Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

15
Książę Peyotl, 1929 węgiel, szary papier;
71,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

19
Portret czteroletniego synka artysty Tadzia, 1868 ołówek, papier żeberkowy;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

109
Pejzaż z Bystrej, 1919 akwarela, papier; 32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JFałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef GRASSI (1757-1838) - według

113
Portret księcia Józefa Poniatowskiego pastel, papier;
67 x 87 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

117
Portret kobiety w chuście, 1939 pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

121
Powódź w Bystrej, 1915 akwarela, gwasz, papier;
65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

125
Dziewczyna pojąca myśliwego tempera, płótno; 68,5 x 91 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

129
W porcie, 1930 olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Epstein/ 1930
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

132
Kwiaty w wazonie - Lewkonie, 1908 olej, płótno; 63 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: L. Wyczół 908.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

136
Gladiole olej, tektura; 62 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Ebiche
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

137
Astry, 1939 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

138
Róże i Zuzanna olej, płótno; 90 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

139
Róże w ludowym wazonie z malowanym kogucikiem olej, płótno; 64,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

143
Adolf Dygasiński olej, tektura; 40,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: J Malczewski/ 1905
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

146
Portret młodej kobiety olej, płótno, 54,5 x 33 cm;
sygn. l .g.: Muter;
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

150
Nokturn z chatą i ulami olej, tektura; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: 76 mak/ (…) 18
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)

151
Wyjazd do miasta, 1922 olej, płótno; 121 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski/ 1922 rok
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Józef BRODOWSKI młodszy (1828-1900)

153
Złoty Potok - Woły ciągnące wóz, 1887 olej, płótno; 57 x 86 cm;
sygn. p. d.: Złoty Potok/ 1887/ J. Brodowski
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

154
Wyłowienie Mojżesza z Nilu, 1864 olej, płótno dublowane; 98 x 80 cm;
sygn. p. d.: HSiemiradzki 12/7 / 1864
Cena wywoławcza. 300 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

157
Henryk VIII poznaje swą nową wybrankę olej, płótno, , 64 x 92,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Josepf SCHWABB, XIX/ XX w.

161
Kwiaty, 1881 olej, płótno dublowane; 100 x 90 cm;
sygn. p. d.: Josepf Schwab/ 1881/Brünn
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jan WIJNANTS (1631/32 - 1684)

162
sygn. l.d.: J. Wynants
Cena wywoławcza. 200 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski? XVI w.?

163
Sceny dworskie olej, deska; 35,5 x 109 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

203
Para popiersi: car Mikołaj II Romanow i caryca Aleksandra Rosja, ok. 1904 (10-lecie panowania Mikołaja II);
cechy na srebrze z lat 1899-1908,
złotnik Jegor Grigoriewicz Pankratiew.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

208
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno lipowe, pierwotnie polichromowane;
wys. 165 cm. Wrocław (?), ok. 1470-80.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

403
Z parasolką, 1999 collage, papier szary;
97 x 67 cm;
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

407
Wszechogarniające wszechzło, 2004 węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona,
papier jasnoszary; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

409
Portret kobiety olej, płótno;
73,5 x 53 cm.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

410
Obraz 2374, (Łagow-Spuścizna), 1998 olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ. 2374 / 98.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

412
Martwa natura z wazonem i muszlą, lata 60. XX w. olej, płótno;
100,5 x 130,5 cm;
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

413
13 Caprice, 1960 olej, płótno,
65 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 22 500 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

415
Pamiętaj o mnie, 1987 olej, płótno,
170 x 150 cm;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

419
Scena miejska, 1954 olej, płótno;
74 x 90 cm;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

423
Róże, 1994 olej, płótno; 75 x 65 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

426
Pompeje, 1974 olej, płótno; 73,5 x 100 cm;
sygn p. d.: St. Wójtowicz
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur.1987)

429
Bez tytułu olej, akryl, płótno;
100 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 42 000 zł

603
Lampa buduarowa, elektryczna szkło warstwowe, barwione proszkami; wys. 47 cm;
Francja, Croismare, Verrerie de Belle-Étoile Daum i Cie,
ok. 1930.
Cena wywoławcza. 70 000 zł

613
Plakieta z miniaturą pejzażową z architekturą Włochy, Castelli (Abruzzo), warsztat Niccolo
Tommaso Grue (1726-1781)?, ok. 1750 -1760
Cena wywoławcza. 5 500 zł

715
Żardiniera srebro próby 800 cechowane, waga 1317 g.
Brema, firma Wilkens & Söhne (czynna od 1810),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

725
Serwis do kawy i herbaty srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
waga 2397 g.
Paryż, firma Boulenger, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

805
Pierścionek platynowy brylant o masie 1.05 ct (VS2/H),
platyna pr. 0.950; masa całkowita 1.920 g
Cena wywoławcza. 36 000 zł

812
Pierścionek z brylantem brylant w starym szlifie brylantowym o masie ~ 3.50 ct
(VS2/M-N); platyna pr.0.950, masa całkowita 5.850 g
Cena wywoławcza. 100 000 zł

824
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, fabryka lamp naftowych Otto Müller;
korpus - Miśnia; lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

833
Szabla oficera Pierwszego Pułku Artylerii Lekkiej Legionów im. J. Piłsudskiego, wz. 21/22, w pochwie + ryngraf
1/ szabla - Warszawa, firma Gabriela Borowskiego,
lata 30. XX w. 2/ ryngraf - Wilno, 1938
Cena wywoławcza. 13 000 zł

838
Zegar konsolowy w typie Boulle'a Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowski Baltazarów
Cena wywoławcza. 48 000 zł

839
Zegar szafkowo - stołowy Londyn, Claude Duchesne (Claudius Du Chesne),
ok. 1715-1720 r.
Cena wywoławcza. 170 000 zł

841
Żyrandol 30-świecowy, zelektryfikowany mosiądz złocony; wys. 94 cm,
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

842
Gobelin ze sceną dworską w typie „fete galante" wełna, 234 x 372 cm.
Belgia, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł