15 listopada 2023

Aukcja: 15 listopada 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

1
Bitwa, ok. 1880 olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

2
Zaprzęg olej, płótno; 59 x 70 cm;
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

3
Koń na tle miasta Fez, 1936 olej, tektura; 39 x 49 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wojciech Kossak / Fez 1936
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Władysław Karol (Syn) SZERNER (1870-1936)

4
Lisowczyk olej, płótno; 38,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d. Władysław Szerner (...)/ Monachium
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

5
Madonna olej, płótno; 85,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Styka
Cena oferowana 90 000 zł

6
Dolce far niente - Odpoczywająca żona artysty, ok. 1910 olej, płótno; 64 x 79 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Eliasz KANAREK (1902-1969)

7
Arlekin z małpką technika własna, enkaustyka, płyta; 52 x 37 cm;
sygn. p. d.: E. Kanarek
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

8
Projekt scenografii - praca dwustronna piórko, tusz, papier;
22,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

9
Dzieci - szkic ołówek, papier; 21,5 x 35,3 cm;
na odwrocie zarysy postaci.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

10
Szkice postaci i koni rysunek dwustronny na składanej „na 4” karcie;
ołówek, papier; 45,5 x 37,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

11
Dorożkarz ciechociński - p. Ceglewski ołówek, papier; 23,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: KK
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

12
Dorożka czarny flamaster, papier; 52,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

13
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) oryginalny, wykonany odręcznie przez kompozytora zapis nutowy;
Powyżej, we wspólnej oprawie Portret I.J. Paderewskiego
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Stanisław SZWARC (1880-1953)

14
Marszałek J. Piłsudski - Apoteoza Wodza litografia barwna, papier; 82 x 66,5 cm;
sygn. na płycie l.d.: St. Szwarc / Kraków 926
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Tadeusz KLECZYŃSKI, XX w.

15
Marszałek Józef Piłsudski, 1933 akwarela, gwasz, ołówek, papier; 29 x 21,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: St. Kleczyński -33 R.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Tadeusz KLECZYŃSKI, XX w.

16
Marszałek Józef Piłsudski z generałem, 1933 akwarela, gwasz, ołówek, papier; 29 x 21,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Kleczyński -33 r.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Feliks SZYNALEWSKI (1825-1892)

17
Portret mężczyzny, 1873 ołówek, kredka, papier; 46 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Szynalewski / 1873
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

18
Dziecięce zabawy tusz, akwarela, papier; 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

19
Zestaw dwóch rysunków, lata 30. XX w. 1. Złota pani - tusz, gwasz, papier; 13 x 16 cm;
2. Berecik - tusz, akwarela, papier; 18,5 x 17 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

20
Dyskusja, 1949 kredka, ołówek, akwarela, papier; 36 x 60 cm;
sygn. i dat. u dołu: maja 49.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

21
Handlarze dywanów pastel, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

S. ALDE ?, XX w.

22
W porcie, 1933 olej, płótno; 43 x 61 cm;
sygn. l. d.: S. Alde 33 (? nazwisko słabo czytelne).
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

23
Pejzaż - widok na wulkan Epomeo gwasz, papier; 10 x 13 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

24
Sprzedawca dywanów, 1907 pastel, papier; 48 x 67,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Donald SOLO (1919-2010)

25
Widok na stocznię w Gdańsku olej, płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: Solo 84.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Donald SOLO (1919-2010)

26
Remont kutrów olej, płótno; 49,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Solo 1984.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

27
Jabłonie w sadzie olej, płótno; 47 x 59 cm;
sygn. l.d.: WW
estymacja: 22 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

28
W polu, przed 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

29
Chata nad rzeką akwarela, gwasz, papier; 24,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Juliusz Holzmuller
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

30
Ceglarki, 1899 akwarela, papier; 9 x 8,5 cm (owal);
syng. p. d.: Tadeusz Rybkowski, w kompozycji data: 1899.
estymacja: 2 100 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

31
Co mi tam wojna. Kontuszówka to grunt, 1918 piórko, tusz, akwarela, papier; 28,5 x 21,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Rybkowski / 1918 -,
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

32
Postać dziewczynki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
24,5 x 20,5 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

33
Chłopiec z koszem, 1916 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 44 x 30 cm;
sygn. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1916 r.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

34
Trębacz 1 Pułku Ułanów Legionów Polskich - Beliniak, 1917 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1917.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

35
Na polowaniu akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: MSzczerbiński.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

36
Spotkanie ołówek, akwarela, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: KKossak
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

37
Zaprzęg przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,7 x 30,4 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)

38
Patrol kozacki, 1896 akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jan Perdzyński / 96.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Salomon MEISNER (Mejzner, Majzner) (1886-1942)

39
Na targ olej, płótno; 71,5 x 110 cm;
sygn. p. d.: S. Maisner
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.

40
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

S OLSZEWSKI - Adam SETKOWICZ (1876-1945)

41
Wyjazd na polowanie, 1918 olej, tektura, 45 x 66,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: SAOlszewski 918
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

42
Scena z towarzyszem pancernym, 1975 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek - 1975.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

43
Kulig, 1984 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Mesjasz / 1984.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

Piotr STOJANOV (1857-1957)

44
Sanna olej, płótno; 59 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: C. Stojanow
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

45
Wiejską drogą olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: z. pronaszko
estymacja: 23 000 - 26 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

46
Pejzaż, przed 1962 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

47
Kwitnące drzewo olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 5 200 - 5 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

48
Widok z pod Regli olej, tektura, 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z POD REGLI"
estymacja: 10 000 - 12 000 zł