Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1
Prace graficzne Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem
Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃSKI (1807-1873), Wincenty POL (1807-1872)

2
Zawsze oni Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów.
Z ilustracyami J. Kossaka i epigramatami W. Pola, Poznań 1875.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

3
Album Warszawa 1873-1876, nakład i druk Salomona Lewentala.
60 x 43 cm; oprawa współczesna, płótno.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

4
Nad rzeką drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

5
Érotique - Grand (Erotyk duży) - stan II, 1921 akwaforta, akwatinta, ruletka, papier;
32 x 28,9 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
Stańczyk litografia, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

7
Portret kobiety węgiel, papier; 65 x 51 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

8
Rysunek satyryczny ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

9
Pędzący zaprzęg, 1903 tusz, piórko, papier; 19 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Siestrzeńcewicz 903.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

10
Portret doktora Adama Rydla, przed 1913 węgiel, papier; 57 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Hermine DAVID (1886-1970), Jean GIRAUDOUX (1882-1944)

1001
Bella Paris, 1928. Książka w języku francuskim. 29 x 20 cm;
oprawa późniejsza, skóra, ozdobne wyklejki, grzbiet 6-cio polowy
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1002
Wojsko Polskie Kościuszki w 1794 16 tablic obejmujących 105 figur z natury rysowanych przez Michała Stachowicza,
malarza krakowskiego, który żył za czasów Kościuszki.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Roman AFTANAZY (1914-2004)

1003
Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej T. 1 - 11 (komplet). Wrocław - Warszawa - Kraków 1991 - 1996.
Ossolineum. 20 x 21 cm; oprawa wydawnicza płócienna, liczne ilustracje w tekście.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

1004
Juliusz Kossak Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1005
Księga jazdy polskiej Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego; Warszawa 1938;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Stanisław LEWANDOWSKI (1859-1940)

1006
Henryk Siemiradzki Warszawa - Kraków 1904. Nakład i własność Gebethnera i Wolffa;
34 x 27 cm; z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

1007
Zestaw 14 fotografii fotografie czarno-białe, wymiary różne
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1008
Zaloty drzeworyt barwny, papier; 39,5 x 24,5 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1009
Zamyślona litografia barwna, papier; 28 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g. Kisling 1951.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1010
Portret kobiety litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

1011
Tabory w drodze litografia, papier; 6 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JK (monogram wiązany).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan ROSEN (1854-1936)

1012
Psiak litografia, papier; 12 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J.Rosen.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

1013
Aktorzy kabuki drzeworyt barwny, papier; 35,5 x 25,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1014
Wenus, 1910 akwaforta, sucha igła, papier; 9,1 x 6,2 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

1015
Erquy - Przestrzeń, 1913 akwaforta, papier; 10 x 15,6 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Brandel. (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

1016
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926 litografia, papier kremowy; 28,8 x 43 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Erik Jönsson DAHLBERGH (1625-1703) - według kompozycji

1017
Panorama bitwy o Warszawę - dzień pierwszy miedzioryt, akwaforta czarno-biała, papier; 29,5 x 57 cm (wymiar arkusza);
pochodzi z: Pufendorf, Samuel, Histoire Du Regne De Charles Gustave Roy De Svede...,
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1018
Mężczyzna w niebieskim płaszczu kredka, papier; 14,7 x 10,4 cm;
u góry napis: KOSALAWIZSPANIOKDŁ;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1019
Święta kredka, papier; 14,7 x 9,7 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć z wizerunkiem świętego w środku
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1020
Motyw z ulicy Wielkiej, 1920 węgiel, pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany wraz z dedykacją okolicznościową
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

1021
Portal, 1983 tusz lawowany, papier; 49 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wiktor Zin / 83.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1022
Półmisek - Rybka piórko, tusz, papier; 11,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M. Berezowska (długopisem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1023
Święty Józef z Dzieciątkiem Jezus kredka, papier; 16,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
u góry pośrodku napis autorski: NASWIETANIKIJOR.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

101
Odpoczynek myśliwych akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

102
Stary Żyd nad księgą, 1912 pastel, papier; 24,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Artur Markowicz / Kraków 1912.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

103
Dziewczyna i maska, ok. 1915 pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1935)

104
Zmierzch - Zakole Wisły w Krakowie, 1900 pastel, papier na płótnie; 65 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Stanisław Fabijański Kraków 1900.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

105
Nad polskim morzem gwasz, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. ślady sygnatury;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

106
Kwiaty w wazonie, 1913 akwarela, karton naklejony na tekturę; 90 x 63 cm;
sygn. i dat. p. g.: LWyczół / 1913.
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena sprzedaży 72 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

107
sygn. p. d.: P. Michałowski.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Marian SZCZYRBUŁA (1898-1942)

108
Młyn nad wodą, 1924 olej, sklejka; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: MSzczyrbuła / 1924
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

109
Domy na Podhalu, 1936 olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-1943)

110
Motyw normandzki olej, płótno; 56 x 46 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

111
Motyw miejski z katedrą gotycką - Katedra Saint-Gatien w Tours - z cyklu: „Katedry”, po 1945 olej, płótno; 75 x 75 cm;
sygn. p. d.: K MACKIEWICZ.
estymacja: 20 000 - 22 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

112
U Chrystusa, 1920 olej, tektura; 22,5 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

113
Na plaży, 1923 olej, płótno naklejone na tekturę, 34 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Żurawski. / 23.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

114
Akt w pantofelkach olej, płótno naklejone na tekturę; 71 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

115
Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935 olej, sklejka; 62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł