Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

133
Wyłowienie Mojżesza z nilu, 1864 olej, płótno dublowane; 98 x 80 cm;
sygn. p. d.: HSiemiradzki 12/7 / 1864
estymacja: 250 000 - 350 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

134
Para portretów ślubnych krąg Michaela TENZELA (1748-1813)
olej, płótno dublowane; 72 x 53,5 cm (każda z prac);
obrazy po konserwacji;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Józef GRASSI (1757-1838)

135
Portret Michała Kleofasa Ogińskiego olej, płótno dublowane; 94 x 75 cm;
napis na brzegu kartki trzymanej przez sportretowanego: J. G.
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

136
Widok Pałacu wersalskiego od strony Sadzawki Szwajcarskiej olej, płótno dublowane; 104 x 184 cm; obraz po konserwacji;
do obrazu dołączone opinie: Piotra Witta z 2008 roku oraz profesor Teresy Grzybkowskiej z 1977 roku
estymacja: 65 000 - 85 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

137
Podwórze dworskie z ptactwem według: Melchiora de HONDECOETERA (1636-1695)
olej, płótno dublowane; 91 x 123 cm; obraz po konserwacji.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

1101
Miasteczko gwasz, tektura jasnobrązowa;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy),
napis p. d.: J. Muszkietowa (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1102
Stary Żyd grający na skrzypcach, ok. 1920; pastel, papier żeberkowy, jasnoszary;
35,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

1103
Głowa dziewczyny, 1929 ołówek, węgiel, pastel, papier jasnokremowy;
28,3 x 19,3 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1104
Góral z fajką w zielonym kapeluszu pastel, papier; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: St. Górski (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

1105
Na wydmie piaszczystej akwarela, tektura; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

1106
Widok na kościół na Skałce w Krakowie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
45 x 58 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)

1107
Kwiaty w wazonie, lata 40. XX w. akwarela, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1108
Martwa natura z kwiatami, lata 40. XX w. akwarela, papier; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Artysta nieokreślony-naśladowca A.Orłowskiego

1109
Polski jeździec, 1810 tusz lawowany, papier;
41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jadwiga MIJAL (1912-1997)

1110
Goździki II, 1959 olej, płótno; 66 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MIJAL 59 r.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1111
Wieczór w Kairze olej, tektura; 51 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Albert RIEGER (1834-1905)

1112
Pejzaż górski z młynem, 1877 olej, płótno; 73 x 101 cm;
sygn. p. d.: Alb. Rieger pinx;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Georg OEDER (1846-1931)

1113
Pejzaż jesienny ze strumieniem olej, płótno; 68 x 96 cm;
sygn. p. d.: G. Oeder.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Edward Harrison COMPTON (1881-1960)

1114
Góry olej, płótno; 45 x 45 cm;
sygn. l. d.: E. HARRISON / COMPTON.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Lucie RANVIER-CHARTIER (1867-1932)

1115
Peonie w wazonie olej, płótno; 80 x 66 cm;
sygn. p. d.: Chart[ier] - sygnatura przysłonięta ramą.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

1116
Portret dwóch mężczyzn olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

1117
Rybacy ciągnący sieci olej, tektura; 31,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. M. Kasprowicz.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andre HÉBUTERNE (1892-1979)

1118
Widok na Rzym, ok. 1940 olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Hébuterne;
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.

1119
Kobieta w koronkowym czepku, ok. poł. XIX w. olej, płótno; 41 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895-1973)

1120
Przedwiośnie olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: St. Szczepański;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

1121
Drzewa w słońcu olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: Szczepański (częściowo zatarta).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

1122
Cerkiewka olej, tektura; 22 x 19 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Aleksander JANOWICZ-CZAIŃSKI (1870-?)

1123
Nad stawkiem, 1931 olej, sklejka; 49,5 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Janowicz-Czaiński / 1931 r.;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Molli CHWAT (1888-1979)

1124
Krab i homar olej, płyta pilśniowa; 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: MChwat.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1125
Mała krakowianka, 1946 olej, tektura; 56 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Górski / 46.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Michał Maksymilian REKUCKI (1884-1971)

1126
Zbiór jabłek olej, płyta; 54 x 49 cm;
sygn. p. d.: M. Rekucki.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1127
Para portretów Karla i Antonii Simon, przed 1848 olej, blacha; 16 x 10 cm (wymiar każdej z prac w świetle oprawy);
na odwrocie informacja o osobach portretowanych, częściowo nieczytelna.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

Adam KRYGIER (1877-1965)

1128
Wilno - widok na Śnipiszki, 1928 olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Krygier;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1129
Leśna droga olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

1130
Martwa natura na stole, ok. 1960 olej, płótno; 100,5 x 77,5 cm.
Według tradycji obraz związany z artystą drugiej Grupy Krakowskiej.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)

1131
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1943 olej, tektura; 51,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Borowski 1943.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1132
Portret młodej kobiety olej, płótno na tekturze; 41 x 31,5 cm;
na odwrocie wtórny napis
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bazyli POUSTOCHKIN (1893-1973)

1133
Pejzaż olej, płótno naklejone na tektura; 33,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opisany: B Poustochkin … (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Krystyna LARISSA DOMAŃSKA (czynna w l. 20.XX w.)

1134
Scena rodzajowa przy źródle olej, płótno; 37,5 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Larissa Domańska / 19[29] ?.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1135
Scena rodzajowa w parku olej, płótno dublowane; 41 x 34 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1136
Sad, 1937 olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Chrzanowski 937.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1137
Pejzaż z chatą, lata 40. XX w. olej, tektura; 31 x 47,5 cm.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ŚLĄSKI, (WOŁCZYN)

1138
Książe Aleksander von Hohenlohe olej, płótno; 88 x 70,5 cm;
na odwrocie napis; XVIII/XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

201
Św. Bonawentura drewno polichromowane, złocone na bolus i srebrzone;
wys. 59 cm, podstawa 18,3 x 18,1 cm.
Europa Zachodnia? Środkowa?; pocz. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

202
Siedzące putto marmur biały; wys. 43,5 cm, szer. 18 cm, głęb. ca 21,5 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Bertel THORVALDSEN (1770-1844)

203
Mikołaj Kopernik wg Władysław MIECZNIK (1903-1989)
- wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza
brąz, odlew patynowany, marblit; Warszawa, po poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989)

204
Kazimierz wielki - wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza GEBHARDT we Lwowie (nakład)
brąz, odlew patynowany, marmur; Warszawa, po 1934.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

205
Kobieta z wędką brąz patynowany, marmur; wys. 40 cm;
wys. całk. z wędką 50 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 18 cm.
Francja (odlew), pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł