Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

12
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

16
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wandalin STRZAŁECKI (1855-1917)

112
Procesja, 1882 akwarela, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. p. d.: W. Strzałecki / 1882.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

115
Żniwiarz, ok. 1916 akwarela, papier; 66 x 50 cm;
sygn. p. d.: A Kędzierski
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Mela MUTER (1876-1967)

116
Panorama miasta Collioure na południu Francji akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

117
Portret skrzypka, 1911 akwarela, papier; 74 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jul Fałat / Abbazia 1911.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

118
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Dziewczynka i owoce - Portret córki artysty, 1907 akwarela, papier; 66,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jul / Fałat / 907.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

120
Portret Stanisława Giebułtowskiego, 1855 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22 x 16 cm (owal);
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 120 - 55 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

121
Wyjazd młodego Paska na wojnę, przed którą odbiera błogosławieństwo ojcowskie, 1856 akwarela, papier; 40 x 52 cm (w świetle zaoblonej na narożach oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Oryginalnie / narysował / Józef Brandt / 1856;
estymacja: 75 000 - 95 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

124
Żółte kwiaty w wazonie, lata 20. XX w. olej, deska, 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden;
estymacja: 21 000 - 28 000 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

125
Lektura olej, płyta; 55,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Peske.
estymacja: 26 000 - 35 000 zł