Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1
Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka
z 1811 i 1812 r.; Lwów [1889]; 37 x 27 cm,
oprawa płótno niebieskie po konserwacji
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

2
Album Warszawa, 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala,
46 x 67 cm, oprawa wydawnicza twarda, płótno
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Wacyf BOUTROS-GHALI (1878-1958) Adam STYKA

3
Les Perles Éparpillées [« Rozsypane perły »] druk, papier czerpany, z filigranem; oprawa - półskórek brązowy;
Francja, Paryż, 10 lutego 1923
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

4
Albin i Klara - Śluby Panieńskie (Jadwiga Mrozowska i Andrzej Milewski), 1904 autolitografia barwna, papier; 29,8 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Wojtkiewicz;
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

5
Rysunki - notatki ze szkicownika artysty z czasu I wojny światowej [16 rysunków naklejonych na cztery plansze], 1915 ołówek, kredki (2 rysunki), papier;
rysunki - ok. 8,5 x 15 cm (każdy),
plansze - szary karton 50 x 35 cm;
estymacja: 5 700 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 000 zł

6
Pamiątki po malarzu, związane z jego Jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej papier, karton, maszynopis, druk, rękopis;
kartony 26,5 x 35 cm oraz 50 x 35 cm. Polska, 1932
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

7
Portret Feliksa Mangghi Jasieńskiego litografia barwna, gwasz, papier żeberkowy;
44 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (piórkiem, tuszem)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

8
Studium konia ołówek, papier; 19 x 25 cm (w świetle passe-partout);
napis p. d.: PM (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

1001
KATALOG ilustrowany wystawy sztuki polskiej od roku 1764-1886. Wydał Dr. Jan Bołoz Antoniewicz profesor Uniwersytetu.
Z 75 illustracyami. Lwów 1894,
Nakładem Dyrekcyi Powszechnej Wystawy Krajowej.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Józef DUTKIEWICZ

1002
Materiały do dziejów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1816-1895. Wrocław 1959 (str. 289) oraz 1895-1939 Ossolineum 1969 (str. 491),
24 x 17 cm;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

napisał Mieczysław Treter

1003
Jan MATEJKO Osobowość artysty, twórczość, forma i styl.
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
Lwów - Warszawa 1939.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Ernest ŁUNIŃSKI

1004
NAPOLEON (Legiony i Księstwo Warszawskie), Warszawa, 1911 ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek itp.
27 x 36 cm, oprawa wydawnicza wg projektu Stanisława Stawiczewskiego
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1005
Rok 1863 w malarstwie polskiem 63 reprodukcyi. Lwów, Warszawa [1917]. H. Alternberg,
36 x 28 cm,oprawa płócienno-kartonowa, tytulatura tłoczona złotem.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych wWarszawie

1006
Księga jubileuszowa. Warszawa 1936,
64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1007
ALBUM LEGJONÓW POLSKICH Główna Księgarnia Wojskowa,
Warszawa 1933, 34 x 27 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1008
Zestaw 4 portretów słynnych Polaków staloryt, papier; ok. 15,5 x 12,5 cm
(wymiar każdej z grafik w świetle oprawy);
rytował: James Hopwood;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Władysław SKOCZYLAS (1983-1934)

1009
Janosika imię nigdy nie zaginie drzeworyt, papier;
21,5 x 13,5 cm (kompozycja).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1010
Wróżba Panny Wodnej drzeworyt, papier; 22 x 16,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na klocku l. d. monogramem wiązanym: MS;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)

1011
Wyjazd w pole, 1933 drzeworyt, papier; 20 x 24,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. g. na klocku, monogram wiązany: EB.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wanda KORZENIOWSKA (1873-1939)

1012
Ukłon akwaforta, papier; 21,5 x 15 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Wanda Korzeniowska (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

1013
Orfeusz i Eurydyka drzeworyt, papier; 39,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin (ołówkiem),
estymacja: 900 - 1 100 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

1014
Matka, lata 30. XX w. drzeworyt, papier;
11,5 x 13 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1015
Akt tyłem ołówek, papier; 46 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żu.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Alfred HÖHN (1875-?)

1016
Para portretów, 1901 -) Portret młodej kobiety
-) Portret mężczyzny
pastel, ołówek, papier szary
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stanisław ROLICZ (1913-1998)

1017
Porwanie Europy, 1944 miedzioryt, papier; 13,5 x 12,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: WILNO / STR / 19-IV-1944
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

101
Spotkanie towarzyskie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: z. p. (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Widok miejski ołówek, akwarela, papier,
19,8 x 28 cm
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

103
Kujawiak szablon ręcznie kolorowany gwaszem (pochoir), papier;
27,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: Z. Stryjeńska (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

104
Sekwana przy placu Zgody, 1947 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Jan Cybis Paryż 1947;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

105
Molo w Orłowie, 1924 gwasz, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1924.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Marian TURWID (1905-1987)

106
Zielona chusteczka pastel, papier żeberkowy; 46,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TM (częściowo przetarta).
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Góral z fajką pastel, papier; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

108
Janosik przy ognisku, 1925 gwasz, papier; 36,5 x 51 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. STRYJEŃSKA 1925.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

109
Zaprzęganie koni akwarela, papier; 39 x 53 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

110
Z kościoła akwarela, papier naklejony na tekturę; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

111
Wesele krakowskie ok. 1935 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l . d.: Jerzy Kossak 1913 [sic!].
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

112
Z doliny za Bramką olej, tektura; 71 x 50 cm;
na odwrocie nalepka autorska z napisem:
[Stanisław] Kamocki / "Z doliny za / Bramką" / (farbami olejnymi) / cena .
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

113
Szkic plenerowy, 1916 olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1916 (słabo czytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

114
Pejzaż jasny, 1955 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

115
Wiatr nad morzem, 1945 olej, płyta pilśniowa; 49 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert / 1945 (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

116
Upust wody olej, płótno; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Tadeusz STYKA (1889 - 1954)

117
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

118
Snopy siana, 1921 olej, płótno; 65,5 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: RafałWąsowicz 921 (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Bolesław SZAŃKOWSKI (1873-1953)

119
Cyganka olej, tektura; 50 x 37 cm;
sygn. p. d.: Szańkowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

120
Melodia grobów, 1921 olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofmann / Bonarka 1921;
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

121
Kobieta i Amor, 1958 olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

122
Dziewczyna z czerwonymi kwiatami, 1968 olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1968.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Janina SÜSSLE-MUSZKIETOWA (1903-1956)

123
Dama z białą rękawiczką olej, papier; 28,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Muszkietowa (ołówkiem na passe-partout).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł