02 kwietnia 2019

Ponad 280 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

2 kwietnia 2019 r. godz., 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

28.03.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

29.03.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

30.03.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

01.04.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

02.04.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

regulamin aukcji wyprzedażowej

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

324
Erotyk, 1989 technika własna, collage, karton; 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ryszard Opaliński 14 listopada 1989 r;

Marian MALINA (1922-1985)

325
Kompozycja technika własna, karton; 52 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Malina.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

326
Trzy akty ołówek, akwarela, karton; 29,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram wiązany artysty.

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

327
Postacie trzech kobiet, 1995 akwarela, gwasz, kredka, karton; 27,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogram wiązany TK / 1995.

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

328
Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965 olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965;

Tomasz STANDO (ur. 1953)

329
Kompozycja z czerwonym xem /collage olej, deska; 40 x 24,5 x 2 cm;
sygn. na odwrocie: "40 x 24,5 /TOMASZ STANDO".

K. WITALSKI (XX w.)

330
Kompozycja geometryczna, 1961 olej, płyta; 54,5 x 60 cm;
sygn. l. b.: K. Witalski /1961.

Johan HÖÖK (1913-?)

331
Pejzaż z domami olej, płyta; 33 x 48 cm;
sygn. l. d.: Höök;

Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)

332
Martwa natura z butelką Chianti olej, płótno; 92 x 65 cm (w świetle oprawy);
obraz opisany na odwrocie;

Wladimir TAUTIEW (ur. 1937)

333
W pracowni, 1989 olej, płyta; 78 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. cyrylicą: W. Tautiew 1990;

E. DUKACZEWICZ (XX w.)

334
Kazimierz Dolny, Spichlerz, 1975 olej, płótno; 55 x 66 cm;
sygn. p. d.: E. DUKACZEWICZ / VII - 75.

Bogdan KOSTRZYŃSKI (1937- ?)

335
Plaża olej, płótno; 50 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. Kostrzyński.

Władysław ROGOWSKI

336
Para obrazów Ryby - taniec; Narodziny Wenus.

Danuta IWANICKA (ur. 1935)

337
Pejzaż szary olej, płótno; 46 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: D. IWANICKA.

Bartłomiej KOWNACKI (ur. 1979)

338
Sznurowany obraz, 2007 olej, płótno; 65,5 x 80 cm;
na odwrocie napis: Bartłomiej Kownacki 2007 / „Sznurowany / obraz”.

Stanisław BAJ (ur. 1953)

339
Portret Waldemara Pawlaka olej, płótno; 60 x 81 cm;
na odwrocie napis: „PAWLAK Waldemar” / mal. BAJ Stanisław.

Szczepan SKORUPKA (1905-1997)

340
Pejzaż podgórski, 1966 olej, tektura; 48,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: Sz. Skorupka - 66.

Grzegorz DOBRZAŃSKI

341
Droga 66 olej, płótno; 44 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygnowanie i dedykacja okolicznościowa i autorska.

Andrzej SKARŻYŃSKI

342
Pejzaż olej, płyta; 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Skarżyński.

Dorota ZYCH-CHARAZIAK (ur. 1964)

343
Otwarte okno, 1989 olej, płótno; 74 x 64 cm;
sygn. na odwrocie: Dorota ZYCH-CHARAZIAK / 1989 r.

Malarz nieokreślony

344
Kompozycja olej, płyta; 121,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
niesygn.

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

345
Niebiańska orkiestra, 1991 technika własna, karton; 86 x 61 cm;
sygn. p. d.: Z. LACHUR 91.

Aleksander KARIKH (ur. 1941)

346
Przeczucie, z cyklu: Uratuj i zbaw, 2002 emalia na miedzi; 50,5 x 52,5 cm;
sygn. p. g.: monogram AK 02;

Jerzy CIESIELSKI (?-2015)

347
Kompozycja kolorystyczna, 1989 technika własna, ojej, karton naklejony na blachę; 21,2 x 32,2 cm;
sygn. i dat. poniżej obrazu;

Bernard BRAUN (ur. 1935)

348
Świątynia - z cyklu Świątynie olej, płótno; 91 x 73 cm;
na krośnie malarskim opis autorski z tytułem;

Bernard BRAUN (ur. 1935)

349
Ślady na ziemi technika własna, olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. p. d.: B. Braun;

Mieczysław OLSZEWSKI (ur. 1945)

350
Warszawa - Ulica Nowomiejska olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olszewski / 78;

601
Wazonik na kwiaty owoidalny, korpus fasetowany;
szkło bezbarwne; wys. 20 cm.

602
Para wazoników porcelanowych -) ROSENTHAL z niebieskimi kwiatami
-) FÜRSTENBERG

603
Patera porcelanowa - KOPENHAGA porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 8,5 cm, dług. 32 cm, szer. 18,3 cm;

604
6 porcelanowych uchwytów na serwetki z postaciami putt grających na instrumentach muzycznych porcelana; wys. 7 cm.

605
Porcelanowa bombonierka z nakrywką - OSCAR SCHLEGELMILCH porcelana, złocenia; wys. z przykrywką 15,5 cm, średn. 15,3 cm;
oznaczenia na spodzie.

606
Donica na kwiaty fajans, farby naszkliwne, kalka; wys. 15,5 cm, dług. 31 cm, szer. 20 cm;
na spodzie wycisk w masie: 2i.

607
Patera porcelanowa - BAVARIA porcelana kremowa, farby naszkliwne (kalka); średn. 32,5 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią pod tarcza z trzema gwiazdami SCH WARZENHAMMER BAVARIA.

608
Zestaw fajansowy - DOBIERANY w składzie: wazon z malowanymi kwiatami; 3 dekoracyjne talerzyki na ścianę z malowanymi kwiatami; popielniczka w kształcie wachlarza z malowaną gałązką jagód;

609
Zestaw fajansowy kuchenny - DOBIERANY w składzie: 6 kieliszków na jajka, mała paterka w kształcie rybki, duża patera w kształcie łodzi , mała paterka w kształcie łodzi;

610
Półmisek na szparagi - MANCER HAND PAINTED fajans, farby naszkliwne; wys. 3 cm, dług. 26,5 cm, głęb. 17 cm;
oznaczenia na spodzie.

611
Wazon ze scenami dworskimi - w typie SATSUMA ceramika, farby emaliowe, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
oznaczenia na spodzie: czerwienią MADE IN CHINA / 4 hieroglifu / SATSUMA.

612
Zestaw śniadaniowy - SCHÖNWALD porcelana, farby naszkliwne (kalka);

613
6 szt. kieliszki kryształowe szkło kryształowe; wys. 12,5 cm.

614
Zestaw porcelany chińskiej - NIEKOMPLETNY w składzie: 6 filiżanek, 5 miseczek do zupy, 4 łyżeczki;

615
Patera na ciasta lub owoce z monogramem HG lub GH pod koroną hrabiowską - POULIN porcelana, złoto; wys. 14 cm, średn. 24 cm;
sygn. POULIN.

616
Wazon z rajskim ptakiem - BAVARIA porcelana, złocenia, nadruk i podmalowywanie farbą naszkliwną po konturze; wys. 26 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią pod koroną alka / Kunst / BAVARIA;

617
9 szklanych podstawek do kieliszków i szklanek w oryginalnym futerale - CZECHOSLOVAKIA szkło przezroczyste; średn. 7,5 cm.
Okres międzywojenny.

618
Zestaw 16 kieliszków w jednym stylu o różnych wielkościach szkło przezroczyste; wys. od 19,5 cm do 9,2 cm.
Okres międzywojenny.

619
4 talerzyki w kształcie muszli z monogramem wiązanym DL lub LD porcelana, farba naszkliwna, złocenia; wys. 3,5 cm, dług. 14,7 cm, szer. 13 cm.
Europa Środkowa, lata 50.-70. XIX w.

620
Wazonik puklowany z przykrywką w typie XVIII w. porcelana, złocenia; wys. całk. ok. 18 cm;
2 poł. XX w.

621
Mlecznik z herbem: Para lwów podtrzymujących drzewo porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 16 cm;
pocz. XX w.