Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (czynna od 1862)

206
Kosynier brąz, odlew patynowany;
wys. 18 cm, szer. 15 cm, głęb. 11,5 cm.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

207
Figura Matki Boskiej - Immaculata brąz patynowany; wys. 55,5 cm, podstawa 12 x 11,2 cm.
Polska, Zakopane, po poł. XX w. (wg modelu z 1929).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bruno ZACH (1891-1945)

208
Tancerka brąz, odlew cyzelowany, patynowany;
wys. 33,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 33 cm.
Austria, lata 20. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

1201
Para puttów drewno polichromowane, złocenie;
1/ 22,5 x 12 x 6 cm; 2/ 20,7 x 11 x 9 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1202
Para główek anielskich drewno polichromowane, złocenia;
wys. 13 cm, szer. 14 i 13 cm, głęb. 7,5 i 7 cm.
Europa Środkowa, Polska? XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

P. HUYGENS

1203
Popiersie oficera napoleońskiego - szasera Gwardii Cesarskiej terakota szkliwiona, ślady złoceń; wys. 44,5 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Charles Octave LEVY (1820-1899)

1204
„Le faneur” - « Przetrząsający siano » brąz, odlew patynowany ; wys. 24 cm;
Francja, 1890; odlew k. XIX w. lub później.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Robert BOUSQUET (czynny 1894-1917)

1205
Owczarek brąz, odlew, zielona patyna; wys. 37 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jean-Lambert RUCKI (1888-1967)

1206
Krucyfiks brąz, odlew; drewno palisandrowe; 21 x 15 x 4 cm.
Francja, po poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Franz Xavier BERGMANN? (1861-1936)

1207
Niedźwiadek i kuropatwy brąz polichromowany, farby emaliowe; 4 x 8,4 x 3 cm.
Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

301
Z cyklu: Obrazy intuicyjne, 1966 technika własna, papier; 60 x 52 cm;
na odwrocie oprawy napis autorski:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

302
Trzy głowy, 1957 tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout);
datowany śr. d.: 11.10.57 oraz pieczęć autorska śr. d.: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

303
Głowy bestii, 1971 technika mieszana: pisak, kredki, papier;
19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

304
Uskrzydlona - erotyk, 1955 ołówek, papier; 19,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ 55 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

1301
Zestaw 4 fotografii - Dubrownik fotografie czarno-białe, papier fotograficzny;
ok. 17 x 24 cm (trzy fotografie), 22,5 x 17 cm
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

1302
Alina i tulipany fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
35,3 x 28,9 cm (wymiar odbitki), 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

1303
Jesienne cienie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1304
Jadów nr 1,2,3,4, 2002 zestaw 4 fotografii w technice gumy dwuchromianowej, papier;
19,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1305
Postać grafika komputerowa, papier; 78 x 58 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1306
Nad grobem Jorika, 1963 akwaforta, papier; 32,5 x 25 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.:II-63 r. (…) ipm. - słabo czytelna.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef BUDKA (ur. 1953)

1307
Dotyk, 1993 litografia barwna, papier; 44,8 x 58 cm (wymiar odbitki),
47,2 x 60,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1308
Abstrakcja, 2012 monotypia, karton;
44,7 x 33,6 cm (odcisk płyty), 62 x 48 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1309
Autoportret, 2011 monotypia, karton; 45 x 33,3 cm (odcisk płyty), 61,8 x 47,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

1310
Scena na dworze królewskim litografia, papier; 28,5 x 38,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Picasso (na kamieniu).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Piotr PANASIEWICZ (UR. 1963)

1311
Działa Navarone, 2016 litografia barwna, papier;
51,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Franciszek SUKNAROWSKI (1912-1998)

1312
Temat egipski technika mieszana (monotypia podmalowana gwaszem), papier;
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

401
Ugięcie jaja wieczności, 2007 pastel, papier jasno brązowy;
70 x 100 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

402
Niebyt w walce z rozpustą, 2007 pastel, akwarela, papier; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 17 [monogram] 07, u góry opisany: niebyt w walce z rozpustą.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

403
Postacie, 1982 pastel, gwasz (?), papier; 48 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: TPągowska 82 oraz przy prawej krawędzi;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Karol PUSTELNIK (1918-2010)

404
Scena symboliczna olej, tektura; 60,5 x 74,5 cm;
sygn. l. d.: Karol Pustelnik (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

405
Kompozycja, 1970 akryl, pastel japoński, papier; 27 x 19 cm;
u dołu po środku data: 1970;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

406
EDISON gwasz, papier; 40,5 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

407
Piesek drapie się za bramą, 2001 tempera żółtkowa, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisana: Jarosław 2001 [data w kółku] / Modzelewski / "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

408
Portret z widokiem zza okna, 2001 olej, płótno; 111 x 81 cm;
sygn. i dat. l. g.: R. Z. / .01;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Tadeusz BORUTA (ur. 1957)

409
Studium aktu - upadły anioł, 1997 olej, płótno; 75 x 90 cm;
na odwrocie opis autorki: TAEUSZ BORUTA / " STUDIUM AKTU-/ UPADŁY ANIOŁ. 1997 /
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)

410
Pierrot, 1978 olej, akryl, płótno; 152 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Zb (monogram wiązany) 24 VI 1978;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

411
Kobieta z kotem i krzesłem akryl, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
estymacja: 60 000 411 - 80 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

412
Trzy pory roku ii, 2001 olej, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Yerka 01;
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

413
Porąbka - Mgła 2, 1982 olej, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ 675/1982;
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Świt, z cyklu: Morskie Oko, 1994 olej, płótno; 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

415
Martwa natura wiejska, 1985 olej, płótno; 72 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany po środku, w kompozycji:
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

416
Łąka w górach i, 1970 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Andrzej BARTCZAK (ur. 1945)

417
Forma i treść, 1981 technika własna, collage, papier, deska; 39,5 x 35 x 3,5 cm;
na odwrocie opis: Forma i treść. 1981 / AB / ART. / ABARTCZAK (czarnym tuszem)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

418
Vii-77, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 73 x 109,5 cm;
na odwrocie na listwie: Krystyn Zieliński (...) "VII-77" / lakier 73 x 109,5/
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

419
Bez tytułu, 2008 olej, płótno; 81 x 65 cm;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

420
Jestem echo technika własna, collage, papier, olej, tkanina, płyta; 31,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: E. Rosenstein;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

421
Kompozycja, 1964 technika własna, płyta;
148 x 49 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

1401
Pejzaż ze snopami - Skawa akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fr. Suknarowski (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł