Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 - 1907) - ?

122
Dziewczyna z kwiatem we włosach kredka, tusz, gwasz, papier,
31 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SW 93 Paris
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan Piotr de La Gourdaine NORBLIN (1745-1830)

123
Operacja piórko, tusz, akwarela, gwasz,
papier, 9,2 x 8 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

124
Mała dziewczynka w niebieskiej bluzeczce tusz lawowany, akwarela, papier,
47,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

125
Orka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
38 x 55 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

126
Forum Romanum, 1913 akwarela, gwasz, piórko, tusz, papier, 61,5 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski/ 913.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)

127
Milanówek, 1943 akwarela, papier, 37,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A/ŁYŻWAŃSKI/1943
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

128
Paryż, 1925 akwarela, ołówek, papier,
11,5 x 16,5 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krcha / Paris 25.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

129
Kraków- Wawel akwarela, papier, 39 x 57 cm;
sygn. p. d. Tondos
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

130
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier, 95 x 65 cm
(w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

131
Droga Krzyżowa - 14 scen gwasz, papier, każda scena o wymiarze:
10 x 6 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

132
Widok na Wawel i zakole Wisły akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

133
Dom w mieście i fragment zabudowy ulicy studium perspektywy, ok. 1898
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław GEPNER (1889 - 1965)

134
Umundurowanie wojska polskiego -9 plansz akwarela (część podrysowana piórkiem),
papier, różne wymiary;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

J. STODDART, XIX w.

135
Para obrazów: Pejzaż z wodospadem, 1848
Pejzaż ze sztafażem, 1848
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Walter MORAS (1854-1925)

136
Młyn olej, płótno, 59 x 99,5 cm;
sygn. l. d.: W. Moras.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Iwan P. Fiodorow-KERCHENSKI (1853-po 1916)

137
Nad brzegiem morza olej, płótno, 35,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: I. Fiodorow (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

138
Pejzaż z rzeką olej, płótno, 64 x 80 cm;
sygn. p. d.: Krcha
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

139
Chełmno - wzgórze klasztorne olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Elster
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

140
Plac Zamkowy w Warszawie olej, płótno, 49,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T.Roman
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

141
Pejzaż krymski - wybrzeże olej, tektura, 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

142
Śmierć Berka Joselewicza, 1909 olej, płótno, 93 x 158 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: Zygmunt Rozwadowski / 1909.
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

143
Odpoczynek w polu, ok. 1930 olej, płótno, 70 x 125 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

144
Zwiad partyzancki, 1972 olej, płótno, 93 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Kokietek 1972
Cena wywoławcza. 9 700 zł

Roman BREINTENWALD (1911-1985)

145
Głowa konia, 1974 olej, tektura, 30,5 x 26 cm;
sygn. l. d.: Na / pamiątkę / RBreitenwald / 1974
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

146
W drodze do miasta olej, płótno, 50 x 80,5 cm,
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

147
Wyjazd do miasta olej, płótno dublowane, 50 x 101 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

148
Wymarsz Kosynierów, 1949 olej, płótno, 77,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski / 1959 Kraków
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

149
Ach te oczy!, 1934 olej, sklejka, 30 x 40,5 cm;
sygn. u dołu po środku: 1934 / Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 7 800 zł

150
Stadnina na Kresach olej, płótno naklejone na tekturę,
50 x 72 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

151
Postój, 1883 olej, płótno, 53,5 x 96 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski / 1883
Cena wywoławcza. 76 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

152
Głowa dziewczynki, 1935 olej, papier naklejony na płótno,
59 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Molli CHWAT (1888-1963)

153
Spacer, 1946 olej, tektura, 27 x 41,5 cm,
sygn. l. d.: M Chwat / 1946
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony z kręgu Ecole de Paris

154
Klif, ok. 1935 olej, płótno, 38 x 45 cm;
ślad po sygnaturze u dołu z prawej.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Pinchus KREMEGNE (1890-1981)

155
Akt w pracowni olej, płótno, 116,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Kremegne
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

156
Pastwisko - pod jesień olej, tektura, 48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski XIX/XX w.

157
Pejzaż olej, płótno, 88 x 58 cm;
sygn. p. d.: (…) Baron (...) Żomini (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

158
Krajobraz ukraiński olej, płótno, 45 x 64 cm;
sygn. l. d.: L Wyczółkowski 1910
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

159
Pejzaż zimowy z rzeką olej, płótno, 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

160
Pejzaż olej, sklejka, 25,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: KLAR.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

Malarz nieokreślony rosyjski, pocz. XX w.

161
W ogrodzie olej, tektura, 41 x 30 cm;
sygn. l. d.: (nieczytelna, cyrylicą)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

162
Olszanka (Strumień na wiosnę) olej, płótno, 152 x 101 cm;
sygn. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1921 / OLSZANKA
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

163
Hucułka w słońcu, 1937 olej, płótno, 69,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

164
Marychna olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

165
Dziewczyna i lirnik olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 35 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

166
Czerwone dachy, ok. 1938 olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 13 700 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

167
Rynek Starego Miasta w Warszawie olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

168
Pejzaż z Sanary z drogą II, 1926 olej, deska mahoniowa, 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

169
W ogrodzie, ok. 1920 olej, tektura; 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł