26. września 2018, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 18 września 2018 do: 26 września 2018

Jacques (Jakub) MORTKOWICZ (1836-1931)

1
Le livre d'art en Pologne 1900-1930 (Sztuka książki Polskiej 1900-1930) Varsovie [1931]. 33 x 25 cm, oprawa pełna skóra;
zawiera 40 tablic w postaci wklejek z grafikami znakomitych polskich artystów.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Kasper NIESIECKI (1682-1744)

2
Korona Polska Przy Złotey Wolnosci Starożytnemi Rycerstwa Polskiego y Wielkiego
Xięstwa Litewskiego Kleynotami, Naywyższemi Honorami, Heroicznym
Męstwem [...] Ozdobiona
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

3
Cmentarz klasztorny w Krakowie, 1903 litografia barwna, papier; 52 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Czajkowski / 1903 (na kamieniu);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

4
Pochód myśliwych z sankami, 1919-1920 autolitografia barwna, papier; 20,7 x 45,3 cm;
sygn. l. d. na kamieniu: JFałat.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

5
Akt, 1956 tusz, pędzel, papier; 32 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI, datowany p. d.: 20.5.1956.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena wywoławcza 1 300 zł

6
Matka z dzieckiem, 1956 tusz, pędzel, papier; 22,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI / 1956.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

7
Pejzaż - Szkic do obrazu Wisła, ok. 1895 ołówek, papier; 12,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
Zapewne szkic do obrazu „Wisła” z 1895 roku.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza 14 000 zł

Jan MATEJKO

1001
Album 15 obrazów Nakładca Franciszek Bondy, Wiedeń 1893
oryginalna, ozdobna oprawa wydawnicza, tłoczona, złocona, sygn. F. Gogl.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 500 zł

1002
LUWR - Malarstwo od wieku XIII do XX w. Wydawnictwo M. Arcta, Warszawa [1920]; 38 x 28 cm;
W każdym tomie po 50 tablic barwnych i 50 w sepii
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena wywoławcza 1 200 zł

Miguel de CERVANTES Y SAAVEDRA (1547-1616)

1003
Don Kiszot z Manczy Cerwantesa z przedmową J.A.Święcickiego z ilustracyami Gustawa Dorego,
Biblioteka dzieł wyborowych no75, Warszawa [1899], t.1-6, 18 x 12 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

1004
Zestaw czterech litografii, l. 50. XX w. 1. Deux Moines; 2. Un Sejour De;
3. S'il Nous Faut; 4. Comment Se
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena wywoławcza 800 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

101
Rozwiązywanie tusz, piórko, akwarela, papier;
30 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł