Edward HARTWIG (1909-2003)

101
Lublin - siedzące kobiety, lata 30. fotografia czarno-biała, brom, papier,
27 x 19,5 cm; sygn. l. d.: EHartwig
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

102
Artysta na tle Starego Miasta w Lublinie, lata 30 fotografia czarno-biała, brom, papier,
26,5 x 36 cm; sygn. p. d.: EHartwig
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław MUCHA (1895-1976)

103
Kraków - jego architektura i zabytki - zestaw 63 fotografii przedstawiających
widoki i zabytki Krakowa; przed 1939 r.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

104
Kompozycja z kręgami fotografia czarno-biała, brom, papier, 26,8 x 31,7 cm;
sygn. p. d. sucha pieczęć
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

105
Akt z kręgami fotografia czarno-biała, brom, papier, 23,3 x 34,5 cm
sygn. p. d. sucha pieczęć
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Josef VETROVSKY (1897-1944)

106
Akt z bryłami fotografia czarno-biała, brom, papier, 22,4 x 32 cm;
sygn. p. d. sucha pieczęć
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Jan WAŁACH (1884-1979)

107
Zestaw 7 drzeworytów drzeworyt, papier w odcieniu ecru,
wymiary arkusza 42,5 x 60 cm;
sygn.: Jan Wałach
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

108
Pałac Łazienkowski, ok. 1930 dwie akwaforty we wspólnej oprawie:
1.) Widok na elewację frontową;
2.) Jan III Sobieski
Cena wywoławcza. 800 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

109
Przy stole litografia, papier,
60 x 43,5 cm (całość);
Cena wywoławcza. 800 zł

Koźma CZURYŁO (1908-1951)

110
Scena rodzajowa, 1937 akwaforta, papier, 33 x 37 cm (odcisk płyty),
43 x 46 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

111
Widok na Wawel od strony Wisły, ok. 1925 akwaforta, papier, 24 x 15,5 cm (odcisk płyty),
38 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

112
Powrót z polowania z łosiem, 1919 autolitografia barwna, papier,
29,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul Fałat
Cena wywoławcza. 4 300 zł

Joszi Arpád KOPPAY (1859-c.1927) - według

113
Dziewczyna z psem staloryt, kolorowany, 43 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie: Koppay ,
napis p. d.: R. BONG X. A.
Cena wywoławcza. 900 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA

114
Dama z kotem na sofie, ok. 1920 ołówek, biel, karton, 14,8 x 18,3 cm;
sygn. p. d.: Pawlikowska
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Felicja KOSSOWSKA (1886 - 1956)

115
Portret Janusza Kotarbińskiego, 1919 sangwina, papier, 28,5 x 36 cm;
sygn. p. d.: FKossowska
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

116
Pogrzeb Józefa Piłsudskiego - procesja żałobna pod Barbakanem
w Krakowie, 18.05.1935
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wincenty ŚLENDZIŃSKI (1837-1909)

117
Zestaw 18 prac
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

118
Studium aktu męskiego ołówek, biała kredka, papier,
39,3 x 28 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

119
Szkic do “Ledy” piórko, tusz, papier, 32,8 x 20,8 cm;
na odwrocie obliczenia matematyczne
Cena wywoławcza. 5 300 zł

120
Noc Zeppelinów, ok. 1920 ołówek, tusz, biel, karton, 28 x 18,5 cm;
sygn. p.d.: Pawlikowska
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

121
Akt piórko, tusz, papier w linie, 16,5 x 20,4 cm;
na odwrocie szkice postaci
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

122
Bez tytułu piórko, tusz, papier, 21,5 x 32 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

201
Widok na morze, 1971 akwarela, papier, 37 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1971 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

202
Opowieść o pewnej pannie opowiedziana w pięciu obrazach, 1953 piórko, tusz, akwarela, 30 x 21 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

203
Motyw z małego miasteczka, ok. 1960 akwarela, papier, 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

204
Las I olej, papier, 44 x 33 cm;
sygn. p. d.: E Ukleja.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

205
Ogród akwarela, papier, 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Arkady MOROZ, XX w.

206
Projekt witraża, 1937 akwarela, gwasz, tektura, 81 x 58 cm;
sygn. p. d.: a. moroz 37
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Kazimierz Wiktor HOLLER (1881-1975)

207
Po kąpieli akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 15,3 x 10 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888 - 1950)

208
Kościół św. Wawrzyńca, 1938 akwarela, gwasz, papier, 69 x 99 cm;
sygn. l. d.: I.RUPNIEWSKI CHORZÓW 38
Cena wywoławcza. 1 900 zł

209
Plaża w Łebie akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski / Łeba oraz 7
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

210
Motyw wiejski, 1921 akwarela, gwasz, tektura,
23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

211
Orzeł, 1916 akwarela, tektura jasnobrązowa, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

212
Bystra, 1918 akwarela, papier naklejony na tekturę,
49,5 x 68,2 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

213
Przydrożna kapliczka w górach gwasz, papier, 23 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z.S.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

214
Gazda zakopiański - Wojciech Janik, 1904 pastel, papier, 47 x 62 cm;
sygn. p. d.: 1904/ Wyczół
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (XX w.)

215
Rybak naprawiający sieci, ok. 1930 pastel, tektura, 48 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelna
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

216
Motyw miejski z kanałem akwarela, papier,
54,5 x 37,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tondos.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

217
Chłopi w polu akwarela, papier, 32,7 x 47,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza. 2 800 zł

218
Zachód słońca, 1920 akwarela, ołówek,
karton naklejony na tekturę, 35,5 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 5 500 zł

219
Alegoria, ok. 1920 akwarela, tusz czerwony, ołówek,
papier naklejony na tekturę, 24 x 32 cm;
Cena wywoławcza. 4 300 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

220
Las II olej, papier, 36 x 28 cm;
sygn. p. d.: E. Ukleja
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

221
Katedra o zmierzchu, ok. 1962 olej, tektura, 77 x 69 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 9 000 zł

A. POUDY?, XX w.

222
Wnętrze kościoła olej, płótno, 59 x 79 cm;
sygn. p. d.: Poudy [?] A.(słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

223
Widok na Katedrę Wawelską, ok. 1925 olej, tektura, 49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L MISKY
Cena wywoławcza. 6 200 zł

Jadwiga TETMAJERÓWNA (1891-1975)

224
Pejzaż wiosenny II olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Jadw. Tetmajerówna;
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

225
Pejzaż z drogą, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

226
Mimoza w japońskim wazonie, ok. 1935 olej, płótno, 100 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: Błażej Iwanowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł