19 kwietnia 2023

Aukcja: 19 kwietnia 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

1
Kwiaty w kulistym wazonie, 1914 olej, tektura; 43,5 x 15,5 cm;
p. g. dedykacja: Kochanej Pani Morzyckiej (?) / Olga Boznańska (ołówkiem), poniżej data: 914 / 8/3 (piórem).
estymacja: 170 000 - 190 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

2
Wniebowzięcie Maryi - projekt plafonu gwasz, papier; 21,5 x 17 cm (owal);
sygn. p. d.: Józ. Mehoffer.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

3
Portret kobiety w czerwonej sukni, 1933 olej, płótno; 160 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman /1933
estymacja: 75 000 - 85 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Adam STYKA (1890-1959)

4
U wodopoju [Przy studni] olej, płótno; 66 x 54 cm;
napis p. d.: ADAM / STYKA [w ramce]
estymacja: 67 000 - 77 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

5
Scena orientalna, 1923 olej, płótno; 101 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Laszenko 1923
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

6
Park w Krynicy, przed 1939 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: E Erb KRYNICA (ołówkiem)
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

7
Łódź na morzu, 1936 gwasz, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1936
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

8
Krakowskie wesele, 1930 olej, płótno; 56 x 105 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

10
Spacer w mieście piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

11
Sceny z wojskiem - 2 rysunki piórko, tusz, papier; 16,5 x 21 cm; oraz 17 x 21 cm;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

12
Mury miejskie tusz lawowany, papier naklejony na tekturę; 35,5 x 35,5 cm;
p. d. data: I.VI.916 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

13
Widok na kościół, 1916 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 35,3 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: SN (monogram wiązany) / 30.V.916.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

14
Wieś Pietraszki pod Kielcami, 1869 ołówek, gwasz, papier; 20,2 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu po środku: Pietraszki / W. Malecki 1869 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

15
Studia głów kobiecych ołówek, papier; 25,3 x 20,3 cm;
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

16
Szkice postaci - dwa rysunki 1. Głowy męskie, na odwrocie szkic - Głowa dziewczynki
2. Siedząca dziewczynka
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

17
Konie - szkic ołówek, papier; 34 x 24,4 cm;
na odwrocie pojedynczy szkic animalistyczny.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

18
Studia postaci rysunek dwustronny na składanej karcie;
ołówek, akwarela, papier;
51 x 40,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Feliks KOSTRZEWSKI (1826-1911)

19
Dyskusja tusz, piórko, papier; 18 x 14 cm;
sygn. l. d.: FKostrz
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

George DORIGNAC (1879-1925)

20
Kobieta z koszem owoców sangwina, papier żeberkowy naklejony na karton; 62 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i. dat. l. g.: george dorignac 1912
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

21
Pościg za bolszewikiem, 1933 olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. Jerzy Kossak / 1933
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

22
W drodze akwarela, gwasz, papier; 40 x 53 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Holzmuller
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Piotr STOJANOV (1857-1957)

23
Sanna olej, płótno; 59 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: C. Stojanow
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

24
Ułan na koniu, 1947 olej, sklejka; 40 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1947
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

25
Potyczka olej, sklejka;
31 x 19,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

26
Polowanie par force olej, płótno; 60 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

27
Morze, 1926 gwasz, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1926
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 500 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

28
Wybrzeże, 1956 akwarela, papier; 17,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 1956 r.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

L. ORTELLI, XX w.

29
Łodzie na brzegu olej, tektura;
33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
L. ORTELLI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

R. LANGE, XX w.

30
Nokturn morski olej, płótno; 61 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: R. Lange i dat.: 38?.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

H. HUNDT, XIX/XX w.

31
Klif - nokturn, 1896 olej, płótno; 118 x 84 cm;
sygn. i dat. l. d.: H HUNDT 1896
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

32
Rybacy na morzu, 1920 olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1920
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

33
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936 olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

34
Handlarze dywanów pastel, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

35
W różowym turbanie olej, tektura; 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Agustín Salinas Y TERUEL (1861-1928; inne źródła: 1862-1923)

36
Hiszpanka olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Salinas / Seville
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Joseph SEDLACEK (1789-1845)

37
Odaliska olej, deska; 58 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jos. Sedlacek
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

38
Akt leżącej kobiety gwasz, pastel, papier; 50,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: KŻelechowski
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

39
Akt stojącej kobiety, 1926 olej, tektura; 67 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski 1926
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

40
Wakacyjne igraszki, 1989 olej, płótno; 89 x 77 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 89
estymacja: 4 700 - 5 500 zł

Eugeniusz ARCISZEWSKI (1884-1916) - przypisywany

41
Judyta z głową Holofernesa pastel, papier;
94 x 70 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

42
Akt przy świecy olej, płótno; 60,5 x 86 cm;
sygn. l. d.: Adam Pełczyński
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

43
Wieczór przy ognisku olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

J. BANATI (?), XIX / XX w.

44
Cyganka wróży z kart olej, płótno; 55 x 68 cm;
sygn. p. d.: Banati (? - słabo czytelnie).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

45
Słoneczne popołudnie gwasz, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-1956) - przypisywany

46
Pejzaż z cyprysami, 1949 pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

47
Pejzaż olej, tektura; 29 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

William DIDIER-POUGET (1864-1959)

48
Wrzosowe pole olej, płótno; 43 x 74 cm;
sygn. p. d.: Didier-Pouget
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

49
Pejzaż ze snopami, 1953? olej, płótno; 55 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: WIKTOR KORECKI / 1953 (? - cyfra 5 zatarta).
estymacja: 15 000 - 17 000 zł