Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

16
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wandalin STRZAŁECKI (1855-1917)

112
Procesja, 1882 akwarela, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: W. Strzałecki / 1882.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

115
Żniwiarz, ok. 1916 akwarela, papier; 66 x 50 cm;
sygn. p. d.: A Kędzierski
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

116
Panorama miasta Collioure na południu Francji akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

117
Portret skrzypka, 1911 akwarela, papier; 74 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jul Fałat / Abbazia 1911.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

118
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Dziewczynka i owoce - Portret córki artysty, 1907 akwarela, papier; 66,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jul / Fałat / 907.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

120
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 120 - 55 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

121
Wyjazd młodego Paska na wojnę, przed którą odbiera błogosławieństwo ojcowskie, 1856 akwarela, papier; 40 x 52 cm (w świetle zaoblonej na narożach oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Oryginalnie / narysował / Józef Brandt / 1856;
estymacja: 75 000 - 95 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

124
Żółte kwiaty w wazonie, lata 20. XX w. olej, deska, 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden;
estymacja: 21 000 - 28 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

125
Lektura olej, płyta; 55,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Peske.
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

127
Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę;
65 x 48 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Graecia rediviva - tryptyk, 1929 olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

133
W pałacowym parku olej, płótno; 65 x 61 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

134
Pinie olej, płótno; 65 x 77 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz
estymacja: 180 000 - 240 000 zł

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

137
Drzewka - Schadzka, 1938 tempera, płótno naklejone na sklejkę; 86 x 100 cm;
sygn. i dat.: [oznaczenie w formie strzałki] TERESA / ROSZKOWSKA / 1938;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok.1875-1946/47)

138
Po polowaniu olej, płótno; 76,5 x 124,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 20 000 - 27 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

141
Amazonka olej, tektura; 38 x 52 cm;
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok.1875-1946/1947)

142
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

144
Scena przed polowaniem olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

145
Dziewczyna z koniem, 1885 olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888)

147
Odpoczynek oficerów olej, płótno; 32,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Loss.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

148
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

153
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze; 34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r. z Wystawy Pośmiertnej F. Ruszczyca
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

154
Zimny poranek, ok. 1915 olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

156
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

158
Procesja olej, płótno; 45 x 104,5 cm;
sygn. l. d.: A. Gramatyka.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

160
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - pr

163
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm.
estymacja: 110 000 - 150 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

166
Martwa natura z kwiatami olej, płótno dublowane; 79 x 56 cm.
obraz po konserwacji.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Antonio GRECO ?, XVIII w.

167
Kaprys architektoniczny olej, płótno; 120,5 x 170 cm;
sygn. u dołu po środku, na drewnianych belkach: All sig' ANTONIO / ROMA.

David (I)VINCKBOONS (1576-1629)

168
Frywolna zabawa w parku olej, płótno dublowane;
66 x 101 cm.

Leonello SPADA (1576-1622)

170
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Cornelisz Joost DROOCHSLOOT (1586-1666)

173
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 obraz olejny na płótnie, dublowany; 94,5 x 139 cm;
sygn. i dat. l.d.: JC (wiązane) Drooch Sloot. 1639
estymacja: 300 000 - 350 000 zł

174
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 1644 obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm;
sygn. i dat. u dołu (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?)

Rudolf KAESBACH (1873-1955)

207
Wojownik antyczny brąz patynowany, granit polerowany; wys. 73,5 cm;
Niemcy, Giesserei BRÄUNLICH & LAGLOTZ, Berlin, 2 dekada XX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

209
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm, głęb. ca 28 cm.
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005)

214
Mały Powstaniec gips patynowany, brązowiony; wys. 30 cm, szer. 11,5 cm;
Warszawa, proj. 1946 /odlew autorski lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA Piotr WALIGÓRA (?) (1909-1

216
Narciarz drewno jesionowe, polerowane; wys. 52 cm, szer. 17,5 cm;
Polska, Zakopane, 1940
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Andrzej Bolesław Schiffers & Co (czynna 1888-

705
Patera na środek stołu plater cechowany; wys. 79 cm, szer. 84,5 cm,
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

717
Para lichtarzy srebrnych srebro cechowane, waga 1360 g.
Paryż, 1744
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Claude Doutre Roussel (czynny od 1895-1911?)

718
Lustro toaletowe neorokokowe srebro próby 1 (950) cechowane (głowa Minerwy z próbą, znak złotnika), szkło;
wys. 56,5 cm, szer. 45 cm; Paryż, koniec XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

808
Pierścionek z brylantami 13 szt brylantów oraz 16 szt rozet diamentowych;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 9.000 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

COUTTERET a LYON SAMUEL MARTI & Cie

837
Zegar ścienny typu kartel brąz złocony, emalia, stal, mosiądz, szkło; wys. 66 cm; Francja,
Lyon - Place du Change; Paryż - Rue Orléans-Marais; obudowa XVIII/XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Manufaktura GERASIMA MIRONOWA

841
Pas rosyjski - Kuszak jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
estymacja: 100 000 - 150 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990) - projekt

906
Szafka pomocnicza - barek w stylu klasycystycznym fornirowany i intarsjowany orzechem i brzozą oraz innymi gatunkami;
178 x śr. 69 cm; Warszawa, 30. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Bernard II van RISENBURGH - przypisywany

910
Komoda rokokowa o konstrukcji orzechowej, fornirowana palisandrem, mahoniem, ozdobiona złoconymi brązami;
86,8 x 110,5 x 58,5 cm; Paryż, ok. 1740.