Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

229
Parasole. Targ włoski, 1962 akwarela, papier, 70 x 101 cm;
sygn. u dołu: TERESA/ ROSZKOWSKA/ 1962
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)

230
Łódki w porcie gwasz, papier, 21 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: MEWA LUNKIEVICZ. 1931.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan MATEJKO (Kraków 1838-Kraków 1893)

231
Portret Antoniego Serafińskiego, 1872 olej, karton naklejony na tekturę, 46,5 x 38,5 cm;
z prawej u dołu monogram artysty: JM/rp 1872
Cena wywoławcza. 440 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

232
Myśliwy z psem, 1898 olej, płótno, 66 x 127 cm;
sygn. p. d.: F. Kost 98
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Władysław BOROWICKI (ur. 1909 - ?)

233
Wyjazd na polowanie, 1937 olej, deska, 66,5 x 134 cm;
sygn. p. d.: WŁADYSŁAW BOROWICKI / 1937;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1974).

234
Ułan i dziewczyna olej, płótno, 63 x 76 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan OWIDZKI (1852-1913)

235
Pejzaż, 1901 olej, płótno, 101,5 x 191 cm;
sygn. p. d.: Jan Owidzki / 1901
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Iwan TRUSZ

236
Pejzaż olej, sklejka, 21,5 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Iwan Trusz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

237
Kobieta z kielnią, wczesne lata 50. olej, płótno, 95,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Nathalie KRAEMER (1891-1943)

238
Portret kobiety olej, płótno, 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: N. Kraemer
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

239
Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925,
Portret mężczyzny, l. 40. XX w.
olej, płótno, 40 x 55 cm (w świetle ramy)
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

240
Dziewczynka w kapelusiku olej, płótno, 73,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Tadé / Makowski
Cena wywoławcza. 360 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

241
Motyw ze Starego Miasta w Warszawie olej, płótno, 35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmielński
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Lesław ZAJĄCZKOWSKI (ur. 1927)

242
W zaułku olej, płótno, 61,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: L Zajączkowski
Cena wywoławcza. 4 900 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

243
Ulica w Paryżu olej, płótno, 54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W Terlikowski, datowany p. d.: 1940 (?)
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

244
Drzewa w śniegu olej, papier, 72,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Erno ERB (1890-1943)

245
Przekupki olej, tektura naklejona na sklejkę, 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Erb
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

246
Wiejska tancerka, 1948 olej, płyta?, 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Hanka ORDONÓWNA (1902-1950)

247
Motyw z Libanu, 1947 olej, płótno, 43,3 x 39,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Hanka Ordonówna / Liban - 1947 r.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

248
Falaises, ok. 1927 olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p. d.: Tade Makowski
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

249
Góral pasący owce, 1934 olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko 934
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Otton Edward BORZEMSKI (czynny 1926-1938)

250
Morskie Oko olej, płótno, 34,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: E BORZEMSKI
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

251
Chłopska para olej, tektura, 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

252
Dorożka przed dworkiem olej, płótno, 92 x 145 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Roman ŁYSAKOWSKI (1899 -1992)

253
Mała kabalarka, ok. 1938 olej, płótno, 94 x 72 cm;
sygn. p. d.: Roman Łysakowski
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

254
Wspomnienia wojenne, 1906 olej, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski/ 1906
Cena wywoławcza. 130 000 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

255
Mężczyzna nad brzegiem morza olej, płótno, naklejone na tekturę?,
19 x 28 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Eugeniusz WITWICKI (XIX w.)

256
Autoportret, 1885 olej, płótno naklejone na tekturę, 55 x 44 cm;
sygn. l. g.: Eugeniusz Witwicki.
/ 1885. Lipiec 3. Kraków.
Cena wywoławcza. 10 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

257
Tobiasz i Anioły - szkic do kompozycji olej, płótno, 56 x 66 cm;
napis p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

258
Martwa natura z bąkiem, 1936 r. olej, tektura, 89 x 61,5 cm; sygn. p. d.: E. Krcha
Na odwrocie nalepki
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1979)

259
Martwa natura z owocami, ok. 1937 olej, tektura, 16,5 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Cz. Zawadziński
Cena wywoławcza. 1 000 zł

260
Białe cyklameny, ok. 1937 olej, sklejka, 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński
Cena wywoławcza. 1 600 zł

261
Na plaży olej, płótno, 44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

262
Przedwiośnie na Podhalu, ok. 1920 olej, tektura, 68 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

263
Na arabskiej ulicy olej, tektura, 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

264
Rybak, 1930 olej, płótno, 30 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. KORECKI / 1930
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

265
Naprawa żagli, 1901 olej, płótno, 30,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Klępiński 1901
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

266
W pracowni, ok. 1890 olej, płótno, 25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

267
Jaskółki, 1918 olej, płótno, 167 x 130 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1918
Cena wywoławcza. 150 000 zł

Ludwik STASIAK (1858 - 1924)

268
Spotkanie na wiejskiej drodze, ok. 1910 olej, płótno dublowane, 156,5 x 98 cm;
sygn. p. d.: STASIAK LUDWIK
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Adolf JACOBI (1856 - 1903)

269
Pejzaż wiejski z wędrownym dziadem olej, płótno dublowane, 151 x 112,5 cm;
sygn. l.d.: Ad. Jacobi / 902.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Edward Henry HOLDER (czynny 1864-1917)

270
Samotny podróżnik olej, płótno, 33 x 86 cm;
sygn. l. d.: E.H. Holder
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

271
Kataryniarz w miasteczku, 1929 olej, płótno, 31,5 x 45 cm;
sygn. l. d.: AKozakiewicz 1929.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

272
Pogoń, 1940 olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 40
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

273
Branka szczęśliwa, 1955 olej, tektura, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1955
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

274
Na prerii olej, sklejka, 55,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

275
Dobosz - fragment Olszynki Grochowskiej olej, płótno, 95 x 53 cm;
sygn. l. d.: Wojciech Kossak / .907
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

276
Autoportret ze sceną alegoryczną w tle olej, tektura, 41,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1921
Cena wywoławcza. 28 000 zł