29 marca 2023

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

29 marca 2023, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

23.03 (czwartek): 11:00 - 19:00
24.03 (piątek): 11:00 - 19:00
27.03 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
28.03 (wtorek): 11:00 - 19:00
29.03 (środa): 11:00 - 17:00

Wirtualny spacer po wystawie

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

1
Oberek - z teki: Tańce polskie, 1927 rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA (drukiem);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

2
Tańce polskie - okładka teki rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: Z. STRYJEŃSKA (drukiem);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

3
Góralski - z teki: Tańce polskie, 1927 rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

4
Zbójnicki - z teki: Tańce polskie, 1927 rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

5
Mazur - z teki: Tańce polskie, 1927 rotograwiura, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);

Artysta nieokreślony, XIX w.

6
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Rajmund KANELBA (1897-1960)

7
Dziewczynka z akordeonikiem olej, płyta; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: kanelba;

NIVER, XX w.

8
Arabskie zaloty olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Niver-;

Artysta nieokreślony, XX w.

9
Rzeźba alegoryczna jesion?; 59,5 x 15 x 15 cm;
Polska, Zakopane?, 3 ćw. XX w.

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942) - projekt

10
Geneza biskwit; 20 x 15 x 20 cm;
na spodzie wyciski w masie: 26 003-20 / 1980;

FRERES - LOUIS-AUGUST (1855-1919) & François

11
Dwie figury kobiece: „Gloire aux Sports” kompozycja metali brązowiona; wys. całk. 81 cm.
Francja, Paryż, XIX/XX w.

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1948)

12
Ignacy (Ignaz) Friedman (1882-1948) - pianista i kompozytor brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 27,8 cm, szer. 14,9 cm, głęb. 10 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

13
Kompozycja fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
załamany dolny prawy róg fotogramu.

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

14
Mur druk cyfrowy, papier; 32,5 x 26,5 cm;
sygn. flamastrem u dołu: Beksiński.

15
Anioł druk cyfrowy, papier; 39 x 27,5 cm;

Serge MENDJISKY (ur. 1929)

16
Zestaw 6 litografii z teki „Port Grimaud” litografia barwna, papier, 32,3 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: S Mendisky;

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

17
Shakespeare gwasz, papier; 40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy).

Andrzej CISOWSKI (1962-2020)

18
Bez tytułu (27), 2003 olej, płótno; 110 x 75 cm;
sygn. na odwrocie: A.C. 03.2003 / ACISOWSKI.

Judyta SOBEL (1924-2012)

19
Martwa natura, 2008 olej, płótno; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. SOBEL / 08.

Antoni TESLAR (1898-1972)

20
Bystrzyca Kłodzka, 1959 olej, deska; 58 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Teslar / Bystrzyca Kłodzka / 1959.

Edward DWURNIK (1943-2018)

21
Tulipan, 2018 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2018 / E. DWURNIK.
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Edward DWURNIK (1943-2018)

22
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13,5 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;

SCHIRNDING BAVARIA

23
Serwis do kawy na 12 osób porcelana, złocenia;
2 ćw. XX w.

ĆMIELÓW, Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006) - projekt

24
Figurka leżącego kota porcelana, czerń naszkliwna; 12,5 x 30,5 x 17 cm;
Polska, Ćmielów, 3 ćw. XX w.

25
Zegar w obudowie porcelanowej, z trytonem - nastawą z brązu (pod kloszem szklanym) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, brąz złocony,
Niemcy?, Śląsk lub Francja ?, 2 poł. XIX w.

26
Zestaw łyżek art déco do kremu plater; 6 szt. łyżek o dług. 13,3 cm; łyżka do serwowania o dług. 21,5 cm.
Anglia?, 2 ćw. XX w.

27
Zestaw sztućców do ciasta plater, mosiądz; 12 szt. widelców: dług. 17 cm; łopatka: dług. 30 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

28
Karafka z korkiem szkło, srebro?; wys. 27 cm, podstawa 9,5 x 9,5 x 9,5 cm.
Niemcy, XX w.

29
Chusta - obrus jedwab na jedwabiu; 148 x 146 cm (wymiar bez frędzli).
Polska, okres międzywojenny.

30
Makata buczacka jedwab (?), nić metalowa złocona; 148 x 71 cm.
Buczacz, pocz. XX w.

31
Wieszak stojący czteroramienny mosiądz; 177 x 50 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

32
Kwietnik art déco drewno, okleina, czereśnia?; 92 x 31 x 72 cm.
Polska, lata 50. XX w.

33
Słupek w manierze Wenecji drewno snycerowane, gipsatura, farba w kolorze starego złota; 109 x 43 cm.
Europa Zachodnia, XX w.

34
Lustro ścienne drewno barwione, snycerka; tafla lustrzana; 118 x 87x 10 cm; tafla lustra: 60 x 41 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.

35
Para kinkietów trójświecowych drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 32 cm; szer. 40 cm; głęb. 19 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 2 tercja XX w.

36
Barek w stylu art déco metal platerowany; wys. 76 cm; szer. 69 cm; głęb. 44 cm.
Europa Zachodnia (Niemcy ?), lata 30. XX w.

37
Para szafek drewno, okleina, intarsja, uchwyty mosiężne; 58 x 39 x 65,5 cm.

38
Stolik pomocniczy w stylu neoklasycystycznych mebli francuskich brzoza; 79 x 49 x 37 cm.
Europa Zachodnia (Francja?), 1 poł. XX w.

39
Fotel krzyżakowy w manierze w manierze renesansowej dąb snycerowany, malowany; poduszka: materiał; 90 x 49 x 65 cm.
Europa Zachodnia?, 1 poł. XX w.

40
Stolik kawowy drewno snycerowane, intarsja; 50 x 62 x 101 cm.
Polska?, 2 poł. XX w.

Artysta nieokreślony

101
Katedra Notre Dame w Paryżu akwaforta, papier; 28 x 24 cm (w świetle oprawy);
ślady zagięć papieru.

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

102
Andrzej Fredro wojewoda podolski heliograwiura, papier; 19 x 27,5 cm (wymiar kompozycji).
Pod kompozycją opis.

103
Plakietka okienna / druk ulotny upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja wydana przez Towarzystwo Szkoły Ludowej.
Czas powstania: przed 1939

104
Plakietka okienna / druk ulotny upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja wydana przez Towarzystwo Szkoły Ludowej
przed 1939.

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

105
Józef Piłsudski na Syberii offset, papier; 30 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański.

106
Józef Piłsudski na Syberii offset, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Czermański.

Artysta nieokreślony

107
Modlitwa rodzinna miedzioryt, papier; 39 x 48 (owal, odcisk płyty), 52 x 61,5 cm (owal, wymiar arkusza w świetle oprawy);

Artysta nieokreślony

108
Wzajemne nauczanie miedzioryt, papier; 39 x 48 (owal, odcisk płyty), 52 x 61,5 cm (owal, wymiar arkusza w świetle oprawy);