Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

138
Zagroda góralska - Gubałówka olej, tektura; 71 x 103,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Philip WOUWERMAN (1614-1668) - przypisywany

139
Para obrazów 1. Scena rodzajowa na targu
2. Rozmowa przy źródle
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

140
Scena mitologiczna - Pląsy centaurów olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
estymacja: 75 000 - 100 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

141
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm.
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

1101
Portret kobiety - miniatura gwasz, kość (?); 7,7 x 6 cm (w świetle oprawy);
oprawa wykonana ze skóry.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Juliusz GROSSE (1861-1933)

1102
Portret Tusi Bogdanowiczowej pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę; 59 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Gr. / 1928;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

1103
Głowa staruszki, 1906 pastel, tektura; 65 x 57 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teod. Grott / 1906;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Carlo DI GIUSEPPE (1886-1910)

1104
Portret kobiet, 1904 pastel, papier naklejony na tekturę; 53 x 41 cm;
sygn. i dat. p. g.: C DI GIVSEPPE / CAPRI
estymacja: 3 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1105
Dziewczyna w chuście, 1926 pastel, papier; 30 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Balwi… (?) / 1926 - zatarta.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)

1106
Oni, 1916 pastel, papier; 66 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Międzybłocki / 1916
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Józefina KIRCHNER (1890-1931)

1107
Portret pani w różowej sukni, 1929 pastel, papier; 71 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J Kirchner / 1929.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Leszek PINDELSKI (1902-1939)

1108
Kościół Św. Wawrzyńca w Knurowie, ok. 1925 akwarela, ołówek, pastel, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 34 x 50 cm (wymiar tektury);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Andrei JEGOROW (1878-1954)

1109
Sanie gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: A. Jegorov
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Juliusz MARKIEWICZ, XX w.

1110
Żyd piszący torę olej, płótno; 61 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: … - zatarta.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

1111
Odpoczynek pątników, 1937 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stanisława SKOWRON-BABULSKA (ur. 1926)

1112
Kwiaty w japońskim wazonie olej, tektura fakturowana; 99,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Babulska
estymacja: 6 800 - 9 000 zł

Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

1113
Martwa natura z porcelanowym słonikiem, 1929 olej, płótno; 63,5 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Dzieliński / 29
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Henryk DIETRICH (1889-1948)

1114
Kościół w małym miasteczku, 1937 olej, tektura; 30 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Henryk Dietrich 1937
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Zygmunt NIRNSTEIN (1894-1985)

1115
Rybak, 1926 olej, tektura; 72 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Nirnstein 1926
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1116
Łodzie na morzu olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: … - nieczytelnie.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

A Van Aert, XX w.

1117
Pejzaż ze strumieniem olej, płótno; 55,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: A Van Aert.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

M. PADEWSKI ?, XX w.

1118
Rybak na brzegu morza, 1947 olej, płótno; 82 x 91 cm;
sygn. l. d.: M. Padewski (?) / 8-47.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

A. TYRENNSTEIN?

1119
Dróżka pod lasem olej, płótno; 56,5 x 65 cm;
sygn. l. d. ATyrennstein (?)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1120
W porcie olej, płótno; 60,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: … - nieczytelnie.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Wacław RUSZKOWSKI (1869-1934)

1121
Pejzaż olej, tektura; 35 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Ruszkowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Monogramista AR, XIX w.

1122
Pejzaż przed burzą olej, płótno; 23 x 31 cm;
sygn. p. d.: AR
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Naiditch VLADIMIR (1903-1980)

1123
Akt kobiety olej, tektura, 24 x 19 cm;
sygn. p.d.: V. Naiditch
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, FRANCUSKI (?), XVIII w.

1124
Abel olej, płótno dublowane;
69 x 56 cm
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, 1 poł. XIX w.

1125
Portret konny według: Antoona van Dycka (1599-1641)
olej, płótno dublowane; 55 x 44 cm
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

1126
Kwiaty w wazonie, 1942 olej, tektura; 99 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1942
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

1127
Pejzaż olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1128
Les années tendresse olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: K. Librowicz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)

1129
Mężczyzna w zielonym golfie olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 55 x 38 cm;
sygn. śr. d.: Benn
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

1130
Chłopskie zabawy olej, płótno dublowane;
60 x 92,5 cm
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, FRANCUSKI, XVIII W.

1131
Młodzieniec z szalkami olej, płótno dublowane; 72 x 58 cm (wymiar owalu);
na odwrocie, na krośnie malarskim zatarta niewielka nalepka
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, NIEMIECKI (?), XVIII w.

1132
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, płótno dublowane;
89 x 68 cm
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)

201
Dziewczynka z kurczątkiem brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862), lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

202
Młodzieniec z kotwicą brąz, czarna patyna; wys. 63,5 cm, szer. 35 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

203
Książę Józef Poniatowski brąz patynowany, zielony marmur; wys. 32 cm, szer. 18 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Henryk Antoni STATTLER (1834-1877)

204
Popiersie Kościuszki brąz, odlew patynowany; wys. 21 cm, szer. 11 cm;
Polska, 1859.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Sylvain NORGA (1892-1968)

205
Mężczyzna ciągnący linę brąz patynowany; marmur; wys. 58 cm, szer. 69 cm;
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

AGASIAS z EFEZU (ok. 100 p.n.e.) - według

206
Gladiator Borghese brąz patynowany, kamień polerowany; wys. 30 cm, szer. 27,2 cm;
Polska, Lwów? Lata 30-40. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Autor nierozpoznany „TL” (?) SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA (krąg)

207
Anioł Stróż drewno polichromowane; wys. 49,5 cm, szer. 19 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

208
Po kąpieli biały marmur; wys. 78 cm, szer. 24 cm;
Europa Zachodnia, Włochy?; XX w.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

1201
Św. Jan Nepomucen drewno lipowe, polichromowane; wys. 27,3 cm, szer. 7,5 cm;
Europa Środkowa, Czechy? Polska?; XVIII/XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1202
Św. Jerzy walczący ze smokiem mosiądz srebrzony? marmur; wys. 26,5 cm, dł. 23,3 cm;
Europa Zachodnia, Anglia? XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

1203
Popiersie cesarza rzymskiego marmur biały i szary; wys. 83 cm, szer. 61 cm, głęb. 29 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 300 zł

PRAKSYTELES - WEDŁUG

1204
Diana - Artemida - z Gabii alabaster; wys. 49,5 cm, szer. ca 16 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł