Henryk KRYCH (1905-1980)

1415
Pejzaż olej, płótno; 33 x 33 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: "PEJZAŻ" oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Łodzi; i nr na płótnie: 40A.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1416
Kompozycja olej, płótno; 98 x 64 cm; Na odwrocie na krośnie malarskim napis: JERZY LUBAŃSKI (dwukrotnie powtórzony); oraz data na płótnie: 1965-68-72.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1417
Interwały Postfizykalne I, 2012 akryl, płótno; 119 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1418
Bez tytułu nr 53, 2010 olej, akryl, płótno; 20 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz 10;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1419
Bez tytułu nr 94, 1991 akryl, płótno; 35 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '91;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Wojtek HERMAN (ur. 1953)

1420
Nad rzeką, 2012 olej, płótno; 100 x 65 cm;
sygn. l. g.: WH.;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1421
Ukryty wymiar (praca programowa), 1998 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d: BJ1998.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1501
Osiołek obfitości, 2018 brąz patynowany; 13,5 x 16 x 7 cm;
sygn. na nodze: WP; edycja: 1/5.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

1502
Bez tytułu, 2012 brąz, postument kamienny; wys. 15 cm; wys. całkowita 26,4 cm;
sygn. i dat. u dołu: KN 2012 oraz na krawędzi: K.NOWAKOWSKA.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1503
Twarz skóra barwiona; 55 x 60 cm;
na odwrocie napis: W.M.... / 1987 - (nieczytelnie) oraz pieczątka.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stanisław WASIK (ur. 1952)

1504
Bliźniak I, 2018 drewno; 44 x 34 x 23 cm;
sygn. i opisane na spodzie: WS (wyryte) / 2018 r. (długopisem).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Tadeusz TCHÓRZEWSKI (ur. 1956)

1505
Madonna z Dzieciątkiem płaskorzeźba, płyta, wymiary: 43 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz / Tchórzewski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

601
Zestaw szkieł Crystal Glass Diplomat Czechy, Karlovy Vary, lata 60. XX w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

602
Talerz dekoracyjny z gryfem z tarczą herbową Karl Rudolf Ditmar (1818-1895), Znojmo, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

603
Wazon ceramiczny z plastyczną gałązką niebieskich lilii Nieustalona wytwórnia - atelier środkowoeuropejskie
(Czechy?, Austro-Węgry?), XIX/XX w. lub pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Rosenthal AG, Selb (Bawaria)

604
Serwis deserowy (do herbaty) Maria, dla 12 osób porcelana, farby naszkliwne, złocenia; złocenia lekko przetarte;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Ćmielów, Fabryka Porcelany, Bogumił Marcinek (1904-1940)

605
Plakieta - cegiełka na budowę gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie Fabryka Porcelany w Ćmielowie, lata 1933-1934.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

C. & E. Carstens Porzellanfabrik

606
Serwis obiadowy Potsdam - zespół dla 6 osób Śląsk, Żary (Sorau), lata 1925-1944.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Manufaktura Porcelany w Berlinie (KPM)

607
Koszyk z gałązkowymi uchwytami Berlin Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XVIII/XIX w.?
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1601
Akt stojącej kobiety z tkaniną Nieustalona wytwórnia europejska - Niemcy,
okres międzywojenny.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fabryka Porcelany Francisa Gardnera, Wierbiłki/k Moskwy

1602
Zespół do serwowania kawy (herbaty): dzbanek, mlecznik i cukiernica porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Rosja, XIX/XX- pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej, model: Wincenty Potacki

1603
Serwis do kawy Joanna (dla 6 osób), z dekoracją opalizującą porcelana, dekoracja naszkliwna opalizująca, złocenia;
Polska, Jaworzyna Śląska, lata 60./70. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fabryka Porcelany Giesche S.A.

1604
Serwis do kawy z wiśniową marmoryzacją, dla 6 osób Polska-Śląsk, Bogucice/ k Katowic,
lata 1925-1939 (1944)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

701
Koszyczek ażurowy plater cechowany; wys. 4,8 cm, średn. 19 cm.
Warszawa, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Christofle (firma czynna od 1830 r.)

702
Taca prostokątna stop metali Galia srebrzony cechowany; szer. 63 cm, głęb. 44 cm.
Paryż, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Firma Br. Buch

703
Naczynie do chłodzenia szampana plater cechowany; wys. 31,5 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 21 cm.
Warszawa, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

704
Patera na kolumienkach plater cechowany; wys. 33,5 cm, średn. szklanego talerza 26 cm.
Warszawa, 1 ćw. XX w. (po 1914)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

705
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 750; waga 461 g.
Niemcy, 4 ćw. XIX w. (przed 1888).
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Eugene Lefebvre (czynny 1896-1910)

706
Sosjerka srebro próby 1 cechowane; waga 511 g.
Paryż, 1896-1910.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Nikołaj STRULEW (czynny 1883-1908)

707
Pojemnik z miniaturowymi paramentami liturgicznymi srebro złocone próby 84 cechowane; waga 140 g.
Moskwa, 1908.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

708
Serwis do kawy i herbaty z tacą srebro cechowane próby 835 ( A835, znak złotnika); waga 2837 g.
Bruksela, 2 ćw. XX w. (po 1942).
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Johann Gru¨no (czynny 1677-1718)

709
Kufel barokowy srebro kute, repusowane, odlewane i cyzelowane, grawerowane, złocone cechowane;
waga 2717 g. Hamburg, k. XVII w.
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Wyroby Artystyczne A. Stępkowski Plater (czynna od 1967r.)

1701
Taca owalna plater cechowany; wys. 1,7 cm , szer. 62 cm, głęb. 42 cm
Milanówek, 4 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Br. Henneberg

1702
Koszyczek ażurowy plater cechowany; wys. 5,7 cm, średn. 17 cm
Warszawa, XIX/XX w
estymacja: 900 - 1 200 zł

Br. Henneberg

1703
Koszyczek ażurowy plater cechowany, wys. 6 cm, szer. 18 cm, głęb. 16,5 cm
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

801
Pierścionek z rubinem rubin naturalny w otoczeniu 8 szt brylantów;
białe złoto, masa całkowita 4.780 g.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

802
Kolczyki ze szmaragdami całość wysadzana 82 szt brylantów;
białe złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.660 g.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

803
Bransoletka z diamentem diament w starym szlifie europejskim;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.500 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

804
Pierścionek z diamentami diament w starym szlifie europejskim w otoczeniu 10 szt diamentów;
złoto pr. 0.583, masa całkowita 2.900 g.
estymacja: 6 500 - 9 000 zł

805
Wisior z brylantami 156 szt brylantów masie łącznej ok.3.00 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 18.160 g.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

806
Komplet biżuterii ze szmaragdami kompozycja szmaragdów oraz kwarców;
srebro pr. 925, masa całkowita 55.680 g.
estymacja: 44 000 - 58 000 zł

807
Pierścionek z diamentem w centrum diament w starym szlifie + brylanty
o masie łącznej 1.50 ct; białe złoto pr. 14 K, masa całkowita 4.060 g.
estymacja: 29 000 - 39 000 zł

808
Wisior z czarnymi brylantami 43 szt. brylantów oraz 1 szt o kształcie wachlarza
oraz 47 szt brylantów o barwie czarnej;
białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 15.950 g.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

809
Naszyjnik z brylantami brylanty o masie ok. 6.00 ct;
białe złoto pr. 18K, masa całkowita 69.900 g.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

810
Broszka z koralem róża wyrzeźbiona w koralu + brylanty oraz rubiny;
złoto różowe pr. 14K, masa całkowita 18.500 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

811
Sygnet damski złoto, czarny kamień (gagat?); waga 4 g.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Firma CYMA (zał. 1862)

812
Zegarek damski naręczny, z bransoletką złoto pr. 750 (18 K), 85 x diament naturalny, macica perłowa; szafir; szkło;
waga łączna 57,700 g. Szwajcaria, 3 tercja XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

813
Zegarek damski naręczny, z bransoletką złoto pr. 750 (18 K), 2 diamenciki; szkło; waga łączna 24 g.
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł