Tadeusz RYBKOWSKI (1948-1926)

128
Wiosna, 1915 olej, tektura; 12,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: "Wiosna 1915" / Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Roman BREINTENWALD (1911-1985)

129
Wyjazd na polowanie, 1937 olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: RBreitenwald 1937
Cena wywoławcza. 2 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

130
Wyjazd na polowanie olej, płótno; 80 x 111 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

131
Powrót z miasta olej, tektura;
46,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

132
Wyjazd ze wsi, 1934 olej, płótno; 48,5 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz.Wasilewski / 1934?
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

133
Powrót do pałacu, 1896 olej, płótno dublowane; 64 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.MASŁOWSKI/ 1896
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

134
Potyczka - epizod z wojny polsko-bolszewickiej, 1922 olej, płótno, 93 x 150 cm;
sygn. l.d.: S. Bagieński 1922
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

135
Zaprzęg, po 1900 olej, płótno, 45 x 70 cm
sygn. p. d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium
Cena wywoławcza. 240 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

136
Przed dworem, ok. 1890 olej, tektura; 13,7 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Malecki
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

137
Palenie ogniska olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

138
Bitwa pod Las Navas de Tolosa, ok. 1935 olej, tektura; 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

139
Wieśniacy na tle pejzażu, 1849-1852 olej, blacha; 34,5 x 26 cm;
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

140
Pejzaż, 1979 olej, tektura; 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: 1979 aneri
Cena wywoławcza. 6 900 zł

141
W ogrodzie olej, tektura; 34,2 x 49,3 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

142
Krokusy, 1911 olej, płótno; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK 1911
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

143
Filiżanka i dzbanek z peoniami olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

144
Kwiaty w wazonie - Lewkonie, 1908 olej, płótno; 63 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: L. Wyczół 908.
Cena wywoławcza. 56 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

145
Przy stole olej, sklejka; 34 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewcz
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

146
Akt leżący olej, płyta; 55,5 x 79,5 cm;
Praca nie sygnowana,
atrybucja w tradycji rodzinnej oferenta obrazu.
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

147
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 25,5 x 32,4 cm;
sygn. p. d.: J. Wodyński
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

148
Kobieta z kanarkiem olej, sklejka, 40 x 32 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

149
Pejzaż z Plant, 1914 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek/ 914.
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

150
W parku, ok. 1930 olej, tektura; 48,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LMisky
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Arnold GRABONE (1892-1981)

151
Pejzaż górski, 1958 olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone / 58
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

152
Pejzaż wiejski, ok. 1920 olej, sklejka; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: T. Makowski
Cena wywoławcza. 170 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

153
Portret kobiety, 1923 olej, tektura; 51 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wodzinowski / 923
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

154
Wróżba olej, płyta; 75 x 102,5 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

155
Scena w typie fete galante - zabawa w ogrodzie olej, płótno dublowane, 51,5 x 118 cm;
sygn. p.d.: J. C. Moniuszko
Cena wywoławcza. 15 000 zł

156
Scena w typie fete galante z gondolą olej, płótno dublowane, 52 x 134 cm;
sygn. oer. d.: J. C. Moniuszko 1903
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski?, XVIII/XIX w.

157
Scena rodzajowa - miniatura gwasz, papier; średn. 6,8 cm (owal).
Na odwrocie napisy w języku francuskim
słabo czytelne.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

BUSSY, XIX/ XX w.

158
Miniatura: Portret damy gwasz, kość; średn. 5,7 cm (owal);
sygn. na krawędzi: Bussy
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

159
Miniatura: Dama w czerwonej sukni gwasz, kość; 8 x 6,5 cm (owal)
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX

160
Miniatura - Zygmunt August rozpaczający nad szatami zmarłej Barbary Radziwiłłówny gwasz, kość; 8,6 x 6,9 cm.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Piotr T. POTWOROWSKI (1898-1962)

161
Plac Zamkowy w Warszawie, ok. 1942 olej, deska; 54 x 79,5 cm
sygn. p. d.: Potworowski
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

162
Pejzaż górski obraz na palecie, 1895 olej, deska; 26,5 x 19,2 cm;
sygn. l. d.: HUziembło / 95.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

163
Rybak z podrywką, ok. 1935 olej, płótno, 74 x 104 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

164
Morze, ok. 1950 olej, płótno naklejone na tekturę;
48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

165
Pejzaż z chatą olej, płótno; 42 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

166
Wyłowienie Mojżesza z Nilu, 1864 olej, płótno dublowane; 98 x 80 cm;
sygn. p. d.: HSiemiradzki 12/7 / 1864
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Edward Harrison COMPTON (1881-1960)

167
Pejzaż górski olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. p. d.: C. HARRISON / COMPTON
Cena wywoławcza. 15 000 zł

168
Widok na obserwatorium na Śnieżce olej, płótno; 70,5 x 95 cm;
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

169
Widok na Zugspitze olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: Otto Pippel
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

170
Brzeg morski, ok. 1920 olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

171
Portret kobiety, ok. 1935 olej, sklejka, 97 x 116 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Józef MĘCINA- KRZESZ (1860-1934)

172
Odaliska, ok. 1910 olej, płótno; 110 x 151 cm;
sygn. p. d.: J. Męcina Krzesz
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Wojciech GERSON (1831 - 1901)

173
Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku olej, płótno, 114,8 x 207 cm;
sygn. l. d.: Warszawa 1888 Wojciech Gerson
Cena wywoławcza. 800 000 zł

Józef GRASSI (1757-1838) - według

174
Portret księcia Józefa Poniatowskiego pastel, papier; 67 x 87 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepki
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony

175
Święty nad księgą olej, płótno; 71,5 x 60 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł