Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1
Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historya szlachecka
z 1811 i 1812 r.; Lwów [1889]; 37 x 27 cm,
oprawa płótno niebieskie po konserwacji
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

2
Album Warszawa, 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala,
46 x 67 cm, oprawa wydawnicza twarda, płótno
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Wacyf BOUTROS-GHALI (1878-1958) Adam STYKA

3
Les Perles Éparpillées [« Rozsypane perły »] druk, papier czerpany, z filigranem; oprawa - półskórek brązowy;
Francja, Paryż, 10 lutego 1923
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

4
Albin i Klara - Śluby Panieńskie (Jadwiga Mrozowska i Andrzej Milewski), 1904 autolitografia barwna, papier; 29,8 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: Wojtkiewicz;
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

5
Rysunki - notatki ze szkicownika artysty z czasu I wojny światowej [16 rysunków naklejonych na cztery plansze], 1915 ołówek, kredki (2 rysunki), papier;
rysunki - ok. 8,5 x 15 cm (każdy),
plansze - szary karton 50 x 35 cm;
estymacja: 5 700 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 000 zł

6
Pamiątki po malarzu, związane z jego Jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej papier, karton, maszynopis, druk, rękopis;
kartony 26,5 x 35 cm oraz 50 x 35 cm. Polska, 1932
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

7
Portret Feliksa Mangghi Jasieńskiego litografia barwna, gwasz, papier żeberkowy;
44 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (piórkiem, tuszem)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 23 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

8
Studium konia ołówek, papier; 19 x 25 cm (w świetle passe-partout);
napis p. d.: PM (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

1001
KATALOG ilustrowany wystawy sztuki polskiej od roku 1764-1886. Wydał Dr. Jan Bołoz Antoniewicz profesor Uniwersytetu.
Z 75 illustracyami. Lwów 1894,
Nakładem Dyrekcyi Powszechnej Wystawy Krajowej.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Józef DUTKIEWICZ

1002
Materiały do dziejów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1816-1895. Wrocław 1959 (str. 289) oraz 1895-1939 Ossolineum 1969 (str. 491),
24 x 17 cm;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

napisał Mieczysław Treter

1003
Jan MATEJKO Osobowość artysty, twórczość, forma i styl.
385 rycin w tekście i 40 tablic oraz 2 tablice synchronistyczne;
Lwów - Warszawa 1939.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Ernest ŁUNIŃSKI

1004
NAPOLEON (Legiony i Księstwo Warszawskie), Warszawa, 1911 ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek itp.
27 x 36 cm, oprawa wydawnicza wg projektu Stanisława Stawiczewskiego
estymacja: 1 800 - 2 400 zł