprawa kamieni - srebro, masa łączna 1.950 g
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Nr katalogowy 814
Bransoletka złota
złoto pr.0.585, masa całkowita 32.170 g. Wyrób pochodzi z terenu Austro-Węgier z II poł XIX w.
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Nr katalogowy 818
Nóż do papieru w formie rapiera
Polska, Warszawa, wytwórnia broni białej Gabriela Borowskiego, lata 20./30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Peter TERESZCZUK (1875-1963)
Nr katalogowy 820
Szkatułka secesyjna
brąz; wys. 7,5 cm, szer. 14,6 cm, głęb. 11,4 cm; sygn.: P. Tereszczuk Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Nr katalogowy 830
Ikona - Matka Boska Tychwińska
tempera na desce z 2 szpongami; 89 x 68 x 5 cm. Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
31 000 zł
Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)
Nr katalogowy 833
Sprzedawca dywanów
brąz polichromowany; wys. 11,6 cm, szer. 9,8 cm, głęb. 6,6 cm. Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Nr katalogowy 846
Zegar talerzowy, konsolowy, typu „vorderzappler”
Niemcy, 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Nr katalogowy 847
Kandelabr 5-ramienny, 6-świecowy, zelektryfikowany
brąz patynowany, czerniony, złocony; Europa Zachodnia, Francja?; k. XIX w.; zelektryfikowany - XX w.
Cena wywoławcza.
50 000 zł
Nr katalogowy 854
Para kinkietów z tarczą herbową
blacha miedziana, kuta; średnica 29 cm, głęb. 4,5//5 cm; Polska, ok. 1710 r.
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Nr katalogowy 904
Stolik do łóżka
konstrukcja - sosna, mahoń; fornir - mahoń, jawor; 83 x 109 x 51 cm. Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
4 700 zł
Nr katalogowy 915
Stolik do robótek w stylu klasycyzującym
konstrukcja - sosna, brzoza, fornir - mahoń; intarsje - jawor, czereśnia, palisandrowiec; 72 x 58 x 43 cm. Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Nr katalogowy 916
Komoda w stylu późno-biedermeierowskim
konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 83,5 x 107 x 57 cm. Europa Środkowa, ok. 1830-1840
Cena wywoławcza.
3 500 zł