Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

131
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 73 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Marian STROŃSKI (1892-1977)

132
Nasturcje w wazonie olej, płyta; 44 x 61 cm;
sygn. p. d.: M. Stroński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

133
Martwa natura we wnętrzu olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

134
Róże i jabłko olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

135
Motyw z Abou Simbel, 1927 olej, sklejka; 49 x 59 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko / Abou Simbel 27.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Grzegorz MENDOLY-STEFANOFF (?-1943)

136
Kwiaty w wazonie, 1937 olej, tektura; 48,7 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Stef. G. Mendoly / -1937-
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954) - przypisywany

137
Na Zielone Świątki olej, płótno; 107 x 72 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis:
Sylweriusz / Saski
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

138
Sielanka olej, sklejka, 32,5 x 42 cm;
Praca dwustronna - na odwrocie
studium głowy kobiecej
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Portret kobiety - żony artysty ?, 1916 olej, płótno; 51 x 40,2 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Cena wywoławcza. 13 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

140
Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym …, 1954 olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
Cena wywoławcza. 14 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

141
Wspólny los, 1967 olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman;
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

142
Malarczyk i muza - Polonia, 1898 olej, płótno; 80 x 63,8 cm;
na odwrocie autorska dedykacja z podpisem artysty
Cena wywoławcza. 115 000 zł
Cena oferowana 75 000 zł

Witold ZACHAREWICZ (1929-1987)

143
Walka na stepie olej, płótno, 100 x 163 cm;
sygn. p.d.: Zachar
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

144
Scena z cyrku olej, papier naklejony na płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 28 000 zł

145
Ławeczka olej, karton naklejony na płótno; 52,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza. 38 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

146
sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

147
Na koniu olej, blacha; 30,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: (zatarta)
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Władysław SZERNER (1870-1936)

148
Zwiad olej, deska; 50,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)

149
Pejzaż leśny olej, płótno; 54,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: Grubiński
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

150
Aleja, 1911 olej, płótno; 66 x 98 cm;
sygn. l. d.: LKwiatkowski 911.
/ Heluni najdroższej żonie mojej
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Rudolf TICHY (1900-?)

151
Ogród olej, deska, 80 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: Rud. Tichy / 19 (…) nieczytelnie;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

152
Epizod z wojny polsko - bolszewickiej, 1928 olej, płótno; 175 x 125 cm;
sygn. p. d.: S. Batowski 1928
Cena wywoławcza. 140 000 zł

Jacques CHAPIRO (1887-1962)

153
Portret kobiety olej, płótno naklejone na tekturę,
29,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: Jacques Chapiro
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Erno ERB (1890-1943)

154
Głowa kobiety w ludowej chuście olej, tektura; 35 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

155
Głowa wieśniaczki w zielonej chuście olej, płótno; 30 x 25 cm;
sygn. p. d.: Kaz. Pochwalski
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

156
Jeźdźcy w stepie, 1911 olej, płótno; 40 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ 1911
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

157
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
Cena wywoławcza. 200 000 zł
Cena oferowana 120 000 zł

Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)

158
Krajobraz leśny o świcie z ruinami zamku na wzgórzu, 1868 olej, płótno; 81,5 x 124,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Carl Ernst Morgenstern 1868.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

159
Dama z papugą olej, płótno; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Bakalowitz
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Leonardo BAZZARO (1853-1937)

160
Na przełęczy - Wieśniaczka z dzieckiem na osiołku [Alta dimora alpestre] olej, płótno; 189 x 120 cm;
sygn. u dołu: L. Bazzaro
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

161
Główki dzieci - para obrazów olej, płótno dublowane;
38 x 32 cm.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Josef SIGALL (1891-1953)

162
Portret kobiety, 1918 olej, sklejka, 89 x 64,5 cm;
sygn. z prawej: SIGALL J. / MCMXVIII.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Isaac VAN OSTADE (1621-1649) - przypisywany

163
W karczmie olej, deska;
20 x 31,5 cm w świetle oprawy;
Na odwrocie nalepka z atrybucją dzieła.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Carl MOLL (1861-1945)

164
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 61 x 81,3 cm;
sygn. p. d.: C. MOLL;
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Robert FROMM (XIX/ XX w.)

165
Grająca, 1903 olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. l. d.: R. Fromm / 1903
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Malarz flamandzki, połowa XVII w.

166
Scena historyczna olej, płótno; 336 x 215 cm
dublaż BEVA 371; nowe, aluminiowo-drewniane,
samorozprężające się krosna
Cena wywoławcza. 96 000 zł

Edmund MAJKOWSKI (1929-2009)

201
Plakieta Puszcza Kurpiowska odlew gipsowy lub sztuczny kamień?,
patynowany na brąz z przecieraniem złoconym;
plakieta - 24 x 28,8 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

202
Figura wyżła Francja, Paryż, XX w. - model autorski
(wg realizacji z brązu?), wytwórnia i autor nieustaleni.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

203
Alegoryczna grupa figuralna: Ofiara miłości Austria, Wiedeń, manufaktura ceramiki Waltera
i Marcella Golscheiderów, lata ok. 1920-1926
Cena wywoławcza. 6 000 zł

204
Popiersie kobiety w wieńcu i welonie (Westalka) Austria. Wiedeń, Manufaktura Friedricha
Goldscheidera, lata ok.1885 - 1897.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

A. BACHERINI, XIX-XX w.

205
Beatrice marmur jasnobrązowy, alabaster, wys. całkowita: 71 cm
sygn. na podstawie: A Bacherini
Włochy, XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

206
Popiersie młodej kobiety alabaster, marmur jasnoszary, wys. 22,5 cm.
Włochy, k. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Jan Florian RASZKA (1871- 1945)

207
Zbigniew Odrzywolski gips malowany na żółto i lakierowany, wys. 95 cm.
na plecach sygn.: Raszka 1912
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Artysta nieokreślony, francuski?, XIX/XX w.

208
Nyks alabaster; 101 cm; koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Karl STERRER (1844-1918)

209
Para płaskorzeźb z przedstawieniem Apollona i Wenus we wspólnej oprawie;
metal wytłaczany, srebrzony,
50 x 25 cm (wymiar każdej);
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Artysta nieokreślony, XIX / XX w.

210
Vici - Zwycięstwo Auguste MOREAU (1834-1917) - według
kompozycja metali (?), podstawa - kamień;
wys. 49,5 cm (całość).
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Ugo CIPRIANI (1887-1960)

211
Kobieta z chartem - rzeźba gabinetowa art deco figury - metal, metal srebrzony,
wys. 40 cm; dł. 55,5 cm; sygn. na podstawie: U. CIPRIANI
Europa Zachodnia, lata 20./ 30. XX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Louis-Albert CARVIN (1875-1951)

212
Owczarki alzackie - rzeźba gabinetowa art deco sygn. na obroży: L. CARVIN (sygn. każda z figur);
Francja, lata 20./ 30. XX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł