111
Wenecja - Przystań na Canal Grande I akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
Przed domem - szkic z cyklu „Powrót”, 1900 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 42 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski 1900;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

113
Pod chatą, ok. 1920 olej, płótno; 26,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: F (?).Zygmuntwoicz;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Marceli Nałęcz DOBROWOLSKI (1876-1959)

114
W stajni, 1906 olej, płótno; 51 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marceli Nałęcz Dobrowolski 1906;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

115
Potyczka z bolszewikami, ok. 1925 olej, płótno; 75,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: K. Batowski.
estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

116
Huzar napoleoński na wielbłądzie, 1912 olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: WKossak (monogram wiązany).
estymacja: 18 000 116 - 24 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

117
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

118
Gęsi na łące olej, tektura; 18,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Szerner.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

119
Motyw holenderski olej, płótno; 83 x 58 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

120
Głowa konia olej, płótno; 85,5 x 72,5 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski;
estymacja: 150 000 - 200 000 zł
Cena oferowana 130 000 zł

January SUCHODOLSKI (Grodno 1797 - Boimie k. Siedlec 1875)

121
Wjazd gen. Henryka Dąbrowskiego na czele legionów do Rzymu, 1866 olej, płótno; 75 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: January Suchodolski / 1866
estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Cena oferowana 100 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

122
Portret kobiety - Margit Tillowa, 1929 olej, płótno; 129 x 100 cm;
sygn. p. d.: FPautsch / 929 / Kraków;
estymacja: 17 000 - 22 000 zł