Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

420
Szary Paysage, 2005 olej, płótno; 76 x 101 cm;
sygn. i dat. l. g.: ST MŁODOŻENIEC 2005;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

422
Ochłap, 1995 olej, płótno; 81 x 66 cm;
sygn. i dat. p. g.: J S. 95;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

423
Łąka w górach I, 1970 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński '70 / Mochnaczka oraz na blejtramie:
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

424
Treser, 1972 olej, płótno; 34 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: góra upside [strzałka]
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

425
Poborca, 1986 olej, deska; 21 x 12 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. / BRZOZOW / -SKI. / 1986. / "POBORCA".
estymacja: 42 530 000 - 35 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

426
Zwielokrotniona, 1968 olej, płótno; 90 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "ZWIELOKROTNIONA" 1968 ROK / olej / 90 cm x 63 cm
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

427
Rabin przed rozstrzelaniem, 1970 olej, płótno; 132 x 85 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Wiesław OBRZYDOWSKI (1938-2017)

428
Studium portretu - Portret własny artysty (praca dwustronna), 1977 / 1982 olej, płótno; 60 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: WIESŁAW Obrzydowski Kraków 82;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

429
Jurajska dziewczyna, 1976 olej, płótno; 116 x 73 cm;
sygn. l. d.: L. Kunka, dat. p. d.: 1976.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

430
Portret mężczyzny - Portret Karola Zolicha olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: T (czerwienią).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Anna BIRSZTEIN [BIRSTEIN] (ur. 1967)

431
Kwiaty, 1989 olej, płótno; 99 x 99 cm;
sygn. p. d.: A. B. (cyrylicą);
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

David BURLIUK (1882-1967)

432
Chata olej, sklejka; 48 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Burliuk.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

433
Dęby w Rogalinie, 1994 olej, płótno;75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1401
Szkic mapy województw gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
karton sklejony z kilku arkuszy; 56 x 86 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1402
Dwa projekty mozaiki gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton; 36,5 x 40 cm;
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1403
Zestaw 3 prac 1. "Barbórka", 2. "Projekt fryzu", 3. "Projekt karty do "Pana Tadeusza".
estymacja: 500 - 600 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1404
Projekt logo Orbisu gwasz na podrysowaniu ołówkiem, kolaż, karton; 70 x 81 cm;
na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentyczność z odręcznym podpisem Marii Gronowskiej
estymacja: 300 - 400 zł
Cena oferowana 200 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

1405
Zestaw 5 prac 1. "Poland", 2. "Projekt okładki do katalogu artykułów wiklinowych i koszykarskich", 3. "Orzeł", 4. "Gołąbek pokoju", 5. "Packman".
estymacja: 900 - 1 200 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1406
Żagiel pastel, papier; 64 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. MICHALIK (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1407
Akt siedzącej kobiety, 1986 tusz, piórko, akwarela, papier; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1408
Portret linoryt, tusz, piórko, flamaster, papier; 48 x 36 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Franciszek HAYDER, XX w.

1409
Pejzaż, 1971 gwasz, papier; 34,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F. Hayder 71.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Anna CIESLEWICZ (ur. 1985)

1410
Bez tytułu, 2016 technika mieszana (m.in.: markery, tusze, pastel, olej) papier brązowy; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: ACieslewicz.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)

1411
Kompozycja dwustronna olej, tektura; 69 x 50 cm;
sygn. z każdej strony p. d.: Jurkiewicz.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)

1412
Kompozycja gwasz, kalka; 65,5 x 87 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

1413
Słońce - ziemia, 1972 akwarela, papier; 56 x 40,5 cm; sygn. l. d.: AWnęk;
na odwrocie nalepka wystawowa z BWA w Krakowie z tytułem obrazu: Słońce-ziemia oraz datą powstania: 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1414
Para prac: Ptak w sieci i Pejzaż 1. Ptak w sieci, 2. Pejzaż.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Estera KARP (1897-1970)

1415
Akt kobiecy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, 47,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. (faksymile) p. d.: Esther Carp
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Piotr JARGUSZ (ur. 1960)

1416
Autoportret, 2016 akryl, lakier na tekturze, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie : PIOTR / JARGUSZ / 2016.
estymacja: 3 500 - 4 700 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1417
Cerkiew św. Jana, 1989 olej, tektura; 19,5 x 29,5 cm;
opisany na odwrocie cyrylicą: Cerkiew / Janna Woina / Postrojen w 1712 godu / oktiabr 1989.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1418
Dzieci akwarela, piórko, tusz, papier; 35 x 43 cm;
sygn. p. d.: Marek Rudnicki.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Bohdan BOROWSKI (1923-1989)

1419
Kompozycja, 1977 olej, płótno; 125 x 69 cm;
sygn. p. d.: B. BOROWSKI;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Anna CIESLEWICZ (ur. 1985)

1420
Aphrodite, 2016 olej, collage (srebro w folii), płótno; 92,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: ACieslewicz;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Zygfryd WIECZOREK (1911-1980)

1421
Zima, 1969 olej, płótno naklejone na płytę; 32 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: 69ZW19 (obraz przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek JARCZEWSKI (ur. 1962)

1422
Struktury swobodne, 2017 technika haptyczna, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jarczewski / 2017;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

Marek RUDNICKI (1927-2004)

1423
Piękny pokaz, 1980 akwarela, gwasz, płyta; 35,5 x 27 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Anna SZPRYNGER (UR. 1982)

1424
Bez tytułu 82, 2012 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2012;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Anatolij ZVEREV (1931-1986)

1425
Cerkiew, 1983? olej, tektura; 50 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. u góry: AZ 83? (cyrylicą w obrębie kompozycji).
estymacja: 5 200 - 7 000 zł

Krzysztof DUDZIŃSKI - KaDee (ur. 1953)

1426
Akt siedzący w kwiatach olej, płótno; 100 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Paul ACKERMANN (1908-1981)

1427
Kobieta, 1959 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ACKERMANN 59;
estymacja: 3 500 - 4 600 zł

Jean-Claude SCHENK (ur. 1928)

1428
Dwie kobiety, 1965 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Schenk;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Paweł LASIK (ur. 1941)

1429
Bistro - Bar, 1974 akryl, płótno; 61 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lasik 74;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Henri POULAIN (1921-1978)

1430
Postać z powieści olej, płótno; 46,5 x 38,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Janina POL (ur. 1924)

1431
Dziecko olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. P.;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

1432
Muzykanci z cyklu: Judaica; olej, sklejka; 57 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / -JUDAICA / mal ZLachur / 2004 (?).
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

1433
Orkiestra żydowska, 2001 technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Leszek NOWOSIELSKI (1918-2000)

1434
Zachód słońca, 1987 olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Leszek Nowosielski / AD 1987 ZACHÓD / SŁOŃCA ST. WARSZAWA.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Maria GÜNTNER-KAWALEROWICZ (1916-1996)

1435
Martwa natura olej, płótno; 94 x 74 cm;
sygn. p. g.: M. Güntner K;
estymacja: 4 800 - 6 000 zł