Samuel FINKELSTEIN (1890-1942)

Lot No.
129
Małe miasteczko, ok. 1930 olej, płótno, 52 x 61 cm;
sygn. l. d.: Sam. Finkelstein
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

Lot No.
130
Przed domem, ok. 1913 olej, płótno, 64 x 79 cm;
sygn. l. d.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Lot No.
131
Akt olej, płótno naklejone na tekturę,
23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Lot No.
132
Na pastwisku, 1958 olej, tektura, 20 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wdrapane w malaturze)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Ludwik PINDEL (ur. 1922)

Lot No.
133
Akt leżący, ok. 1956 olej, płótno, 27,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Pindel
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

Lot No.
134
Góry zimą olej, płótno, 40,5 x 56 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Lot No.
135
Żółte róże we wnętrzu olej, tektura, 35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

Lot No.
136
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
137
Dziewczynki z kotami, 1917 olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza. 45 000 zł

A. HÖBER, XIX/XX w.

Lot No.
138
Las olej, płótno, 65 x 97 cm;
sygn. p. d.: A. Höber.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

Lot No.
139
Obraz dwustronny: Pejzaż na odwrocie: Dom w ogrodzie
olej, tektura, 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Lot No.
140
Wspomnienie dzieciństwa rok 1863 - na wsi, ok. 1885-90
olej, deska, 25 x 38 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
142
Głowa starca w futrzanej czapce, 1939 olej, tektura naklejona na sklejkę, 16,3 x 10 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

Lot No.
143
Święto Jordanu, ok. 1910 olej, płótno, 43,5 x 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

Lot No.
144
Rzym, 1965 olej, płótno, 45 x 60 cm
sygn. u dołu: W. ZAKRZEWSKI 1965
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

Lot No.
145
Młyn w Ząbsuchem, 1924 olej, farba złota, płótno, 50,5 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: Krcha
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Lot No.
146
Plac, 1987 olej, płótno, 81 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: WODYŃSKI
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Lot No.
147
Spacer, ok. 1930 olej, płótno, 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

Lot No.
148
Sprzedawcy dywanów olej, tektura, 35 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F.K Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

M. ŁUCZAK, XX w.

Lot No.
149
Arab z wielbłądami olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Łuczak
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Lot No.
150
W hiszpańskim porcie olej, płótno, 55,5 x 75 cm
sygn. p. d.: F.K. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Lot No.
151
Belle du soir, 1926 olej, płótno, 69,5 x 84 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski / 1926
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Ernst HADER (aktywny: 1866-ok. 1922)

Lot No.
152
Poczęstunek wędrownego handlarza, 1869 olej, płótno, 69 x 53 cm;
sygn. l. d.: E. Hader. 69.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

Lot No.
153
Spacer na przedmieściach Krakowa olej, płótno naklejone na tekturę, 32,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: A. Gramatyka
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

Lot No.
154
Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925,
Portret mężczyzny, l. 40. XX w.
Cena wywoławcza. 85 000 zł

Zbigniew JAROSZ-GOSTWICKI (1906-2003)

Lot No.
155
Martwa natura, ok. 1935 olej, płótno, 57 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jarosz Gostwicki
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

Lot No.
156
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l.d.: Lubański
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Lot No.
157
Róże w wazonie, 1922 olej, płótno, 55 x 86 cm;
sygn. p. d.: 1922 / Terlikowski
(trzonkiem pędzla w masie farby)
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

Lot No.
158
Dziewczyna z różą olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Tadeusz OKOŃ (1872-1957)

Lot No.
159
Czerwona róża olej, płótno, 100 x 79 cm;
sygn. z lewej: T. Okuń
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

Lot No.
160
Dama z wachlarzem - Rita Sacchetto olej, płótno, 88 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: A Mme / Rita Sacchetto
/ Wojciech Kossak /Zakopane ... / 1920
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Lot No.
161
O Boże daj męża olej, tektura, 69,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W Wodzinowski
Cena wywoławcza. 6 200 zł

Lot No.
162
Pejzaż olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

Lot No.
163
Przekupka olej, sklejka, 104 x 88 cm;
sygn. l. d.: FPautsch
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Lot No.
164
Pejzaż górski olej, płótno, 116 x 151 cm;
Cena wywoławcza. 38 500 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

Lot No.
165
Pejzaż z drzewami olej, tektura, 17 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

Lot No.
166
Wyjazd na polowanie olej, sklejka, 55,5 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: J Fałat / Nieśwież
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
167
Kobieta i Amor, 1958 olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Lot No.
168
Akt stojącej kobiety, ok. 1915 olej, tektura, 35 x 17 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski
Cena wywoławcza. 14 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

Lot No.
169
Diana. Portret Marii Sozańskiej, żony malarza Michała olej, tektura, 55 x 65 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Malarz nieokreślony, ok. poł. XIX w.

Lot No.
170
Portret damy olej, płótno dublowane, 23 x 17,5 cm;
na odwrocie napis wtórny: Marszałkiewicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony francuski, XIX w.

Lot No.
171
Marie Louise Thérese de la France olej, płótno, 67 x 48,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Arsene Symphorien SAUVAGE (XIX w.)

Lot No.
172
Kurtyzana w pracowni artysty olej, deska, 27 x 19,5 cm,
sygn. l. d.: Sauvage. AS (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

Lot No.
173
Para pejzaży: Zachód słońca, Wieczorny połów olej, tektura, 16 x 31 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Konstanty GÓRSKI (1868-1934)

Lot No.
174
Pożegnanie - Do dworu na służbę olej, tektura, 25,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: K. Gorski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Konstanty GÓRSKI (1868-1934)

Lot No.
175
Przy okienku pocztowym olej, tektura, 18 x 22 cm;
sygn. l. d.: K. Gorski
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Josef BÜCHE, XIX w.

Lot No.
176
Róża, 1881 olej, płótno dublowane, 63 x 50 cm;
sygn. z prawej: JBüche/1881
(monogram imienia nieczytelny)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

Lot No.
177
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859 olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
Cena wywoławcza. 28 000 zł