24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1
Motyw z drewnianym kościołem akwarela, papier naklejony na karton (z autorską papierową ramką); 20 x 14,5 cm;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

2
Maki, 1964 akwarela, ołówek, papier szaro-kremowy; 70 x 51 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

3
Bal - ilustracja do książki piórko, tusz, akwarela, karton;
42 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

Erno ERB (1890-1943)

4
Motyw z włoskiego miasteczka Oderzo, 1918 akwarela, ołówek, papier; 25 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Oderzo 918 / E.Erb (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza 3 500 zł

Józef MEHOFFER (1869 -1946)

5
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy, 58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

6
Dziewczyna z dzbanem pastel, papier naklejony na tekturę; 99 x 71 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Cena wywoławcza 80 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

7
Wazony z kwiatami, 1934 olej, płótno; 63,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kanelba / 1934;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza 18 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

8
Czerwona kokarda olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

9
Róże i czereśnie olej, płótno; 47 x 32 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza 14 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

10
Idylla, ok. 1920 olej, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł
Cena wywoławcza 170 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

11
Akt tyłem sangwina, papier; 59 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena wywoławcza 2 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

12
Karta ze scenami rodzajowymi piórko, tusz, papier; 36,8 x 53 cm;
na odwrocie pieczątka: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ z numerem powyżej: 367.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł