1802
Pierścionek z turkusem turkus naturalny o śr. 16 mm;
złoto pr. 0.583, masa całkowita 7.800 g
.
okres międzywojenny.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1803
Brosza z koralem koral naturalny; złoto pr. 0.750,
masa całkowita 5.808 g, Francja, XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1804
Figurka starca z dzieckiem kość rzeźbiona, tusz, drewno; wys. figurki 10,7 cm;
Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1805
Szkatuła brąz, odlew patynowany, spód z blachy miedzianej;
wys. 28 cm, szer. 34 cm, głęb. 26,3 cm.
Europa Zachodnia, lata 90. XIX w. (powtórzenie XX w.).
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

R. SOJKO ? (czynny w latach 30. XX w.)

1806
Plakieta z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego żeliwo, odlew czerniony; wys. 33 cm, szer. 23,7 cm, głęb. 4 cm.
Polska, po 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1807
Jajo wielkanocne szkło zielone, barwione w masie, rżnięte, złocone;
srebro pr. 800; wys. 15,5 cm;
Rosja? Niemcy? po 1888.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1808
Wazon - „flet” szkło dmuchane, przeźroczyste, grubościenne, otrawiane i złocone;
brąz złocony; mosiądz; wys. 52 cm;
Niemcy, l. 90. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1809
Mapa Księstwa Wołowskiego, 1736 Norymberga; Johann Wolfgang WIELAND (? - 1757),
Matthaeus SCHUBARTH (1723-1758),
wyd. Spadkobierców Homanna, w: Atlas Silesiae, 1750 -1752.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1810
Ikona - Matka Boska Smoleńska - Hodegetria tempera na desce z 2 szpongami; złocenia;
44 x 38 x 5 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1811
Ikona - Św. Siergiej Radoneżski, w okładzie srebrnym i w kiocie tempera na desce, srebro pr. 84, plusz; 9 x 7,2 x 1,2 cm;
Rosja, okład - monogramista „SG”, 1899-1908.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

1812
Ikona - Matka Boska „Krzew Gorejący” („Nieopalimaja kupina”) tempera na desce, podkład płócienny,
ślady złocenia; dwie szpongi; 35 x 30 x 3 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1813
Lampa elektryczna, secesyjna kamionka szkliwiona, farby emaliowe, mosiądz;
Europa Zachodnia, 2 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1814
Lampa naftowa z wazą Imari Austro-Węgry, Budapeszt; pocz. XX w.;
waza - Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

1815
Strzelba myśliwska, dubeltówka, z zamkami kapiszonowymi stal, drewno orzechowe;
dł. luf 77,5 cm, dł. całk. 117,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Fabryka Zegarów LENZKIRCH -AKTIENGESELLSCHAFT

1816
Zegar kominkowy z parą świeczników, neorokokowy brąz, mosiądz, grawerunki; wys. 25 cm;
Niemcy, Lenzkirch, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1817
Zegar kominkowy brąz, mosiądz, szkło, emalia, marmur;
wys. 27 cm, szer. 13 cm, głęb. 8,8 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1818
Zegarek podróżny, tzw. „oficerski” mosiądz złocony, stal, szkło, emalia; wys. 14 cm;
Anglia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Firma MAESTROPHONE - PATRIOPHONE

1819
Patefon drewno, okleiny z czeczoty brzozowej i mahoniu;
metal niklowany, sukno; Szwajcaria, lata 20-30. XX w.
Szwajcaria, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1820
Polifon wys. 21,7 cm, szer. 47 cm, głęb. 28 cm.
Szwajcaria?; XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1821
Kobierzec kaukaski wełna na wełnie; 188 x 107 cm.
Kaukaz, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1822
Tkanina dekoracyjna - kilim wełna na osnowie bawełnianej; 274 x 177 cm.
Besarabia {rejon Wschodniej Europy miedzy Dniestrem i Prutem);
1 poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

1823
Kobierzec kurdyjski wełna na osnowie bawełnianej; 274 x 133 cm.
Iran, ok. 1900.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1824
Fragment tkaniny dekoracyjnej płótno, druk kolorowy; 40 x 46,5 cm; rama drewniana,
złocona, szkło, 51,5 x 55 cm.
Francja lub Europa Zachodnia l. 70-te XVIII w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1825
Tkanina dekoracyjna, inspirowana makatami z Buczacza len, bawełna, nic metalowa srebrna i złota; 150 z 180 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1826
Sztaluga z motywami rokokowymi drewno płaskorzeźbione, bejcowane; w
ys. 156 cm; szer. 51 cm, głęb. [pełen rozstaw] - 93 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 90. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1827
Żyrandol 6-ramienny, elektryczny mosiądz, brąz; wys. 120 cm, szer. w ramionach ca 50,5 cm.
Europa Środkowa, Polska? 1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1828
Żyrandol 3-świecowy, elektryczny, historyzujący mosiądz; wys. 92,5 cm, szer. ramion 57 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1829
Żyrandol 16-świecowy, elektryczny, typu „holenderskiego” brąz, mosiądz; wys. 140 cm, szer. w ramionach ca 67 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w. (lub później).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1830
Para konsolek neoklasycystycznych drewno rzeźbione, złocone;
wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1831
Postument - słupek drewno, gipsatura, pozłota, werniks; wys. 121 cm, średnica blatu 29 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

901
Szezlong w stylu Ludwika Filipa orzechowy; 105,5 x 170 x 82 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

903
Stolik późno-secesyjny ozdobiony na blacie intarsjowanymi ornamentami roślinnymi i puttami, z datą 1907;
79,5 x 110 x 68,5 cm; Polska Południowa.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

904
Sekretera w stylu rokokowym z odkładanym blatem i podstawą komodową, fornirowana orzechem;
111 x 122,5 x 58 cm; Holandia, po poł. XVIII w. (XVIII/XIX w.).
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

905
Szyfoniera późno-biedermeierowska pięcioszufladowa, fornirowana mahoniem; 130 x 74,5 x 55,5 cm;
Europa Środkowa (Środkowe Niemcy?); ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

906
Komoda biedermeierowska fornirowana brzozą falistą; 83,2 x 85,5 x 50,5 cm
Skandynawia (?), ok. 1830.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

907
Komoda trzyszufladowa, fornirowana orzechem, intarsjowana; 84,3 x 117,7 x 63 cm;
Niemcy (Południowo-wschodnie?), ok. 1780
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

908
Szafka manierystyczna ozdobiona intarsją naklejaną i zwykłą; 95 x 41 x 67 cm;
Niemcy Południowe, kon. XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

909
Zestaw mebli do jadalni w stylu klasycyzmu angielskiego złożony z rozkładanego stołu i 14 krzeseł; stół: wys. 78 cm, blat (złożony) 103 x 266 cm,
krzesła: 97 x 50,5 x 46 cm; Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Hanna LACHERT (ur. 1927)

1901
Komplet mebli, projekt z 1956 roku wykonanie Spółdzielnia Artystów ŁAD,
2 poł. lat 50. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1902
Skrzynia malowana w ornamenty kwiatowe; 49,3 x 105,5 x 52 cm;
Niemcy.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1903
Para postumentów eklektycznych rzeźbionych, malowanych na złoto; 120 x śr. 39,5 cm;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł