02 kwietnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

2 kwietnia 2019 r. godz., 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

28.03.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

29.03.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

30.03.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

01.04.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

02.04.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

R. G. & A. W. REEVE - rycina

126
Wyścigi Liverpool , 1853 według obrazy G. H. Laporte, grawerowane przez R. G. & A. W. Reeve;
akwaforta kolorowana, karton; 42 x 61 cm (w świetle passe-partout);

AMÉDÉE & EUGÉNE VARIN

127
Przygotowanie do wesela, 1865 według obrazu Antona Diefenbacha;
miedzioryt, karton; 55,5 x 82 cm (w świetle passe-partuot);

Rudi LESSER (1902-1988)

128
Para grafik: akty kobiece podwójny akt kobiecy: sucha igła, trawienie, papier; 53,5 x 38 cm (arkusz);
p. d. oł.: Rudi Lesser;

Christian RICKERT (ur. 1940)

129
Para grafik - odbitek próbnych druk artystyczny, papier; 67,5 x 50 cm.
Zagniecenia papieru na krawędziach.

BARRAU - rycina

130
La romance miedzioryt punktowany barwny, karton; 25 x 19 cm (w świetle passe-partuot);
p. d.: Barrau;

Francois DEQUEVAUVILLERS (1745-1809)

131
Napoleon visite les travaux du siege Bernard Edouard SWEBACH (1800-1870) - według
akwaforta, papier; 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout); u dołu tytuł.

R. WOODMAN - rycina

132
Polowanie angielskie R. Woodman - według. Richard Barrett Davis (1782-1854);
miedzioryt kolorowany, karton; 55 x 64 cm (w świetle oprawy).

John SKOT

133
Polowanie z nagonką, ok. 1811 r. według obrazu Ph. Reindale
miedzioryt kolorowany, karton; 49,5 x 65 cm (w świetle passe-partout);

Charles-Fernand DE CONDAMY (1855-1913) - według

134
Polowanie chromolitografia, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: de Condamy.

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976) - według

135
Dziewosłęby druk, papier; 40,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na płycie: Z. STRYJENSKA; pod obrazem: ZOFIA STRYJENSKA pinx.;

Józef RAPACKI (1871-1929)

136
U stóp krzyża litografia podmalowana akwarelą akwarela, papier; 32 x 43,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. na płycie: Józef Rapocki;

Juliusz KOSSAK - według

137
Jan Sobieski na polowaniu, 1879 r. chromolitografia, papier; 52 x 74 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu poniżej przedstawienia;

Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)

138
Tadeusz Kościuszko według: Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)
chromolitografia, papier; 43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);

139
Zbiór 30 grafik dotyczących Szwajcarii miedzioryt, litografia, papier; wymiary od 5,5 x 4,5 cm do 28 x 19,5 cm;
widoki oraz jedna mapa z XVII w.

Tadeusz CYBULSKI (1878 - 1954) ?

140
Akt węgiel na papierze, 32 x19 cm;
sygn. l.d. "TCyb".

B. SAPIRMAN, XX W.

141
Żyd nad księgą, 1934 gwasz, papier; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: B. SAPIRMAN / 934 (słabo czytelna).

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

142
Portret kobiety pastel, płótno,135 x 85 cm.

Jan SIKORSKI (1804-1887)

143
Flora i fauna, 1828 akwarela, papier; 12,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: I. Sikorski - 1828.

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

144
Zaloty akwarela, piórko, papier; 28 x 20 cm;
sygn. p .d.: monogram AU.

145
Statek przypływa akwarela, piórko, tusz, karton; 10 x 14,5 cm;
sygn. p. d.: monogram AU;

146
Nowy rok 1963 akwarela, piórko, tusz, karton; 15 x 21 cm;
sygn. i dat. u dołu: monogram AU.

Józef SKOWROŃSKI (1916-1998)

147
Drzewa nad wodą akwarela, karton; 32 x 51 cm (w passe-partout);
sygn. l. d.: J. Skowroński.

Tadeusz CIEŚLEWSKI - OJCIEC (1870-1956)

148
Wąski Dunaj akwarela, gwasz, karton; 40 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski; na odwrocie napis.

E. MARKIEWICZ (XX w.)

149
Zimowe podwórko, 1952 akwarela, papier; 45 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markiewicz / 1952.

Z. KASZELIŃSKI

150
Brama Floriańska zimą akwarela, papier; 30 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Kaszeliński.

Feliks SMOSARSKI (1902-1967)

151
Pejzaż Radziejowice, 1938 akwarela, karton; 30 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Smosarski / 38 r;

Maurycy BLOND (1899-1974)

152
Martwa natura akwarela, papier; 56 x 77 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: M. Blond;

Tibor CZORBA (CSORBA) (1906-1985)

153
Głodówka zimą, 1960 akwarela, karton; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: Csorba Tibor /1960; z lewej tytuł.

Albert RIEGER (1834-1905)

154
Pejzaż górski z młynem, 1877 olej, płótno;74 x 100 cm;
sygn. p.d. "Alb.t Rieger/pinx".

Gustave DEN DUYTS (1850-1897)

155
Wozy w mieście olej, płótno; 38,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Gustave Den Duyts.

Julian PANKIEWICZ [PAŃKEWYCZ] (1863-1933)

156
Wspomnienie z Toskanii olej, płótno; 70 x 54 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz;

Antoni Fryderyk HAYDER ? (1905-1990)

157
Akt kubistyczny, 1971 olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: F. Hayder 71.

Nieokreślony malarz polski

158
Młoda góralka, ok.1900 olej, tektura, 32,5 x 19,5 cm;
niesygn.

Alfred ELIAS (1885-1911)

159
Pejzaż ze Szwajcarii pastel, karton; 23,5 x 33 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Alf. Elias.

Walter ROMBERG (1898-?)

160
Pejzaż z okolic Marrakeszu gwasz, papier; 36 x 27 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: WRomberg.

Margarete VORBERG (1867-1928)

161
Żaglowiec w sztormie olej, tektura; 13 x 20 cm;
sygn. l. d.: MVorberg;

A. TOLZMANN

162
Droga w Alpach, 1925 olej, płótno; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: A.Tolzmann/1925.

Niezidentyfikowany malarz polski, XIX W.

163
Dama kameliowa olej, płótno dublowane; 77 x 61 cm.

Ludwik DE LAVEAUX (1891-1969)

164
Biskra - diuny, 1930 olej, tektura; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: L. de Laveaux 1930.

Ludwik DE LAVEAUX (1868-1894)

165
U podnóża gór, 1929 olej, tektura; 37 x 47 cm;
sygn. p. d.: L. de Laveaux 1929.

A. MILLER

166
Aleja brzozowa olej, płyta; 65,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: A/Miller.

167
Zatoka Kurońska olej, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: M. L. - U.;

Ignacy STRUBEL (1872-1928)

168
Bzy olej, płótno; 72,5 x 180 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: IStrubel.

Luigi LANZA (1860-1913)

169
Motyw z Wenecji olej, płótno; 74 x 59 cm (w świetle oprawy).

Anton PICK (1840-1902)

170
Pejzaż z jeziorem olej, płótno; 49 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: C. Rieder.

Maria KRUSZEWSKA-ROTWAND (1905-2007)

171
Lilie i róże, 1965 olej, tektura; 67 x 58 cm;
sygn. p. d.: M. Kruszewska / 1965.

Jerzy WOLFF (1902-1985)

172
Nieśmiertelniki technika mieszana, 37 x 28,5 cm; cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Wolff oraz p.d.: Wolff;

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

173
Cztery obrazy Wiosna nad Świdrem I, 1976; Wiosna nad Świdrem VII, 1976; Wiosna w Świdrze VI, 1974; Wiosna w Świdrze IV, 1974;