Jan WOJNARSKI (1879-1973)

1
Polska - zbiór fotografii, 205 szt. fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,
format zbliżony do 18 x 13 cm;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

2
Album ze zdjęciami 67 fotografii czarno-białych portretowych,
większość z zakładów wrocławskich (jako Breslau).
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Henryk HERMANOWICZ (1912-1992)

3
Polska - zbiór fotografii, 99 szt. fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy STANKIEWICZ (1923-1994)

4
Polska, 1955 - zbiór fotografii, 15 szt. fotografie czarno-białe, papier fotograficzny,
format zróżnicowany zbliżony do 18 x 13 cm;
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1944)

5
Cesarz Wilhelm II na polowaniu akwaforta, papier; 11,5 x 27,7 cm (kompozycja),
17,7 x 30 cm (całość);
Cena wywoławcza. 500 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

6
Teka Tatrzańska - 7 plansz drzeworyt, papier, 17,5 x 13,5 cm (wymiar odbitki);
29 x 22,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Wiktor Ignacy GUTOWSKI (1894-1971)

7
4 Pułk piechoty Legionów na Litwie, 1919 teka 15 litografii, ok. 42,5 x 55,5 cm;
każda praca sygnowana i datowana na kamieniu
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Jan Piotr NORBLIN de la Gourdaine (1745-1830)

8
Powołanie Przemysława na króla Czech, 1777 akwaforta, papier; 38,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Norblin fecit 1777 a Wolssin en
Lithuanie (na płycie poniżej obrazu)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

9
Zestaw litografii barwnych - 13 plansz z tematyką inspirowaną Torą oraz miłosną
litografia, papier; 38,5 x 32,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

10
Kobieta z dzieckiem flamaster czarny, papier;
26 x 37 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)

11
Plac Zamkowy, 1945 ołówek, papier;
26,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

12
Kolekcjonerski zespół prac ujętych w jedną oprawę, różne techniki i wymiary,
całość (z ramą) 50 x 70 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

13
Staw w Zebrzydowicach, 1908 ołówek, papier; 21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 2 200 zł

14
Widok Wenecji, ok. 1925 ołówek, papier, 20,3 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Jan Piotr NORBLIN de la Gourdaine - przyp

15
Maciejowice - Ranny Kościuszko oddaje szpadę ołówek, tusz lawowany, papier;
30 x 41,2 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: wtórny napis odręczny
Cena wywoławcza. 16 000 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

101
Kościół gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
16 x 25 cm; napis u dołu:
TUCHOWAWSIMIASTOPOWIATSEŁO.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

102
Cerkiew akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 25 x 17,5 cm; napis u dołu:
… WIESROSYMASEŁO (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)

103
Kościół w Krakowie (Kościół św. Andrzeja) akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 25,5 x 17,5 cm; u dołu napis:
KRAKOWSKIWSIROSYTASEŁO (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Hans SEYDEL (1866-1916)

104
Forum Romanum - Basilica Aemilia, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier jasnobrązowy; 42,5 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

105
Widok z ulicy św. Wawrzyńca na zabudowania przy kościele Bożego Ciała w Krakowie pastel, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
p. d.: fragment nieczytelnej sygnatury
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Natan KORZEŃ (1985-1941)

106
Podwórko, ok. 1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43 x 56,5 cm; sygn. p. d.: N. Korzeń
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Kazimierz GRODZICKI (1858-1933)

107
Dziewczyna w chuście, 1893 tusz lawowany, gwasz, papier;
20,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, pocz. XX w.

108
Scena rodzajowa z czasów Księstwa Warszawskiego akwarela, gwasz, papier;
39,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Szczepan ANDRZEJEWSKI (1892-1950)

109
Akt pastel, papier; 28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ. ANDRZEJEWSKI
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854- 1929)

110
Przed dworem, 1895 akwarela, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: J Malczewski/ 1895 Grudzień
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

111
Anita pastel, karton (papier naklejony na tekturę);
70 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Anita/ F.M. Wygrzywalski senior”
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

112
Autoportret, ok. 1935 gwasz, papier, 42 x 33,2 cm;
sygn. u dołu pośrodku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)

113
Ceramika, po 1945 gwasz, papier, 90,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

114
Girlanda, 1917 akwarela na podrysowaniu czerwoną kredką,
papier naklejony na tekturę; 61,5 x 71,5 cm;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879 - 1909)

115
Clowni akwarela, papier kremowy,
56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wojtkiewicz.../ 1905
Cena wywoławcza. 180 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

116
Portret Alicji Reczek olej, sklejka; 42,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
p. d.: T. Kantor
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

117
Dziewczyna wśród kwiatów olej, płótno naklejone na tekturę; 44,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: W. Chorembalski
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

118
Wiosna w ogrodzie olej, tektura, 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

119
Akt kobiecy w popiersiu,1951 olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Cena wywoławcza. 55 000 zł

120
Bałkańskie wino olej, płótno dublowane; 53 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: "Bałkańskie wino" / F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

121
Modlitwa Arabów olej, płótno; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J.M. Kasprowicz
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

122
Święto Jordanu, ok. 1910 olej, płótno, 43,5 x 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

123
Pejzaż morski z łodziami, 1931 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa 31
Cena wywoławcza. 3 500 zł

124
Morze, 1935 olej, płótno; 67,5 x 135 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.M.Kasprowicz 1935
Cena wywoławcza. 3 500 zł

M. KRUSZELNICKI, XX w.

125
Przystań w Puławach olej, sklejka; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M.Kruszelnicki
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

126
W porcie, 1930 olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Epstein/ 1930
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

127
Ulica w miasteczku, 1935 olej, płótno; 51 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: j.hrynkowski. 935.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

128
Pejzaż podgórski, 1962 olej, tektura, 49 x 71 cm;
sygn. l. d.: I 62 S. JUST
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

129
Pejzaż nadwodny olej, tektura; 30,5 x 20 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz.
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Mela MUTER (1876-1967)

130
Matka z dzieckiem, ok. 1920 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. g.: Muter
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

131
Róże w wazonie olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Albert WEINBAUM (1890-1943)

132
Kwiaty olej, płótno, 33 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: AWeinbaum
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

133
Bratki olej, płótno; 57,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ebische
Cena wywoławcza. 33 000 zł