1708
Kielich historyzujący srebro pr. 800, częściowo złocone; waga 192 g;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1709
Torebka balowa srebro próby 800 cechowane; waga 224 g.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

801
Bransoleta z szafirem o formie okrągłej, w części wierzchniej owalny korund
naturalny - szafir w szlifie fasetowym o wym. 25.5 x 7.40 x 19.0 mm (masa 40.74 ct)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

802
Wisior ze szmaragdem o formie owalnej, owalny beryl naturalny - szmaragd
w szlifie fasetowym, o wym. 32.3 x 15.05 x 26.17 mm (masa 95.8 ct)
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

803
Komplet biżuterii z rubinami bransoleta o formie owalnej, w części wierzchniej owalny
korund naturalny - rubin w szlifie fasetowym.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

804
Sekretnik z ametystami 8 szt. ametystów + 14 szt rautów diamentowych
oraz biały szafir; wyrób wykonany ręcznie, pocz. XIX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

805
Pierścionek art déco z szafirami 12 szt szafirów w szlifie princessa + 48 szt. diamentów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.200 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

806
Bransoleta z perłami i diamentami 7 szt pereł oraz 8 szt rautów diamentowych;
wyrób wykonano ręcznie w latach 1910 - 1920.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

807
Kolczyki z szafirami 2 szt owalnych szafirów naturalnych w otoczeniu 32 szt brylantów;
masa całkowita 5.000 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

808
Pierścionek z diamentami kompozycja w formie łezki wysadzana 140 szt diamentów
białych i czarnych o łącznej masie ok. 0.95 ct.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

809
Naszyjnik - broszka diament w starym szlifie, 6 szt pereł, 6 szt
rubinów, cyrkoni oraz szafiru, masa całkowita łańcuszka 3.500 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

810
Kolczyki z brylantami 44 szt. brylantów; białe złoto pr. 0.750,
masa całkowita 9.200 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

811
Bransoletka z szafirami 16 szt szafirów oraz 66 szt szafirów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 26.130 g.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

812
Naszyjnik z brylantami czterorzędowy naszyjnik z brylantami; białe złoto pr. 18K,
masa całkowita 69.900 g.
estymacja: 36 000 - 46 000 zł

813
Laska secesyjna, z monogramem „AD” pod hrabiowską koroną drewno czernione, srebro pr. 2, niello; wys. 82,5 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

814
Laska z kościaną rączką drewno rzeźbione, kość, srebro pr. 84, złocone; karneol;
wys. 94 cm, rączka - dł. 11 cm, szer. 2,2 cm. Rosja, 1892
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

815
Laska hrabiego Paca (?) drewno hebanowe, kość, srebro? metal; wys. 93,5 cm,
rączka - dł. 7,4 cm, szer. 2,7 cm. Japonia? XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Jan MAŁETA (1890-1962)

816
Plakieta: „POLSKO! WRACA DO CIEBIE ŚLĄSK PIASTOWY” brąz, odlew; 15,9 x 19,8 x 1 cm.
Polska, Warszawa, 1922
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

817
Plakieta z portretem Ignacego Paderewskiego (1860-1941) brąz, odlew; wys.. 18,9 cm, szer. 13,7 cm;
Polska, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY

818
Plakieta „Serce Jezusowe” brąz, odlew; wys. 23 cm (z uszkiem 24,5 cm), szer. 17,7 cm;
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

819
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce, dwie szpongi pogrążone w sztorcach;
30 x 25,2 x 3 cm. Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

820
Ikona - Matka Boska „Krzew gorejący” („Nieopalimaja kupina”) tempera na desce z dwiema szpongami; 54,5 x 45,8 x 4,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 600 zł

821
Makata buczacka jedwab, nić metalowa złocona; 129,5 x 133 cm;
Buczacz, pracownia Oskara Potockiego, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Henry CAHIEUX (1825-1854) Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892)

822
Kandelabr 6-ramienny, w stylu II Cesarstwa brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony, marblit; wys. 84 cm;
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

823
Para kinkietów 4-ramiennych, elektrycznych, w stylu empire brąz cyzelowany, patynowany, złocony; wys. 44 cm, szer. 21,5 cm;
Polska, Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 600 zł

824
Para kinkietów 3-ramiennych, elektrycznych, w manierze Ludwika XVI brąz złocony, patynowany; wys. 60 cm, szer. ca 32 cm;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

825
Dekoracyjna waza - amfora, w stylu II Cesarstwa ceramika, brąz; wys. 98 cm, podstawa 35 x 35 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

826
Zegar kominkowy z figurą starca brąz złocony i patynowany; wys. 62 cm, szer. 45,5 cm;
Francja, ok. poł. XIX w,
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

827
Szabla kawaleryjska, w pochwie, tzw. Blůcherówka, wz. 1811 stal, drewno; dł. głowni 82 cm, dł. całk. 96,4 cm;
Solingen, przed 1848
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

828
Szabla polska podoficera kawalerii, wz. 1917 stal, mosiądz, skóra; dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90 cm;
Polska, 1917 (modernizowana)
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

MANUFACTURE NATIONALE DE CHATELLERAULT

829
Szabla francuska lekkiej kawalerii, w pochwie, wz. 1822 stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91,5 cm, dł. całk. 97,5 cm;
Francja, 1852
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

FABRYKA BRONI SIECZNEJ „ALFONS MANN”

830
Szabla polska oficerska, wz. 1921/22, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. całk. 92 cm;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

HUTA LUDWIKÓW, KIELCE

831
Szabla polska wz. 34 stal, mosiądz, drewno buczynowe; dł. całk. 95,5 cm.
Polska, po 1934
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

832
Para kandelabrów neorokokowych, 6-ramiennych, 7-świecowych mosiądz srebrzony; wys. 59 cm, szer. 35,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

833
Para wazonów secesyjnych brąz patynowany, mosiądz; wys. 33,3 cm, szer. 18,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jean GARNIER (1853-1910)

834
Dzban secesyjny z tańczącymi nimfami cyna; wys. 34,5 cm, szer. 28 cm, głęb. 28 cm.
Francja, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

SAMUEL MARTI & Cie

835
Zegar kominkowy, neorokokowy, z parą kandelabrów marmur, brąz złocony, mosiądz, szkło;
Francja, Paryż, k. XIX w. (po 1889).
estymacja: 5 000 - 5 600 zł

836
Para waz wschodnich, z postumentami brąz, odlew patynowany; wys. ca 65 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 22 000 - 29 000 zł

POLYPHON-MUSIKWERKE Aktiengesellschaft

837
Polifon talerzowy (+ 17 płyt stalowych, perforowanych) drewno, okleiny orzechowe i mahoniowe, intarsje; mosiądz, stal, żeliwo;
wys. 25 cm, szer. 53 cm, głęb. 46 cm. Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Warsztat zegarmistrzowski ISAAC DE CLEVES A P

838
Zegar konsolowy, szafkowy - religieuse, w typie Boulle’a drewno, brąz, szylkret, mosiądz, szkło, stal; wys. 80 cm, szer. 34 cm;
Francja, Paryż, Rue de Bussy, pocz. XVIII w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

1801
Kolczyki z rubinami 6 szt owalnych rubinów + 12 szt brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 3.100 g.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1802
Pierścionek ze szmaragdem owalny szmaragd w otoczeniu 10 szt brylantów;
białe złoto pr.0.585, masa całkowita 3.100 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1803
Pierścionek art-deco z rubinami rubiny naturalne oraz 8 szt rautów diamentowych;
białe i żółte złoto pr.0.750; lata 1910-15
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1804
Pierścionek z kameą owalna kamea, złoto pr.0.750, masa całkowita 5.950 g.
Wyrób wykonany ręcznie, we Francji, w latach 1910-1915.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1805
Obrączka patriotyczna - pamiątka zaślubin z morzem alpaka; średnica 2,1 cm, szer. 0,4 cm.
Polska, lata 20 XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1806
Lampka buduarowa, elektryczna, z muszlą srebro (brak cech probierczych), muszla ślimaka morskiego Cypraecassis rufa;
wys. 19,3 cm; Włochy, Torre del Greco, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1807
Etui płaskorzeźbione, z kości, dwuelementowe kość słoniowa; dł. 35,2 cm, szer, 3,7 cm, głęb. 2,7 cm.
Chiny? XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1808
Figurka kobiety z wachlarzem kość prawdopodobnie morsa, rzeźbiona, częściowo barwiona;
wys. 15 cm, szer. 5,5 cm, głęb. 3 cm. Japonia, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł