116
Odpoczynek na trawie I, ok. 1910 akwarela, papier; 18,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Witold CHOMICZ (1910-1984)

117
Baszta Obronna klasztoru Klarysek w Nowym Sączu, 1952 akwarela, papier; 35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Chomicz W. 52.;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

118
Kościoły św. Wojciecha i Mariacki w Krakowie akwarela, papier; 70,5 x 50,4 cm;
sygn. l. d.: Tondos.
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

119
Pejzaż zimowy z Bystrej, ok. 1920 akwarela, gwasz, papier; 18 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat Bystra
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

120
Dziecko w beciku, 1905 pastel na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: SW / 1905
Cena wywoławcza. 450 000 zł

Florian LEWANDOWICZ-Ojciec Julian (1912-1997)

121
Kobieta z parasolką olej, płótno naklejone na tekturę,
100,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygnowane l. d i p. g.: F. Lewandowicz / o.j.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Florian PIEKARSKI (1868-1919)

122
Czerwone korale - Wiejska dziewczyna, 1912 olej, płótno; 54 x 67,5 cm;
sygn. p. g.: F. PIEKARSKI 1912;
Cena wywoławcza. 4 800 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

123
Dziewczynka z lalką, 1922 olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena sprzedaży 43 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

124
Bulwar Haussmanna w Paryżu, 1966 olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski,
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

125
Nokturn miejski olej, tektura; 54 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: K MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

126
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

127
Pastwisko jesienią, ok. 1970 olej, płótno; 101 x 109 cm;
sygn. l. d.: ZPrzebindowski
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

128
Pejzaż ze Szczawnicy I, 1959 olej, tektura; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

129
Kraków zimą - widok na most, 1925 olej, tektura; 64,5 x 87,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: FPautsch 25
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

130
Wiosna - Park Krakowski, ok. 1900 olej, deska; 22,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI;
Cena wywoławcza. 55 000 zł
Cena sprzedaży 57 000 zł

131
Goździki w wazonie, ok. 1950 olej, tektura; 68,5 x 48,5 cm;
sygn. p. g.: aneri
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Helen IVERSEN (1870-ok. 1930)

132
Żółte róże w wazonie olej, płótno; 67 x 103 cm;
sygn. p. d.: Helen Iversen
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

133
Modlitwa, 1924 olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

E. VENE-FLAT (XIX/XX w.)

134
Wiejska chata olej, tektura; 28,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: E. Vene - Flat (słaboczytelnie);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

135
Zakole Wisły pod Bielanami jesienią, 1929 olej, płótno naklejone na tekturę; 27 x 59 cm;
na odwrocie nalepka autorska z opisem
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Karol WIERUSZ-KOWALSKI (1869-1953)

136
Stadnina olej, płótno; 66 x 100 cm;
sygn. p. d.: Karol Wierusz-Kowalski
Cena wywoławcza. 18 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

137
Zwiad, 1942 olej, tektura; 35,3 x 48,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1942 (?)
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

138
Polowanie par force, 1941 olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1941
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

139
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
Cena wywoławcza. 90 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

140
Polowanie na dzika, 1907 olej, tektura; 64,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

141
Jeźdźcy - scena z XVII wieku, 1975 olej, płótno; 65,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 75
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

142
Ułan na galopującym koniu, ok. 1925 olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: W Kossak;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

143
Lirnik, ok. 1882 olej, płótno dublowane; 111 x 131 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena sprzedaży 95 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

144
Jules Cornuau, 1884 olej, deska mahoniowa; 67 x 53 cm;
sygn. i dat. po lewej stronie na środku:
18AM (inicjał wiązany) 84.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

145
Portret młodego mężczyzny - Karol Zeidler - górnik, 1844 olej, płótno; 23,5 x 19 cm;
na odwrocie opis
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Jan Piotr NORBLIN DE LA GOURDAINE (1745-1830)

146
Wizerunek własny? olej, deska; 27 x 21,5 cm;
na odwrocie uszkodzona drukowana nalepka
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Eugene Mathieu (1812-?)

147
Kobieta karmiąca ptaki, 1879 olej, deska; 33 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … [nieczytelne] 79
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

148
Scena uliczna olej, tektura, 46,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MV;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

149
Akt kobiety, ok. 1925 olej, płótno, 70,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: WILH / WACHTEL
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

150
Portret aktora - studium, 1878 olej, płótno,
47,5 x 36,5 cm;
Cena wywoławcza. 500 000 zł

151
Portret damy w niebieskim kapeluszu - miniatura gwasz, kość; 5,5 x 4,3 cm (owal);
sygn. p. d.: Noel?
Cena wywoławcza. 1 300 zł

152
Portret damy w czerwonym kapeluszu - miniatura gwasz, kość; 5 x 4 cm (owal);
sygn. z prawej - nieczytelnie
Cena wywoławcza. 1 300 zł

153
Portret kobiety z kokardami we włosach - miniatura gwasz, kość; 8 x 6,7 cm (owal);
sygn. u dołu: ... Stieler ?
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

154
Kąpiące się olej, płótno dublowane;
133 x 100 cm
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) -naśladowca

155
Powóz z woźnicą i rosyjskim oficerem olej, blacha na desce parkietowanej;
40 x 56 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Joaquin Dominguez BECQUER (1817-1879)

156
Pejzaż górski olej, płótno, 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: JDB (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

157
Święty olej, płótno dublowane;
138 x 171 cm
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

1101
Żołnierz napoleoński w zamieci olej, płótno; 34 x 50 cm
sygn. p. d.: E. Mesjasz
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

1102
O wchodzie olej, płótno, 32,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: Woj. Fleck
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1103
Róże w wazonie olej, tektura; 21,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Woj. Fleck
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Malarz nieokreślony

1104
W buduarze olej, płótno; 31 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Antoni GRABARZ (1904-1965)

1105
Barka na rzece olej, płyta; 23 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Antoni Grabarz
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jadwiga IWASZKIEWICZ (XX w.?)

1106
Martwa natura z reprodukcją Modiglianiego olej, płótno; 45 x 61 cm;
sygn. l. d.: Jadwiga IWASZKIEWICZ
Cena wywoławcza. 2 700 zł