12 lutego 2019

12 lutego 2019 r., godz. 18.00

Dział Sprzedaży

Mariusz Szewczyk

m.szewczyk@rempex.pl

tel.: 605 325 918

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

425
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Zbigniew CEBULA (ur. 1961)

426
Jabłka, 2002 olej, płótno; 80 x 100 cm;
opisany na odwrocie: ZBIGNIEW CEBULA / 2002 OLEJ 80 X 100 / "JABŁKA".
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk HOLECKI (ur. 1928)

427
Suche kwiaty w wazonie, 1987 olej, płyta, 75,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Holecki / 87;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

428
Okno, 1981 olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. i dat. p. d.: 7 XI 81 J.S. oraz na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 41 000 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

429
Dziewczyna, 2000 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: R.Z / 00;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Adam Aron MUSZKA (1914-2005)

430
Przed koncertem - Trio, przed 1964 olej, płyta; 84 x 66 cm;
sygn. p. d.: MUSZKA;
estymacja: 36 000 - 45 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

431
Głowa - „Moja gosposia” olej, płótno; 35 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Tymon.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Malarz Nieokreślony, XX w.

432
Postać olej, płótno; 95 x 68,5 cm;
sygn. po prawej, po środku: Andrzej... (nieczytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

433
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Grzegorz BEDNARSKI (ur. 1954)

434
Trzy cytryny i rak na talerzu, 2014/2016 olej, płótno naklejone na płytę pilśniową; 40 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Trzy cytryny i rak / na talerzu / ol. pł. pilśnia / G . Bednarski / GB / 2014
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Maciej URBANIAK (ur. 1962)

435
Martwa natura z arbuzami, 2000 olej, płótno; 100,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: M. Urbaniak / 2000.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

436
Różowe kwiaty, 1997 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Carlotta BOLOGNA (1909-2001)

437
Podwórzowa romanca, 1959 olej, płótno, 85 x 76,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: CB 59; na odwrocie napisy autorskie: CARLOTTA / BOLOGNA oraz tytuł.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Irena GERARD DE FESTENBERG (1915-?)

438
Na budowie, 1951 olej, płótno; 38 x 44,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Gerard Irena / 1951.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

439
Pejzaż z rzeką, 1909 olej, płótno; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

440
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

441
Pejzaż, 1966 olej, płótno; 110 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: Landscape 1966 / Zofia Artymow- / ska.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

442
6/85, 1985 akryl, relief, płyta; 60 x 42 cm;
na odwrocie opis autorski: JANUSZ ORBITOWSKI 85 / 6/85.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Maciej BIENIASZ (ur. 1938)

443
Kompozycja tempera, płótno; 73 x 95,5cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MACIEJ BIENIASZ (flamastrem).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Edyta MATEJKOWSKA (ur. 1983)

444
Kompozycja 5, z cyklu: Wejdź w moje konstrukcje, 2018 akryl, płótno; 70 x 60 cm; sygn. l. d.: EM;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EDYTA MATEJKOWSKA 2018
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józef JAREMA (1900-1974)

445
G1-Relief 5 technika własna, płyta; 116 x 86 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JJarema/ G1 Relief 5/
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Wiesław GRZECH (ur. 1959)

446
Nr 1, 2014 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Wiesław Grzech / Nr 1 / olej 2014.
estymacja: 7 000 - 12 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

447
Fast Forward, 2008 akryl, płótno; 50 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / "FAST FORWARD" 2008.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Bronisław KIERZKOWSKI (1924-1993)

448
Kompozycja abstrakcyjna KF 51, 1976 olej, tektura, 96 x 66 cm
sygn. na odwrocie: Kierzkowski /1976 /KF 51;
estymacja: 33 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Andrzej KASPRZAK (ur. 1963)

449
One Sunday Story, 2015 olej, akryl, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Andrzej / Kasprzak, opisany i dat. p. g.: " One Sunday Story" / 2015;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

450
Czas i przestrzeń, 2016 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: ROBERT OLSZOWSKI / "CZAS I PRZESTRZEŃ" / 216 R / AKRYL.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

451
Rzymski motyl, 1977 akryl, płótno; 100 x 130 cm;
po środku napis: L. Kunka 17.V. 77.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Alina RACZKIEWICZ-BĘC (ur. 1958)

452
Akt IX, 2007 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: A.R.B.;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

453
Et in Arcadia Ego, 1984 olej, akryl, płótno; 72 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz 84;
estymacja: 2 800 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

454
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa, 2003 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: I Kulik / 2003;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

455
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Bolesław UTKIN (1913-1993)

456
Kompozycja technika własna, olej, płyta pilśniowa; 61,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: B. UTKIN; obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Adam BRINCKEN (ur. 1951)

457
Pejzaż cmentarny I, 1978 technika własna, olej, sznurek, płótno;
120 x 108 cm (forma przestrenna);
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

458
Interwencja - blue scotch technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska;
62 x 54,5 cm;
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

459
„Banksy” spray - szablon, płyta pilśniowa; 22,5 x 39 cm (kształt nieregularny).
Najprawdopodobniej część z oznaczeń trasy przebytej przez najsławniejszego street artowc
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

460
Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995) Zwykły, 2017
baner ręcznie wykonany (szablon, akryl);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania: 1995)

461
Animacje, 2011 zestaw 5 filmów animowanych: Fau, Stan skupienia, Marsz, Bezpieczeństwo semantyczne,
Pojedynek na płytach CD - każda płyta sygn.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Dorota BRODOWSKA (ur. 1954)

501
Bez tytułu, 2018 papier mâché, farba olejna, kolaż, płyta; 67 x 55 cm;
sygn. p. d.: [znak artystki];
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jolanta RUDZKA-HABISIAK (ur. 1958)

502
Deszcz, 2010 technika własna (m.in. goffrage), relief, karton; 41 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: Deszcz, 2010 Jolanta Rudzka-Habisiak.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

503
Madonna płaskorzeźba, olej, drewno; 53 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: K;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

504
Akt, ok. 2007 drewno, wys. całkowita: 113 cm; wymiar podstawy: 30 x 27 cm;
sygn. przy podstawie (tłok): MS (inicjały wiązane) / M.SIERPIŃSKI /W-WA.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Kuba Adam MATEJKOWSKI (ur. 1953)

505
Rozmowa, 2017 brąz, wys. 45 cm;
sygn. i dat. na plecach: MATEJKOWSKI / 2017.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Anna DĘBSKA (1929-2014)

506
Koniki brąz, kamienna podstawa; 16 x 20 x 6 cm;
sygn. na plakiecie na podstawie: ANNA DĘBSKA.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Monika GARLEY (ur. 1965)

507
Bez tytułu brąz patynowany, wys. 12,5 cm.
estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Monika GARLEY (ur. 1965)

508
Bez tytułu brąz patynowany, wys. 9,6 cm
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 600 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

509
Twarz zawoalowana, 1977 metal srebrzony, podstawa kamienna; wys. całkowita: 10,5 cm
sygn. u dołu: IGOR MITORAJ;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) - projektant

510
Paterka i koszyk 1. Paterka - szkło w kolorze niebieskim; wys. 14 cm, średn. 18,7 cm;
2. Koszyk - szkło w kolorze turkusowym; wys. 18 cm.
estymacja: 700 - 800 zł

Michał JAKUBAS - projektant

511
Wazonik, lata 70. XX w. szkło w kolorze fioletowym, z elementem dekoracyjnym
w kształcie wijącej się wstęgi; wys. 9,5 cm.
estymacja: 300 - 400 zł
Cena oferowana 200 zł