Leonard WINTEROWSKI (1886 - 1927)

228
La Bella Rosa pastel, papier żeberkowy, 60,5 x 45 cm; sygn. p. d.: Leonard Wintorowski / Warszawa 1922
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)

229
Postać siedząca akwarela, papier, 38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Eibisch (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879 - 1934)

230
Tańczący akwarela, papier, 58 x 39 cm (w świetle oprawy), sygn. z prawej: l. gottlieb 24
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 -1929)

231
Dziewczyna na schodach olej, tektura, 42 x 27 cm; sygn. u dołu: 1907 / JMalczewski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929) i inni

232
Pamiątka z podróży kompozycja okolicznościowa w formie wachlarza; olej, deska, 35 x 63 cm
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Henryk EPSTEIN (1892 - 1944)

233
Scena portowa tusz, akwarela, papier żeberkowy, 29 x 37 cm; sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Hans BANDI (1896 - 1973)

234
Pejzaż z rzeką olej, płótno, 57 x 71 cm; sygn.: l. d.: H. Bandi 24
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1904 - 1990)

235
Na redzie olej, płótno, 47,5 x 99,5 cm; sygn. l. d.: E. Dzierżencki
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

236
Skaliste wybrzeże olej, płótno, 55 x 73 cm; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Teresę Wygrzywalską, córkę artysty
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)

237
Kwiaty olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. u góry: Terlikowski / 1948
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

238
Róże w śląskim kuflu olej, płótno, 55 x 46,5 cm; sygn. l.d.: J. Cybis;
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

239
Portret kobiety akwarela, papier, 29 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Franz POLEDNE (1873-1932)

240
Na podwórzu akwarela, gwasz, papier, 31,5 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: FRANZ / POLEDNE
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

241
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 90 x 67 cm; sygn. l.g.: TGrott
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877 - 1956)

242
Kwiaty pastel, papier, szaro-brunatny, 62,5 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Żarnecki / 37
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

243
Akt kobiety olej, płótno, 47 x 65 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 28 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

244
U studni olej, tektura, 73,2 x 92,8 cm; sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191229 000 zł
Cena wywoławcza. 160 000 zł

245
Portret mężczyzny - Władysława Tomaszewskiego olej, tektura, 27 x 25 cm; sygn. l.d.: Jacek Malczewski (częściowo zatarte);
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Kazimierz WEBER (1880 -?)

246
Autoportret przy sztalugach olej, płótno, 145 x 103 cm; sygn. p. d.: K. PR. WEBER/ SIERPIEŃ / 1932 r.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Marcin JABŁOŃSKI (1801 - 1876)

247
Portret młodej kobiety olej, płótno, 113 x 83 cm sygn. (na krawędzi stołu): Jabłoński m. 1846
Cena wywoławcza. 18 500 zł

248
Portret męski w kontuszu olej, płótno, 103 x 78 cm sygn. l. d.: Jabłoński
Cena wywoławcza. 18 500 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835 - 1900)

249
Dolina Kościeliska olej, płotno dublowane, 133 x 98,5 cm; sygn. l. d.: J. Jaroszyński.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873 - 1944)

250
Wiosenny rozlew rzeki Wiatka olej, płótno, 64,5 x 91 cm; sygn. l. d.: S. Żukowski Wiatka / S. Joukovsky / 1920
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

251
Zwiad kawalerii wojsk pogranicza olej, tektura, 49,5 x 76 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak 1928
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853 - 1924)

252
Legionista przy okopie olej, tektura, 34 x 47 cm; sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław REJCHAN (1858 - 1919)

253
Konie olej, płótno, 54 x 71 cm; sygn. p. d.: SR [190]3 (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Wojciech KOSSAK (1847 - 1942)

254
Jeździec olej, płótno, 80 x 50,5 cm; sygn. l. d.: W.K.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

January SUCHODOLSKI - przypisywany

255
Śmierć ks. Józefa Poniatowskiego olej, płótno dublowane, 58 x 78,5 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857 - 1942)

256
Sułkowski pod piramidami olej, płótno, 91 x 115 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak 1930
Cena wywoławcza. 53 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

257
Polowanie par force olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1943
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

258
Łapanie na lasso olej, tektura, 54,5 x 80 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

259
Pytanie o drogę olej, deska, 37 x 58 cm; sygn. p.d.: WOJCIECH KOSSAK
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866 - 1905)

260
Szarża olej, płótno, 68 x 62,5 cm; sygn. p.d.: Wacław Pawliszak 1903
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Józef BRANDT (1841 - 1915)

261
Bitwa olej, płótno, 29,5 x 52,5 cm; sygn. p. d.: J.B.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898 - 1962)

262
Pejzaż z lasem olej, tektura, 45 x 58 cm; sygn. l.d.: Landau
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Fritz GÄRTNER (1882 - 1958)

263
Żniwa olej, płótno, 60 x 61 cm; sygn. p. d.: FRITZ OB/ GÄRTNER
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Michał DOBRIAK (1904 - 2001)

264
Parki olej, płótno, 140 x 110 cm; sygn. p. d.: M. Dobriak / 1933
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1967)

265
Żniwa gwasz, papier, 72 x 58 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

266
Huculi olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm; sygn. p.g.: Sichul
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Alfred TERLECKI (1883 - 1973)

267
Widok na Wawel olej, tektura, 34 x 50 cm; sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI - 1959 -
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Aleksander RAFAŁOWSKI (1894 - 1981)

268
Pejzaż olej, płótno, 70,5 x 113 cm; sygn. p. d.: A Rafałowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Artur KLAR (1895 - 1942)

269
Lwów olej na szkicu czarną kredką, tektura, 30 x 40 cm; sygn. l. d.: KLAR
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Ludomir Franciszek DYMITROWICZ (1844-1923)

270
Sala Salomona w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie gwasz, papier, 50 x 69 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: m. Lud. Dymitrowicz 1892
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adolf EBERLE (1843 - 1914)

271
Jamniki - scena rodzajowa we wnętrzu olej, płótno, 43,5 x 51 cm; sygn. l. d.: Adolf Eberle München
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)

272
Trudny wybór olej, płotno, 65,5 x 87 cm; sygn. p.d.
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Otto LANG-WOLLIN ( 1881-? )

273
Miasteczko rybackie olej, tektura, 46,5 x 74 cm; sygn. p. d.: Otto Lang Wollin
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Niek Van der PLAS (ur. 1954)

274
Dzieci bawiące się na plaży olej, deska, 13 x 18 cm; sygn. p. d.: VAN DER PLAS
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Józef BRODOWSKI (1828-1900)

275
Czerkies konno na zwiadach olej, płótno, 70,5 x 53 cm; sygn. p. d.: J.B. 1847;
Cena wywoławcza. 28 000 zł