Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

113
Pejzaż górski [Pejzaż leśny], ok. 1925 akwarela, papier, 31 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Sam. Finkelstein
Cena wywoławcza. 7 800 zł

Togo Kazimierz FAŁAT (1904-1981)

115
Pejzaż zimowy z ośnieżonymi ulami gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

116
Jesienny pejzaż górski gwasz, papier;
35 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

117
Kościół Mariacki w Krakowie akwarela, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: Wł. Jarocki
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

118
Motyw miejski akwarela, papier naklejony na tekturę,
14 x 20,2 cm;
sygn. p. d.: Elster
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

119
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

120
sygn. p. d.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 220 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

121
Kwiaty w wazonie pastel, papier; 47,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

122
Park - Pejzaż z drzewami pastel, papier jasnobrązowy; 33,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 300 zł

123
Słoneczniki, ok. 1902 pastel, papier; 31 x 41 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)

124
Pejzaż, 1966 olej, płótno dublowane; 60 x 49 cm;
sygn. p. d.: Józef Krzyżański/ 66
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

125
Martwa natura - szkic olejny olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

126
Astry w wazonie olej, tektura; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Teod. Grott
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

127
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

128
Droga pod Obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965
olej, tektura; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)

129
Góry jesienią, 1965 olej, płótno; 48,5 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Krzyżański / 1965.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

130
Ogrójec, 1935 olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Cena wywoławcza. 24 000 zł

131
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918 olej, tektura; 46,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Marian TOMASZEWSKI (1904-1968)

132
Postacie we wnętrzu olej, płótno; 59,5 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: TM
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

133
Wnętrze pracowni, 1914 akwarela, gwasz, kredka, karton;
47,8 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI / 1914;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

134
sygn. l. d.: M. HANEMAN
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

135
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 360 000 zł
Cena oferowana 250 000 zł

Paul AUST (1866-1934)

136
Pejzaż z Karkonoszy olej, tektura; 26 x 37 cm;
sygn. p .d.: AUST
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

137
Pejzaż z jeziorem na skraju lasu olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

138
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

139
Przekupki olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)-przypisywany

140
Chałupa w Bronowicach zimą, 1893 olej, tektura; 14 x 21 cm;
napis z datą p. d.: BRONOWICE 20./IV. / [18]93
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Karol HILLER (1891-1939)

141
Pejzaż z rzeką, 1925 olej, płótno; 45,5 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: K HILLER 25
Cena wywoławcza. 14 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł

Alfred NICKISCH (1872-1948)

142
Zima w Sudetach olej, płótno; 71 x 97 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Paul AUST (1866-1934)

143
Jagnięcy potok w górach Izerskich olej, tektura; 26 x 37 cm;
sygn. p. d.: AUST
Cena wywoławcza. 8 000 zł

144
Barbakan w Krakowie, 1906 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW ; na odwrocie data: 1906
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)

145
Jutrzenka Wolności - scena symboliczna, 1912 olej, tektura; 41 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: Czesław JANKOWSKI / 1912
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Henri Jacques DELPY (1877-1957)

146
Pejzaż z jeziorem olej, płyta; 38,2 x 60,8 cm;
sygn. p. d.: H.J. DELPY.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

147
Pejzaż pochmurny olej, płótno naklejone na płytę, 24,5 x 35 cm
na odwrocie stara nalepka z napisem odręcznym: "mal. przez J. Chełmońskiego"
Cena wywoławcza. 100 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

148
Portret kobiety, 1938 olej, płótno; 98 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / 938
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

149
Odpoczynek żniwiarzy, 1937 olej, płótno dublowane, 50 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: W. Wodzinowski / Kraków 1937
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 21 000 zł
Cena sprzedaży 21 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

151
Marynka olej, tektura; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Zofia GLIŃSKA (XIX/XX w.)

152
Cyganka, 1913 olej, płótno; 54 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zofia Glińska / 913
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

153
Toaleta olej, płótno; 41 x 33 cm
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

154
Lena - Akt olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

155
Ranny legionista, 1921 olej, płótno naklejone na tekturę; 53 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1921
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

156
Głowa konia olej, sklejka; 35 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak; na odwrocie faksymile
potwierdzenia autentyczności przez Jerzego Kossaka
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

157
Epizod z odwrotu Wielkiej Armii, 1934 olej, tektura; 72 x 101 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1934
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

158
Sygnał po posiłki, 1944 olej, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944;
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

159
Lisowczyk, 1942 olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek / 1942
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

160
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno; 80 x 130 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / Kutno 1939;
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

161
Martwa natura olej, płótno, 55 x 61 cm;
sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
Cena wywoławcza. 11 000 zł