Emil UKLEJA (1902-1975)

1402
Pejzaż technika własna (gwasz, tusz), papier; 11 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

1403
Postać technika własna (gwasz, tusz), papier; 15,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

1404
Las zimą technika własna (gwasz, tusz), papier; 21 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1405
181002-61, 2002 pastel, papier; 27,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat p. d.: A. Nowacki 2002 (ołówkiem), l. d.: 181002-61 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1406
Akt, 1995 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1407
Akt leżący, 1998 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ANDRZEJ KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

1408
Projekt scenograficzny do sztuki technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1409
sygn. p. d.: XI. 1967 - A. Majewski;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

1410
Portret dziewczynki, 1984 olej, płótno; 57 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: M. LACHUR;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

1411
Róże, 1964 olej, płótno; 73,5 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Klimek 64.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

1412
Eurydyka, 1961 olej, sklejka, 73 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EURYDYKA / 1961 / ADAM NIEMCZYC / WARSZAWA.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Maria URBAN (1929-2000)

1413
Buciki olej, płótno; 77,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Urban;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971)

1414
Jagoda, 2017 olej, płótno; 67 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: TK (w okręgu) / 2017 / TOMASZ KARABOWICZ;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

1415
Pierrot i ptaki, 1984 olej, płyta pilśniowa; 33,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: LK 84.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1416
Drzewa, 1990 akryl, płótno, 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 90;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Marek MIKRUT (ur. 1958)

1417
Wiatraki, 2009 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: MIKRUT 09.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

1418
Stół - pracownia, 2004 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA '04;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1419
Przegięcia II, z cyklu: Symptomy, 2009 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 09';
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1420
Spuren 6, 2017 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: WITOLD ABAKO 2017 / AKRYL 70 X 100 CM / " SPUREN".
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1421
Dalie, 1965 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń / 1965;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

L. Tadeusz SERAFIN (ur. 1953)

1422
2014 IV B technika własna, 180 x 77 x 4 cm;
sygn. i dat u dołu: LTS '14 / IV A;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

501
Wiewiórka, 2002 brąz, kamień; wys. 54 cm, szer. 35 cm, podstawa 15 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Ryszard BILAN (ur. 1946)

502
Bez tytułu, po 2000 papier-mâché, wys. 112 cm;
sygn. z boku podstawy: Ryszard Bilan (tuszem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

1501
Kobieta z woalem (projekt figurki na zwieńczenie chłodnicy samochodu Secqueville-Hoyau);
brąz srebrzony; wys. 11 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

601
Wazon z kwiatami maku szkło fioletowe, dmuchane, farby emaliowe, brąz moletowany;
wys. 37,5 cm; Europa Zachodnia, Francja?; 1 - 2 dekada XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Firma LEGRAS & CIE

602
Żardiniera secesyjna z kwiatami maku szkło zielone, barwione w masie, złocenia;
Francja, St. Denis pod Paryżem, Verrerie et
CRISTALLERIE de St. DENIS (czynna od 1864), pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

Max ESSER (1885-1945) -model z okresu międzyw.

603
Mewa na fali (Möwe auf welle) porcelana biała; wys. 36,5 cm;
Manufaktura w Miśni, 2 - 3 ćwierć XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Johann Joachim KAENDLER (1706-1775)

604
Dama z dwoma mopsami (dame vom Mopsorden) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 28 cm;
Królewska Manufaktura w Miśni, 2 poł. XIX w. (?)
wg modelu z ok. 1745
estymacja: 5 700 - 7 600 zł

Porzellanmanufaktur ernst Bohne Söhne

605
Wazon dekoracyjny z 4 hermami kobiecymi porcelana szkliwiona, złocenia; przetarcia złoceń; wys. 45 cm;
Niemcy, Rudolstadt (Turyngia), Manufaktura Porcelany
Ernst Bohne Söhne, 2-3 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bliski wschód - Persja ?

606
Plakieta ceramiczna z jeźdźcem - łucznikiem glinka ceramiczna spieczona, 32,5 x 22,5 cm;
nie sygnowana. Persja, XIX w.?
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Fayencerie Artistique de Fives-Lille

607
Żardiniera i dwa wazony z motywem ptaków Francja, Lille, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Wytwórnia nieustalona - Belgia lub Francja ?

608
Słupek ogrodowy z donicą, z motywem ostów majolika, farby ceramiczne (zieleń miedzi), szkliwo ołowiowe, odlew;
Belgia lub Francja?, XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Anton BÜSCHELBERGER (1869-1934)

1601
Para chartów model dla wytwórni Karl Ens Volkstedt
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), Porzellanfabrik
Karl Ens, XX w. (po 1920?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Chodzież? - Fabryka porcelany

1602
Popiersie Jana III Sobieskiego porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 24 cm, podstawa 7,5 x 7 cm;
Polska, Fabryka Porcelany w Chodzieży, okres międzywojenny
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Wolfgang STEFAN (ur. 1961)

1603
Kroczący lew - symbol wytwórni C. M. Hutschenreuther model dla wytwórni Hutschenreuthera (zał. 1814)
Niemcy, Hohenberg, Porzellanfabrik C. M. Hutschenreuther,
kon. XX w. (po 1983).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1604
Wazon ceramiczny z reliefowymi scenami zabaw puttów glinka ceramiczna, szkliwa barwne; wys. 41 cm;;
Czechy?, Austro-Węgry?, XIX/XX w.
estymacja: 500 - 700 zł

1605
Żardiniera i dwa wazony z dekoracją motywami roślinnymi i kartuszami majolika, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
Nieokreślona wytwórnia fajansu (Belgia?, Niemcy?), XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

MERKELBACH & WICK (zał.1872)

1606
Kufel 1 L, tzw. Reservistenkrug kamionka w kolorze kości słoniowej (Elfenbeinsteinzeug),
farby naszkliwne, druk barwny, złocenia, cyna;
Niemcy, Grenzhausen, pocz. XX w. (ok. 1913)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Julia KEILOWA (1902-1943) - projekt

701
Cukiernica art déco wykonanie - Fabryka wyrobów Srebrnych i Platerowych "Józef Fraget" ?
metal srebrzony,nie cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

702
Paterka na cytryny art déco wykonanie - Bracia Henneberg
metal srebrzony cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Bořek ŠIPEK (1949-2016) - projekt modelu

703
Kandelabr siedmioświecowy „ Simon” producent - firma Driade
metal cechowany; Włochy, lata 80. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)

704
Taca srebro próby 3 cechowane; waga 2676 g.
Warszawa, 1932-1944
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

705
Para świeczników srebro cechowane; waga 456 g.
Słowacja, Lewocza, 1740-1760.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

706
Papierośnica srebro próby 925 cechowane; waga 162 g.
Niemcy, ok. 1920.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

707
Kubek barokowy srebro cechowane; 102 g.
Niemcy, ok. 1733.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Vinzenz CZOKALLY (czynny 1864-1890)

708
Taca prostokątna srebro próby 3 cechowane, drewno;
wys. 5,5 cm, szer. 64 cm, głęb. 40 cm.
Wiedeń, 3 tercja XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Ludwik Nast (czynny od l.20. XIX w. do ok.1840)

709
Cukiernica srebro próby 12 cechowane; waga 637 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Iwan Chlebnikow (firma czynna 1867-1918)

710
Papierośnica srebro próby 84 cechowane; wys. 2,8 cm,
szer. 10 cm, głęb. 6,5 cm; Moskwa, 1875
estymacja: 3 600 - 4 800 zł