20 września 2022

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

20 września 2022, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

15.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
16.09 (piątek): 11:00 - 19:00
19.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
20.09 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Bolesław CYBIS (1895-1957)

1
„Teka Folio One of American Indian Drawin” litografia barwna, papier; 55 x 43 cm (wymiary kompozycji każdej pracy);
sygn. na kamieniu l. d.: B. Cybis;

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

2
Stare domy w Mławie, ok. 1920 akwarela, ołówek, papier; 21,4 x 26,3 cm;
sygn. p. d.: HR.

3
Akt stojący, lata 20. XX w. ołówek, papier; 26,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: H. R.

4
Akt siedzący, 1921 ołówek, papier; 26 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: H. R.

Andrzej MIERZEJEWSKI (1915-1982)

5
Przy stole pastel, papier; 98,5 × 68,5 cm (w świetle oprawy);
Pochodzenie: Kolekcja żony artysty-Aleksandry Mierzejewskiej.

Jacques ZUCKER - Jakub CUKIER (1900-1981)

6
Martwa natura olej, tektura; 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.

7
Dziewczyna olej, papier; 17,5 x 11,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J. ZUCKER.

8
Portret kobiety olej, płótno; 18,4 x 14 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967) - ?

9
W fabryce, 1920 olej, płótno; 38 x 46 cm;
napis (autorski?) słabo czytelny na odwrocie: Lambert-Rucki / ... / 20.

Leszek PIASECKI (1928-1990)

10
Oficer na koniu olej, płótno; 61 x 51 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki.

Antoni PIOTROWSKI (1853 -1924 )

11
Panna młoda, przełom XIX i XX w. akwarela, gwasz, ołówek, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A Piotrowski.

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

12
Pejzaż podgórski akwarela, karton; 31 x 45 cm.
Lit.: „Leonard Pękalski. Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski,

Artysta nieokreślony, pocz. XIX w.

13
Chrystus na krzyżu olej, płótno naklejone na deskę; 79 x 58 cm.

Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)

14
Pejzaż ze wzgórzami olej, tektura; 24,3 x 34,3 cm (w świetle oprawy).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

15
Motyw w parku olej, płótno naklejone na deskę; 27 x 35,5 (w świetle oprawy).

Emmanuel KATZ - MANÉ-KATZ (1894-1962)

16
Pejzaż tempera, karton; 45 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mane-Katz;

Artysta nieokreślony, XIX w.

17
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

18
Teatrzyk japoński - kwadryptyk, 1926 olej, płótno; 138,5 x 205 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: '26 W. de Terlikowski';

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

19
Bez tytułu grafika cyfrowa, papier; 39 x 27,5 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. odręcznie pisakiem u dołu: Beksiński.

20

Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)

21
Bez tytułu, 2009 giclée, papier, 28,5 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paulina Ołowska / 38/50 2009.

Krzysztof GIERAŁTOWSKI (ur. 1938)

22
Portret Magdaleny Ślesickiej, studentki filozofii, 2002 fotografia sepiowa, papier; 60 x 50 cm;
sygn., dat. na odwrocie: 2002 / K. Gierałtowski;

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

23
Krajobraz II, z cyklu: Portret Ziemi Kieleckiej, 1976 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 39 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka fotografika oraz odręczna opis oraz dat.

Natalia LACH-LACHOWICZ (1937-2022)

24
Sztuka konsumpcyjna fotografia barwna, papier fotograficzny; 24,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: NATALIA LL.; odbitka późniejsza

Eustachy KOSSAKOWSKI (1925-2001)

25
Fotografia rzeźby autorstwa Augusta Zamoyskiego fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 28,5 x 20,5 cm;
na odwrocie nalepka autorska.

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

26
Dziewczynka z kozami, 1945 drzeworyt, bibułka; 17 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem pod klockiem p. d.: St. Dretler; także tytuł, technika i data.

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)

27
Bez tytułu linoryt, papier; 35,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski.

Jacek FEDOROWICZ (ur. 1937)

28
Lech Wałęsa [z profilu], 1983 sitodruk, papier; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Jacek / Fedorowicz / 1983.

Edward DWURNIK (1943-2018)

29
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13,5 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;

Przemysław MATECKI (ur. 1976)

30
Portret olej, kolaż, papier; 27 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: P. MATECKI.

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

31
Magiczny kwadrat chiński długopis czerwony, niebieski, flamastry, ołówek, kredki, papier; 29,7 x 21 cm;

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

32
Starożytna Grecja długopis czerwony, flamastry, ołówek, papier; 29,7 x 21 cm.

Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)

33
Kwiaty olej, płótno; 73 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: S. J. Suder.

Artysta nieokreślony, XX w.

34
Immaculata - według modelu z XVIII w. terrakota polichromowana; 50 x 21 x 12 cm.
Stan zach.: prawa dłoń wtórna, drobny odprysk szaty.

Aleksander ŻURAKOWSKI (1872-1978)

35
Józef Chełmoński gips, wys. 84 cm;
praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

36
Popiersie Flory gips polichromowany; 52 x 31 x 16,5 cm;
koniec XIX, pocz. XX w.

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

37
Kobieta z woalem, 1920 mosiądz srebrzony; 10 x 7 x 5 cm;
sygn. na podstawie: B. Biégas;

Zofia WOLSKA (1934-2016)

38
Głowa Karola Wojtyły - Święty Jan Paweł II brąz patynowany, marmur; 16 x 12 x 12 cm.

Michel - Clodion CLAUDE (1738-1814) - według

39
Odurzeni winem - Para bachiczna brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 23 cm.
Francja, oryginał 1780-1790, odlew 2 poł. XX w.

40
Para donic chińskich z podstawkami ceramika, farby naszkliwne, złocenie; donice: 25 x 38,5 x 38,5 cm; podstawki: 4,5 x29 x 29 cm;
Chiny, 2 poł. XX w.

DELFT

41
Para donic zdobionym bukietami kwiatów fajans, nadruk podszkliwny; 20 x 24 x 24 cm;
sygn. na spodzie: ROYAL SPHINX MAASTRICHT / MADE IN HOLLAND / DELFTS;

CAPODIMONTE ?

42
Słupek z donicą, z dekoracją reliefową scenkami bachanaliów majolika, szkliwo cynowe, farby ceramiczne w tonacji beżowo-zielonkawej, z akcentami żółcieni i błękitu; szkliwo ołowiowe;

43
Szklanica w stylu biedermeier szkło warstwowe (bezbarwne, kobaltowe), szlifowane, złocenia, farba emaliowa; 11,5 x 9 x 9 cm;
Śląsk?, Czechy?, ok. poł. XIX w.

44
Karafka oraz 6 kieliszków zdobiona rytymi ornamentami oraz motywem zamku i jelenia
szkło bezbarwne, szlifowane, listra rubinowa; karafka z korkiem:19 x 9 x 9 cm, 6 kieliszków:5 x 3,8 cm

45
Naczynie na musztardę z łyżeczką dobieraną naczynie: srebro próby 1(950)cechowane (cecha państwowa z próbą, L/DUPRE w rombie), szkło bezbarwne; 13,5 x 12 x 7 cm;
łyżeczka: srebro cechowane pr. 800

46
Taca z dwoma uchwytami plater; dług. 58, szer. 35,5.

47
Kubek na wino srebro cechowane pr. 950; 11,4 x 8,7 x 8,7 cm, waga: 111 g;
cecha wybita pod kołnierzem: [kogut] 1;

48
Łopatka na ciasto srebro cechowane pr. 950 (Minerwa, 1); dług. 33 cm; waga: 107 g;
cecha probiercza na uchwycie;