Bronisław GEMBARZEWSKI (1872-1941)

1
Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814, Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830 Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

2
Wielka historia powszechna Wydawnictwo zbiorowe, ilustrowane. Opracowanie pod redakcją J. Dąbrowskiego,
O. Haleckiego, M. Kukiela i S. Lama. Warszawa [1935-1939].
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

3
Stroje ludowe, 1933 teka 12 barwnych rotograwiur; 42 x 67 cm (wymiary każdej kompozycji),
wszystkie sygnowane na płycie: Z.STRYJEŃSKA;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Hans MEID (1883-1957)

4
Zestaw trzech rycin: 1. Biedny Łazarz w domu bogacza
2. Saul i David w jaskini
3. Samson i Dalila
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Antonio MASSON (1636-1700) - rytował

5
Wieczerza w Emaus, XVII w. akwaforta, papier; 46 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej tożsame napisy w języku francuskim i łacińskim
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

6
Zakonnik węgiel, papier żeberkowy; 47 x 29 cm;
sygn. l. d.: Józ Mehoffer; praca przed konserwacją.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Emmanuel KATZ [MANÉ-KATZ] (1894-1962)

7
Głowa Żyda tusz, papier; 34,5 x 23,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: Mane Katz.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

8
Wróble tusz, piórko, tusz lawowany pędzel,
papier naklejony na karton; 24 x 34,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1001
Dzieje cywilizacyi w Polsce, Kazanie Skargi Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II)
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem.
estymacja: 900 - 1 200 zł

BIBLIA

1002
Stary Testament (i Nowy Testament) Teraz na nowo wydany. Z rycinami. Poznań 1891, 1888.
Nakł. Księg. Katolickiej. Czc. Druk. Dziennika Poznańskiego.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1003
Kobieta w sztuce Warszawa, Wydawnictwo Michała Arcta [1910]
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz Przerwa TETMAJER, Leon WYCZÓŁKOWSKI, Włodzimierz KONIECZNY

1004
Na skalnym Podhalu Kraków 1914 Spółka Nakładowa "Książka"; Wydanie jubileuszowe.
Opowiadania i legendy tatrzańskie; 22 x 19 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI syn, Maria BECHCZYC RUDNICKA

1005
Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937, „Le Dodici Pecorelle
del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

1006
Malarstwo - teka Wiedeń [1923], Wydanie Wielbicieli Artysty, druk Chrystofa Reissera Synowie we Wiedniu,
26 rotograwiurowych plansz, w tym 6 barwnych z obrazami artysty
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1007
Staroświecki Sklep 10 drzeworytów;
Warszawa, 1938; egzemplarz nr 133; 20 x 14 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1008
Wojna, 1888 kompletny cykl 11 sztuk, heliograwiury na kartonie;
25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Karol FRYCZ (1877-1963)

1009
Eros i Psyche litografia barwna, papier; 43,5 x 58 cm;
napis pośrodku u dołu: Eros-Psyche / Rinascimento F (?).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1010
Kompletny zestaw grafik z cyklu: Lituania 6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga, 4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie;
heliograwiura, papier; 47 x 33 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1011
Akt kobiety litografia barwna, papier; 58 x 46,8 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: Kisling (na kamieniu),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Ossip ZADKINE (1890-1967)

1012
Postacie litografia, papier; 53 x 47 cm (wymiar kompozycji);
l. d. numer z nakładu: 195/300 (ołówkiem);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1013
Macierzyństwo litografia barwna, papier; 27,7 x 18,4 cm (w świetle oprawy);
opisana l. d.: Kisling 1952 (na kamieniu).
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

1014
Labbra rosse ołówek, kredka, papier; 31,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

1015
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1016
W poczekalni, 1 ćw. XX w. ołówek, papier; 15,7 x 26,8 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 700 - 1 000 zł

Eugeniusz ARCT (1899-1974)

1017
Ruiny Katedry św. Jana w Warszawie, 1945 tusz, pędzel, papier kremowy; 26 x 19,5 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Eug. Arct 1945 / Katedra (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1018
Trzy siedzące postacie ołówek, papier; 17,3 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ.
estymacja: 700 - 1 000 zł

1019
Leżąca kobieta z książką węgiel, papier; 20,2 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Weiss.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

101
Kraków - Kościół Mariacki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 23 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

102
Panorama Wilna, ok. 1920 akwarela, papier; 30 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Międzybłocki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

103
Kamienica Książąt Mazowieckich akwarela, papier; 44 x 31 cm;
sygn. p. d.: Stankiewicz (słabo czytelnie);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Karol HILLER (1891-1939)

104
Młyn, 1936 gwasz, papier żeberkowy naklejony na karton; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. HILLER / 36.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

105
W odwiedziny, 1920 gwasz, karton; 57 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZOFIA STRYJEŃSKA 1920.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

106
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

107
La Bella Mandorla ołówek, kredka, papier;
33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

108
Stary baca pastel, karton; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

109
Na statku gwasz, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

110
Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924 akwarela, karton; 58,5 x 79 cm;
sygn. (wraz z dedykacją) w l. g. narożniku
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

111
W porcie, lata 30-te XX w. ołówek, akwarela, papier żeberkowy;
40 x 52 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

112
Pejzaż z rzeką, 1949 gwasz, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZDobrzycki 49.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

113
Pejzaż pastel, papier; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907) oraz obca ręka

114
Pejzaż wiosenny, 1906-1907 pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Boris Borvine FRENKEL (1895-1984)

115
Martwa natura niebieska olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jules BOUDRY (1888-1951)

116
Martwa natura z domowym ołtarzykiem olej, tektura; 57 x 46 cm;
sygn. l. d.: Jules Boudry.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

117
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

118
Portret Kingi, 1959 olej, płótno; 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

119
Pan i pies - Pies i pan, 1942 olej, papier naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. JKrawczyk 1942;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

120
La Bella Rosa olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1923 (?) - data słabo czytelna;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

121
Sobotni promyk olej, płótno; 71,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ (zatarta).
estymacja: 33 000 - 44 000 zł