Leonard SIEMASZKO

101
Portret kobiety z kotem fotografia czarno-biała, brom, papier 60 x 45,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

102
Tancerka z wężem fotografia czarno biała, brom, papier, 10,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

George HURRELL (1904-1992)

103
Ann Sheridan, 1939 fotografia czarno biała, brom, papier, 50,5 x 61 cm; sygn. p. d.: Hurrell; numerowana l. d.: 29/190
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Alexandre CHAPONNIER (1753-1805)

104
Wdzięczna żniwiarka - Les Charmes de la Moisson; Richard WESTALL (1765-1836) wg miedzioryt punktowany, podmalowany akwarelą, papier, ok. 40 x 52 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jean THOUVENIN (1765-c.1828)

105
Żniwiarze przerażeni burzą - Les Moissonneurs Effrayés par L'Orage Richard WESTALL (1765-1836) wg miedzioryt punktowany, podmalowany akwarelą
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

106
Wieża Bernardynów ceratoryt kolorowany, papier brązowy, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

107
Podróż latem w okolicach Petersburga - Voyageurs En Eté Dans Les Environs De St: Petersburg litografia, papier, 47 x 57 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Louis MARCOUSSIS - Ludwik MARKUS

108
Plakat: Loterie Nationale Tranche De La Pologne Hero que 3 Tranche 1940 litografia barwna, papier, 9 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan GUMOWSKI (1883-1946)

109
Teka: „Widoki Krakowa, rys. Jana Gumowskiego wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie”, 1926. 12 litografii z widokami Krakowa, ok. 43 x 29 cm;
Cena wywoławcza. 800 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

110
Brama akwaforta, akwatinta, papier, 11 x 8,5 cm (odbicie), 18,5 x 13 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 600 zł

Joseph II BERGLER (1753-1829)

111
Śmierć matki piórko, tusz lawowany, sepia, papier, 36,5 x 43 cm; sygn. l. d.: f: Bergler. Invenit Praga 1802.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Antonio MAGNO?, XVIII/XIX w.

112
Sława, ok. 1800 tusz lawowany, sepia, papier żeberkowy naklejony na tekturę, 38,5 x 30 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

113
Szkice koni ołówek, papier żeberkowy, 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

114
Góral z fajką miekki werniks, ruletka, papier, 32 x 36 cm; sygn. p. d.: LWyczół 908 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

115
Szkice postaci litografia, papier, 20,5 x 34 cm; sygn. p.d.: T. Waśkowski
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

116
Cena wywoławcza. 19 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Widok miasteczka akwarela, gwasz, papier, 16 x 23 cm; u dołu napis autorski: KRYNICAWILLAFWPBRBOMMRK250ZŁ
Cena wywoławcza. 2 700 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

202
Dom rysunek ołówkiem podmalowany akwarelą, papier, 14 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

203
Kościół w małym mieście akwarela, papier, 20,5 x 14 cm; napis autorski u dołu: KOSCIOŁWILLA
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

204
Widok Mougins, 1941 piórko, tusz, akwarela, papier żeberkowy, 30 x 47 cm; sygn. p. d.: Hayden/ Mougins 41
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Stanislaw NOAKOWSKI (1867-1928)

205
Wnętrze salonu, 1922 akwarela, piórko, tusz, papier, 28,5 x 28,5 cm; sygn. l. d.: SN 2 19.VIII 2
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

206
Plac Zamkowy w Warszawie kredka litograficzna, akwarela, karton naklejony na tekturę, 34,8 x 25 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1887-1952)

207
Lis w leśnym jarze akwarela, papier, 29 x 39 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

208
Figowy listek, 1965 tusz, akwarela, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: majaberezowska 65
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Roman JAROSZ (1888-1932)

209
Karuzela w lunaparku gwasz, papier, 45,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: R. Jarosz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

210
Portret kobiety tusz lawowany, sepia na podrysowaniu ołówkiem, papier, 36 x 23 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

211
Kapliczka w Dolinie Kościeliskiej, 1919 akwarela, papier, 26,5 x 17,5 cm; sygn. p.d.: D Ziucie/ LWycz/ 19;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

212
Dziewczyna huculska z dzbanem pastel, papier, 65 x 46 cm; sygn. u dołu: St. Górski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław EJSMOND (1894-1939)

213
Róże akwarela, gwasz, papier, 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. g.: S. EJSMOND
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

214
Panorama Lublina akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 25,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Adam KRÓLIKOWSKI (1903-1988)

215
Wąchock, 1936 akwarela, papier, 32 x 29,5 cm (w świetle oprawy) sygn. l. d. Wąchock/ III/ 1936 Adam Królikowski
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

216
Sad akwarela, karton naklejony na tekturę, 25 x 35 cm; sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

217
Praca w polu akwarela, gwasz, (widoczne fragmenty rysunkowego szkicu), papier, 30,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

218
Góral pastel, papier, 48 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 5 300 zł

219
Fala, 1936 gwasz, papier, 23,5 x 34,5 (w świetle oprawy); sygn. p. d.: S Jaxa/ 1936
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

220
Przydrożna kapliczka w górach gwasz, papier, 23 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Z.S.
Cena wywoławcza. 4 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

221
Dziewczynka z lalką gwasz, papier, 55 x 42,5 cm; sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

222
Cyganka, 1937 olej, sklejka, 118 x 74,5 cm; sygn. l. d.: J. Świderski/ Kraków 37 (słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Aleksander BLONDER (BLONDEL) (1909-1949)

223
Portret olej, tektura, 54,5 x 45 cm; sygn. l. d.: Blonder;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

224
W letnim słońcu olej, tektura, 71 x 49,5 cm; sygn. p. g.: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

225
Pinie - motyw włoski, 1938 olej, tektura, 37 x 47,5 cm; sygn. p. d.: Iw. Trusz - 1938
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Mieczysław RAKOWSKI (1882-?)

226
Pejzaż z Namur, 1942 olej, płótno, 54,5 x 65,5 cm; sygn. p. d.: M. Rakowski - NAMUR - 1942.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

227
Skały olej, tektura, 18,5 x 22,5 cm; sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905 - 1990)

228
Kutry w porcie olej, płótno, 17,8 x 23,5 cm; sygn. l. d.: E. Dzierżencki
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

229
Pejzaż zimowy, 1928 olej, płótno, 70 x 105,5 cm; sygn. p. d.: T. ZIOMEK / 1928
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914) -przypisywany

230
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Zygmunt ANDRYCHIEWICZ (1861-1943)

231
Portret Mieczysława Srokowskiego, 1907 olej, płótno, 46 x 38 cm; sygn. l. d.: Z A / 1907 Paris
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław SAWICZEWSKI (1866-1943)

232
Portret młodej kobiety w kapeluszu - żony Mieczysława Srokowskiego, 1909 olej, płótno, 60 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 23 000 zł